Ролинг Стоунс: нов студиски албум?

тркалање

Фановите на Камења што се тркалаат чекаат а ново ЦД проучување на бендот и очигледно, британскиот бенд почнува да снима нов материјал, додека тие се целосно вклучени во турнејата за 50 -годишнината од формирањето на бендот. Гитаристот Кит Ричардс сега призна дека наскоро ќе влезат во студио за да снимат нови песни.

Мик agегер веќе изјави дека има намера да сними нов материјал и дека веќе има нови песни компонирани во изминатите две години. Во меѓувреме, Рони Вуд исто така рече дека атмосферата на групата „е најдобрата што некогаш сме ја имале“. со што се очекува нов албум од Камења што се тркалаат види светлина следната година.

Пред неколку недели слушаме нова верзија на класичните „Диви коњи“, акустична верзија на песната, која се појавува како бонус песна на новото издание на албумот „Лепливи прсти“ од 1971. Ова реиздавање на албумот беше објавено на 25 мај, со изданија „лукс“ и „суперделукс“ за сите обожаватели На Бендот прави 15 претстави ова лето, во Соединетите држави и Канада, кои се совпаѓаат со објавувањето на ова дело; Тие започнаа на 14 мај во Сан Диего и ќе траат до 15 јули, кога ќе настапат во Квебек.

Повеќе информации | Ролинг Стоунс: нова верзија на „Диви коњи“

Преку | DigitalSpy


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.