«КАРАТЕ»: Прв сингл на новиот БАБИМЕТАЛ [ВИДЕО]

КАРАТЕ БАБИМЕТАЛ

Јапонските BABYMETAL се вратија со нов сингл и видео клип, 'KARATE', песна која го претставува нивниот втор албум, 'Metal Resistance', дело што ќе излезе на 1 април, денот на Зоро. Секогаш е задоволство да се види како еден од овие музички експерименти - да наречеме с by со своето име - успева да порасне над првиот албум, а уште повеќе кога резултатот од тој експеримент заврши како одличен ветер што требаше да го открие БАБИМЕТАЛ На

Ако она што го очекувавте од „KARATE“ беше нешто како „Gimme чоколадо 2 !!“ сега можете да ја избришете таа идеја од вашата глава. Овојпат нема електронска секвенца натопена со џем од јагоди, па гитарите звучат навистина темно. Гласот на Су-метал звучи, како и секогаш, импресивно, со мелодии исто толку препреки како и првиот албум. На пример: Дали се сеќавате на првиот пат кога ја слушнавте „Патот до отпорот“? Звучеше одлично, ширејќи камшик до максимум, но без желе грав. Она што ќе го слушнете на „КАРАТЕ“ е нешто слично, само со потемни гитари.

Од листата со песни на „Метал отпор“ е позната само уште една песна, „Без дожд, без виножито“, која веќе беше чуена за време на турнејата и која исто така е лесно да се најде на Јутјуб заедно со многу други непознати песни кои, очигледно тие не се вклучени на дискот (барем не со тие наслови).

Очигледно е дека е премногу рано да се суди за „Метал отпор“, иако „КАРАТЕ“ успева да натера секој да се надева дека ќе наиде на нешто слично на вообичаените синглови БАБИМЕТАЛ. За една и пол недела ќе се ослободиме од сомнежите. И ако сте заинтересирани да знаете како ќе биде во живо овој нов албум, имате уште време да отидете на Вембли за презентација на 2 априлНа Погледнете го твитот подолу.

'ОТПОР НА МЕТАЛ'

01 Пат на отпорот (подвиг Херман Ли и Сем Тотман)
02 КАРАТЕ
03 Авадама треска
04 ЈАВА!
05 Аморе
06 Мета Таро
07 Од самрак до зори
08 ГЈ!
09 Сис. Гнев
10 Без дожд, без виножито
11 Приказни за судбините
12 ЕДЕН (Англиска верзија)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.