Густаво Кордера, „Анксиозност за пребарување“

http://www.youtube.com/watch?v=EI72WZlXg6U

Ново видео на плагијат Густаво Кордера, кој сега го прикажува видеото за неговиот нов сингл «Пребарајте вознемиреност«, Од неговиот соло албумСуелто".

Лидерот на Берсуит го сними клипот - снимен во Монтевидео во јули - по наредба на режисерот Сезар Шарлоне

Како што сметавме пред неколку месеци, концептот на албумот „Суелта“, насловот и некои од текстовите тие беа копирано до блог, онаа на новинарот исто така Аргентинец Пабло Бенавидес, која се вика „Лабава“, е веќе неколку години на Интернет и се занимава со „Одржлива комуникација“, концепт што истиот новинар објаснете на вашата веб -страница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.