Интервју со Лаури, пејачка на Расмус

rasmus

Неколку дена пред финскиот бенд да свири на стадионот Луна парк во Буенос Аирес, новинарот на Кларин, Николас Меландри, можеше да разговара со својот млад пејач, Лаури Јоханес Иланен.

Темниот фронтмен кој става пердуви на главата, се сеќава во времето кога рапуваше, тој го споменува своето восхитување кон Нирвана и Ред Хот Чили Пеперс и е препознаен како многу чувствителна личност.

Расмус дојде да и го претстави на Аргентина нивниот седми албум, со наслов Црни рози, која датира од 2008 година и беше заеднички објавена од издавачките куќи „Династија рекордингс“, „Универзална музика“ и „Музика на игралиште Скандинавија“.

La интервју заврши:

Во песните „Срам“ и „Себеси“ зборувате за дрога. Каков однос имате со нив?
Пробавме некои, но многу се плашам од нив. Јас сум многу чувствителна личност, дури чувствувам дека пиењето алкохол премногу ме збунува. Liveивеам со голема брзина, без разлика што правам. Значи, не ми треба дополнителна доза на нешто. Тоа би било грешка за мене.
Некогаш ви се допаѓаше рапувањето ... Дали Расмус некогаш ќе го смени стилот на музика?
Мислам дека се менуваме и треба да се менуваме постојано. Тоа е стилот на бендот. Бидејќи во почетокот ги комбиниравме работите што ни се допаднаа, како што се Red Hot Chili Peppers или Nirvana.
Што можеме да очекуваме за шоуто во среда?
Многу пати сами ја составуваме листата со песни. Ние го правиме тоа врз основа на она што следбениците го бараат од нас на MySpace. Како и да е, во последно време се импровизираме и ја прашавме публиката за време на шоуто каква песна би сакале да свириме или гледаме постер од оние што фановите ги носат на рецитали.
Како беше да се работи со продуцентот Дезмонд Чајлд?
Тој ми испрати е -пошта со порака „Јас би сакал да работам со тебе“ и многу е смешно затоа што се чувствувам толку млада до него ... Ние сме само млади луѓе од Финска.

Fuente: Кларин


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.