Kompleksi Sonar
13.00 :: drejtpërdrejt :: Aixònoéspànic (ES)
17.30 :: drejtpërdrejt :: QA'A (Gràcia Territori Sonor / ES)
19.30 :: drejtpërdrejt :: Mjellma të verdha (Ngarkesa / SHBA)
21.00 :: drejtpërdrejt :: Nisei kundër Za (BCore-Akuarel / EN)
SonarDome
12.00 :: DJ :::: f në (Downbeat / Deep-Explorer / ES)
14.00 :: DJ :::: Vasko Ispirián (The Room-Playgroundlabel / ES)
----------------------
NINJA TUNE & COUNTER RECORDS prezanton
16.00 :: drejtpërdrejt :: Të Rëndët (UK)
16.45 :: DJ :::: J Mali (UK)
17.30 :: drejtpërdrejt :: Dedelus (US)
18.10 :: DJ :::: J Mali (UK)
19.00 :: drejtpërdrejt :: Të humbur prej kohësh (US)
----------------------
19.40 :: DJ :::: Deepchord paraqet Echospace (Dashuri moderne / SHBA)
21.00 :: drejtpërdrejt :: le rok (Karaoke Kalk / DE)
salla e zërit
13.00 :: drejtpërdrejt :: Çantë e ndihmës së shpejtë (Regjistrime më të afërta / ES)
17.00 :: drejtpërdrejt :: Tender Përgjithmonë (Ufot e gjelbra / SHBA)
19.00 :: drejtpërdrejt :: Unë madhështi (US)
20.30 :: drejtpërdrejt :: Tara de gjatë (Regjistrime fatale / SHBA)
Fshati Sonar
12.00 :: DJ :::: Virginia (SHKO)
14.00 :: DJ :::: Set dj El Guincho (Klubi i natës Oqeani / ES)
16.00 :: drejtpërdrejt :: Konono nr. 1 (Disqe të ngjeshur / CD)
16.45 :: drejtpërdrejt :: Fshati i qetë (! K7 / MB)
17.45 :: drejtpërdrejt :: Kalabrese pres. Rumpelorkestra (Muve / CH)
18.45 :: DJ :::: gëzim i zi (FR)
19.30 :: drejtpërdrejt :: Forma e mendjeve të gjera të Jneiro Jarel (Lex / SHBA)
20.30 :: DJ :::: gëzim i zi (FR)
————————————————————
L'Auditori
20.30 :: drejtpërdrejt :: Vargjet basquiat (F-IRE / MB)
SonarClub
22.30 :: DJ :::: Rob da bank (E diela më e mirë / MB)
23.30 :: drejtpërdrejt :: çmenduri (Lucky Seven / MB)
00.30 :: DJ :::: Diplo (Mad Decent / SHBA)
02.00 :: drejtpërdrejt :: Drejtësi (Ed Banger Records / FR)
03.00 :: drejtpërdrejt :: Djemtë Noize (Boysnoize Records / DE)
05.00 :: drejtpërdrejt :: Erol alkan (UK)
SonarLab
22.30 :: drejtpërdrejt :: shtyp (PhonoBox / ES)
----------------------
BBC Radio 1 prezanton
00.00 :: DJ :::: Mary Anne Hobbs (BBC Radio 1 / MB)
00.45 :: drejtpërdrejt :: Shackleton (Skull Disco / MB)
01.30 :: DJ :::: Lotus fluturues (Warp / SHBA)
02.15 :: DJ :::: mala (Digital Mystikz / MB)
----------------------
RED BULL MUSIC ACADEMY RADIO prezanton
03.00 :: drejtpërdrejt :: Sistemi Buraka Som (PT / AO)
04.00 :: DJ :::: Theo Parrysh (US)
----------------------
05.30 :: DJ :::: kawazaki (Nodle kozmike / JP)
sonarpark
22.30 :: DJ :::: Dj thith (Coffy Records / ES)
00.00 :: drejtpërdrejt :: BC kundër JC feat. Darren Emerson (UK)
01.00 :: DJ :::: Ewan Pearson (Misericord / MB)
02.00 :: drejtpërdrejt :: Roisin Murphy (EMI / IE)
03.00 :: DJ :::: Ewan Pearson (Misericord / MB)
04.00 :: drejtpërdrejt :: Herkuli dhe Lidhja e Dashurisë (DFA-EMI / SHBA)
05.00 :: DJ :::: Frankie bie në gjunjë (Def Mix / SHBA)
SoundPub
22.30 :: drejtpërdrejt :: Suite mbi retë (ES)
23.45 :: drejtpërdrejt :: bërtas (Burimi etj./FR)
01.00 :: drejtpërdrejt :: Tonet Pinker (Pinkerland / ES)
----------------------
MINUS paraqet
02.00 :: drejtpërdrejt :: Zemerthyese (US)
02.00 :: drejtpërdrejt :: gazi (DE)
02.00 :: DJ :::: Richie hawtin (CA)
02.00 :: DJ :::: Magda (CA)
02.00 :: DJ :::: Troy pierce (US)
02.00 :: drejtpërdrejt :: Marc houle (CA)
-------------