Миранда!, Клип на „Енаморада“

Аргентинците Миранда! тие продолжуваат да ги собираат плодовите на успехот, нешто што се одрази на продажбата на нивниот последен ...

Марун 5 со Ријана

Еден од најпопуларните бендови во Соединетите држави е Maroon 5, кои штотуку го објавија своето ново соодветно видео ...

Лакримас Профундере, „Бисер“

Пред извесно време известивме за новото дело на Германците Лакримас Профундере, наречено „Песни за последниот поглед“, албум ...

Бабасоникос подарува „пижами“

„Бабасоникос“ се вратија, најуспешниот аргентински бенд во она што каприциозно може да се нарече алтернативен поп-рок. Групата само ...

Бон ovови: Видео натпревар

Бон ovови спроведува светски натпревар: идејата е дека фановите на бендот снимаат слики од градовите ...

Soulfly премиера „Conquer“

Соуфли ќе го објави својот нов албум на 29 јули, кој ќе го носи името „Conquer“. Корицата на ...

Ска-П: нов албум со Пипи

Успешната Ска-П, родена во Мадрид, ќе го објави овој нов албум оваа година: работата е планирана за септември или октомври. Новината е ...

REM, видео за „Hollow Man“

Пред еден месец, пред да излезе албумот, претставивме фрагмент од песната „Hollow Man“, вклучена во последната ...

Ла Фуга, „Не само дишење“

На 6 мај Ла Фуга ќе го објави својот нов албум наречен „Прашања во фаза на чекање“, кој веќе можете да го видите ...

Nightwish, сам на остров

Финците Nightwish го подготвија својот нов клип, кој припаѓа на песната „Островот“, вклучен во нивниот последен албум ...

3 врата надолу, враќањето

Американците од Мисисипи 3 врата надолу се вратија со нов албум, четвртиот под студија, именуван по ...

Сидони, „Заборавениот“

Веќе можеме да го видиме новиот спот на Сидони, кој припаѓа на песната „Лос Олвидадос“, од неговиот албум „Коста Азул“….

Голдфрап, „Среќа“

Голдфрап го уреди својот нов спот што припаѓа на песната „Среќа“, кој не е многу среќен затоа што е ...

Земјата Зое во Шпанија

Рок групата Зое е вистински масивен успех во Мексико и сега пристигнуваат во Шпанија, каде во четвртокот ...

'Funplex', новиот од Б-52

Враќањето на Б-52 оваа недела со нивниот нов студиски албум, прв по 16 години: ќе се вика „Фанплекс“ и…

Weezer, нов албум за јуни

Американците Визер го завршија снимањето на нивниот нов албум, кој ќе излезе во јуни. Риверс Куомо, нивниот водач, рече дека ...

Колдплеј: заврши новиот албум

Колдплеј веќе го заврши снимањето на нивниот нов албум, четвртиот студиски албум на групата, кој сега ќе биде мешан. На…

Хамлет потпиша и за Роуднер

Ако пред неколку години објавивме дека Баскијците Созимонио Алкохолика беа потпишани од дискографската куќа Roadrunner Records, сега тие се ...

Портисхед, „Трети“ детали

Некласифицираниот Портисхед ја откри листата со песни за нивниот нов албум, наречен „Трето“, кој ќе биде објавен на 28 -ми ...

Radiohead vs. ЕМИ

Дали доаѓа војна за ега? Се чини дека контроверзноста помеѓу Radiohead и неговата стара издавачка куќа ЕМИ не е ...

Состанок за Текила?

Ариел Рот навести дека може да има состанок на легендарната Текила: ова беше наведено во програмата ...

Секс пиштоли, во студио?

Нов материјал од Секс пиштоли? Така изгледа, како што рековме пред неколку месеци. Бендот ќе ги сними своите први песни во ...

Хотел Токио, успех во Шпанија

Настан во Шпанија: Германската младинска група „Токио хотел“ веќе продаде повеќе од 40 илјади примероци од својата прва ...

Погреб, „Остија“

Бразилските трашери Сепултура штотуку го објавија своето ново видео за албумот „Данте XXI“, кој припаѓа на песната ...

AC / DC подготвува враќање

Се чини дека AC / DC ќе ја продолжи својата активност оваа година: според веб -страницата Рафабаса, австралискиот бенд е веќе подготвен за…

Том Јорк го брани ЦД -то

Том Јорк од Радиохед изјави дека бендот не е фокусиран само на системот за преземање Интернет, иако ...

„Забрзај“, новиот од РЕМ

  Вести за новиот албум на РЕМ: ќе се вика „Забрзај“ и ќе излезе во април. Насловот (забрзан) се однесува на ...

После засекогаш, од Холандија

Еден од најдобрите европски бендови со женски вокал во првите редови е несомнено After Forever. Холанѓаните се надминаа себеси ...

Петте acksексон се враќаат

Следната година, по повеќе од две децении разлика, The Jackson Five ќе оди на турнеја заедно со Мајкл acksексон,…

Зошто Амаја лажеше?

Тоа беше вест на денот: Амаја Монтеро ја напушти својата функција во Ла Ореја де Ван Гог, за да се посвети целосно ...

Колдплеј: loveубов, бес и страст

Еден од најуспешните бендови оваа деценија веќе го подготви своето рекордно враќање: Колдплеј ќе ја објави годината што ...