The Houston Critic është me "Argo"

"Argo" është zgjedhur nga Kritikët e Hjustonit si filmi më i mirë i vitit 2012. Për më tepër, Ben Affleck i është dhënë çmimi për regjisorin më të mirë.

"Moonrise Kingdom" fshin Ohajo

"Moonrise Kingdom ka fituar mbi kritikët e Ohajos, të cilët i kanë dhënë deri në pesë çmimet e tij, përfshirë filmin më të mirë dhe regjinë më të mirë.

Kritika e St. Louis gjithashtu zgjedh "Argo"

"Argo" është edhe një herë zgjedhja e një shoqate tjetër kritike, në të njëjtën ditë kur fiton çmimin për filmin më të mirë në Çmimet e Kritikës Juglindore.

Çmimet e Kritikëve të San Franciskos

"Zero Dark Tridhjetë" është zgjedhur nga Kritikët e San Franciskos si filmi më i mirë, dhe regjisori i saj Kathryn Bigelow gjithashtu është shpërblyer.

Kandidaturat për Golden Globes 2013

"Lincoln" kryeson nominimet për këtë edicion të ri të Golden Globes që sapo janë shpallur me shtatë nominime, ndjekur nga "Django Unchained" dhe "Argo" me pesë.

Nominimet për Çmimet SAG

"Lincoln" dhe "Silver Linings Playbooks" janë dy filmat me më së shumti nominime këtë vit për Çmimet e Screen Actors Guild Awards, katër nominime secili.

Nominimet për Annie Awards 2013

"Brave", "Rise of the Guardians" dhe "Wreck it Ralph!" Ata janë favoritët e mëdhenj këtë vit për Annie Awards, çmime që shpërblejnë më të mirët e animacionit.

Filma të shkurtër të përzgjedhur për Çmimet Goya

Filmat e shkurtër janë përzgjedhur për Çmimet Goya, gjithsej tridhjetë filma të ndarë në kategoritë e filmit të shkurtër më të mirë artistik, filmit të shkurtër dokumentar më të mirë dhe filmit të shkurtër të animuar.

Manuel Gutiérrez Aragón, Medalja e Artë.

Manuel Gutiérrez Aragón, Medalje e Artë nga Akademia e Filmit

Titujt e tij përfshijnë 'Habla, mudita' (1973), 'El corazón del bosque' (1978), 'Nata më e bukur (1984),' Malaventura '(1988),' Mbreti i lumit '(1996),' Gjërat që lashë në Havana '(1997),' El caballero Don Quijote '(2002),' Jeta që ju pret '(2004) dhe' Ne jemi të gjithë të ftuar '(2007), ndër shumë të tjera. Në të gjithë ata Gutiérrez Aragón ishte autori i skenarit dhe gjithashtu regjisori.

Bisha e egër jugore

Nominimet për Çmimet Gotham

Janë shpallur nominimet për Çmimet e ardhshme Gotham, një edicion në të cilin asnjë film nuk është i preferuar.

Dustin Hoffman do të jetë në Festivalin e San Sebastian.

Festivali San Sebastian 2012 do të shpërblejë Dustin Hoffman

Dustin Hoffman filloi karrierën e tij në Los Angeles, qytetin e tij të lindjes. Hapat e tij të parë ishin në reklamë dhe teatër. Puna e mëvonshme do të vinte në disa seri televizive, dhe ishte në '67 kur ai bëri debutimin e tij në ekranin e madh me The Tiger Makes Out. Edhe pse famë e vërtetë, atij iu dha, po atë vit, nga roli i tij i paharrueshëm në The Graduate. Pastaj erdhën hite të tjera si Midnight Cowboy, Little Big Man, Straw Dogs, Papillon, Lenny, All the President's Men, etj.

Çmimet e Guvernatorëve

Dje çmimet nderi të Akademisë së Hollivudit të njohura si Çmimet e Guvernatorëve iu dhanë regjisorëve Francis ...

Lista e plotë e Çmimeve BAFTA

Çmimet Bafta e kanë renditur "The Hurt Locker" si filmin e preferuar për Oscar, duke e lënë "Avatar" si të preferuarin ...

Çmimet e Festivalit Sitges 2009

Festivali Sitges kohët e fundit ka dështuar në dhënien e çmimeve dhe filmi Fiction -Science "Moon", Opera e Parë e Duncan ...

Audrey Hepburn, më e lezetshmja

Pas një votimi shumë qesharak mes figurave të njohura nga bota e Hollivudit, dhe spektatorëve fanatikë, në mënyrë që të ...

Çmimi Gonzalez Sinde 2008

Akademia e Arteve Kinematografike i dha Çmimin González Sinde Festivalit të Solidaritetit të Kinemasë Spanjolle të Cáceres. P …R…

Kinema Vegas 2008

CineVegas arrin edicionin e tij të dhjetë dhe megjithëse mund të duket se është një festival i vogël i filmit dhe filmit-dokumentar, ...

Dhe fituesit janë…

Më në fund, filmi brazilian The Elite Squad (Tropa de Elite) u shpërblye në Festivalin e Filmit në Berlin, ...

Çmimet Goya 2008

Dje u zhvillua Gala e Çmimeve Goya 2008. Përveç fustaneve të aktoreve dhe listës ...

Le të fitojë më e keqja!

Edicioni i 28 -të i Çmimeve të Mjedrës së Artë, i njohur më mirë si Razzies, të cilat përfshijnë veprat më të këqija kinematografike të ...

Globi i Artë për Bardem

Dje, e diel, Javier Bardem ishte me fat, pasi mori Golden Globe për aktorin më të mirë në rol dytësor për ...

Të nominuar për Golden Globes

Nominimet për Golden Globes prestigjioze tashmë janë të njohura, të cilat janë preludi i çmimeve Oskar dhe që ...

Bardem dhe Nair u nderuan

Përkundër faktit se filmat e mëdhenj të Hollivudit zakonisht tërheqin vëmendjen e plotë të publikut dhe kritikëve, ...

Posteri i Lojrave Qesharake

Këtu po ju sjell posterin e Lojrave Qesharake, një film i jashtëzakonshëm që Michael Haneke kishte bërë tashmë 10 vjet më parë dhe ...

Lajme nga San Sebastián

Detajet për festivalin e ardhshëm San Sebastian, i cili do të fillojë më 20 shtator, tashmë janë duke u përcaktuar. Shkrimtari…

Isabel Coixet zhvesh aktorët e saj

Siç e kishim parashikuar disa ditë më parë, regjisori katalanas Isabel Coixet aktualisht po xhiron 'Elegy', filmin e saj të ri, i cili…

Lucia dhe seksi, në "XXY"

Këtë javë u shfaq premierë në Argjentinë dhe së shpejti do të jetë në Spanjë dhe vende të tjera evropiane: dua të them ...