Personazhet nga "Ai që vjen"

ai që po vjen

Shtë një nga serialet më të shikuar në historinë e televizionit spanjoll, dhe kjo pas 10 vitesh transmetimi të vazhdueshëm. Me më shumë se 150 kapituj të publikuar, personazhet e Ai që afrohet, ata fituan një vend brenda kulturës popullore.

Si filloi ky serialCilët janë personazhet kryesorë të tij?

Origjina

Seriali lindi nga një shfaqje tjetër televizive që shënoi një arritje në Spanjë, Amerikën Latine dhe madje edhe në vendet që nuk flasin spanjisht. Eshte per Askush nuk jeton këtu, komedi e krijuar nga Alberto dhe Laura Caballero, së bashku me Iñaki Ariztimuño për Antena 3.

Por jeta e banorëve të bashkësia fqinje e lagjes mbi të cilën u rrotullua kjo histori, ajo u ndërpre papritur pas 3 vitesh, 5 sezone dhe 91 episode. Kjo është për shkak të faktit se Gestevisión Telecinco fitoi një aksion në Miramón Mendi, kompania e José Luis Moreno, prodhues i përgjithshëm i projektit.

Si pjesë e marrëveshjes, u vërtetua se prodhuesi nuk mund të shkonte përpara për programin e transmetuar nga konkurrentët e tij. Në fund të ciklit, shumica dërrmuese e ekipit të prodhimit, teknik dhe artistik që "jetoi" midis 2003 dhe 2006 në "Desengaño 21", kompleksi rezidencial i hapësirës Antena 3, u ngjit në kategori dhe u transferua në Pikëpamja e Montepinar.

Krahasimet

Tre sezonet e para nuk ishin plotësisht të lehta. Edhe pse episodi i parë, i transmetuar më 22 prill 2007 ishte një sukses i madh i audiencës, krahasimet e vazhdueshme me seritë e mëparshme televizive, minuan performancën e sajMe Sektorët e kritikëve dhe publikut filluan ta quajnë atë një kopje të keqe dhe të poshtër.

Por Polemika arriti kulmin kur Antena 3 ngriti një padi kundër Telecinco për plagjiaturëMe Argumenti i parashtruar nga avokatët e Grupo Planeta është se ngjashmëritë me Askush nuk jeton këtu, ishin të dukshme. Padia nuk ishte shumë e suksesshme.

ai që po vjen

Disa nga personazhet në Ai që afrohet

Personazhet e Ai që afrohet përfaqësojnë një "xhungël" shumë të larmishmeMe Shumë prej tyre nuk mund ta durojnë njëri -tjetrin. Edhe pse për lehtësi, moral dhe sjellje të mirë, ata bëjnë përpjekje të vazhdueshme për të ruajtur, në mënyrën më të mirë të mundshme, komonuelthin.

Enrique Pastor Hernandez (Jose Luis Gil)

Kur fillon historia, ajo tashmë ka problemeMe E para prej tyre ishte me vetë kompleksin e banimit, pasi nuk u shfaq në GPS dhe nuk mund ta gjente. Ai ishte një këshilltar për rininë dhe kohën e lirë dhe përfundimisht do të bëhet kryetar i këshillit të qytetit.

Një njeri me një sens të lartë morali, i cili është shfaqur si personazhi kryesor në të gjitha stinët e serialit.

Javier Maroto Gutierrez (Antonio Pagodo)

I njohur thjesht si Javi, ishte presidenti i parë që kishte Mirador de Montepinar, një pozicion që ai e mbajti gjatë gjithë sezonit të parë. Shtë shkencëtar kompjuteri. Babai i tij (Vicente Maroto) gjithashtu jetonte në rezidencën fiktive të Madridit.

Gjatë zhvillimit të komplotit ai u ngacmua nga Estela Reynolds, vjehrra e tij. Edhe pse ai ndjehet i zemëruar për të që u vendos në shtëpinë e saj për "disa ditë". Ka qenë pjesë e të gjitha stinëve.

Lola trujillo (Macarena Gomez)

Gruaja e Javit. Ai përpiqet të jetë miqësor me fqinjët, edhe pse disa nuk mund t'i durojëMe Ajo punon si fotograf për ngjarje shoqërore dhe përfundimisht si aktore, dhe për të fituar para shtesë, ajo mbolli marihuanë për një kohë në bodrumin e Mirador de Montepinar. Ajo është e detyruar të largohet nga ky treg pasi është zbuluar nga bashkëpronarët dhe ka pasur probleme me turmën.

Marrëdhënia e tyre martesore është përmbysur së pari me paraqitjen e nënës së tyre, dhe veçanërisht kur ata zbulojnë burrin e saj duke puthur Raquel në korridoret e ndërtesës. Amongshtë ndër personazhet e Ai që afrohet nga sezoni 1, edhe pse me një ndërprerje.

Fermin Trujillo Sanchez (Fernando Tejero)

Ai është babai i Lolës, të cilin nuk e takoi derisa ajo ishte më e madhe dhe tashmë ishte martuar me Javier MarotoMe Estela i kishte thënë se vajza vuante nga prapambetja mendore dhe se për këtë arsye duhej të paguante një pension special.

Personi përgjegjës për takimin e ndjerë babë-bijë ishte Javi, në një përpjekje për të ringjallur marrëdhënien e tyre martesore. Ideja e tij ishte që vjehrri i tij të qëndronte për disa ditë, por qëndrimi u zgjat për një kohë të pacaktuar. Ai debutoi në episodin 6 të sezonit 6 dhe që atëherë është bërë personazh kryesor.

Antonio Recio Matamoros (Jordi Sanchez)

Një tjetër nga ato historike në listën e personazheve të Ai që afrohet. Egocentrik, macho dhe arrogant, dhe gjithashtu raciste dhe homofobikeMe Së bashku me gruan e tij Berta Escobar, ai ishte një nga të parët që u vendos në Mirador de Montepinar. Në fillim ai rivalizoi Enrique Pastor - i cili vrau aksidentalisht qenin e tij - edhe pse ata do të përfundonin duke qenë miq të mirë. Ai ka marrë pjesë në të gjitha stinët.

ai që po vjen

Berta Escobar Indiano (Nathalie Seseña)

Gruaja e Antonio Recio; Shumë shtëpiake tradicionale dhe shumë e krishterë. Raciste, klasiste dhe gjithashtu homofobikeMe Besimi i saj katolik dikur e bëri atë të mbante zakonin për të pastruar mëkatet e saj në një manastir.

Një herë tjetër Ajo e quajti veten shpenguese të Mirador de Montepinar, për të luftuar të këqijat që ishin instaluar në ndërtesë. Personazhi kryesor i sezonit të parë.

Alba Recio (Victor Palmero)

Ai është djali transeksual i Antonio dhe Berta, të cilët e konsiderojnë këtë gjendje si një sëmundje. Ai u shfaq episodikisht në sezonet 1, 2, 3 dhe 8. Nga 9 -ta ai u bë pjesë e formacionit të yjeve të personazheve në Ai që afrohet, përveç të qenit banor i përhershëm i Mirador de Montepinar.

Personazhe të tjerë kryesorë në komplot

  • Amador rivasMe (Pablo Chiapella). Ai zëvendësoi Javi si president i këshillit të lagjes. Por më pas ai u rrëzua nga detyra dhe u zëvendësua nga Antonio Recio; gjendja e tyre ekonomike po përkeqësohet në mënyrë progresive, deri në atë pikë saqë duhet të marrin kanaçe në rrugë.
  • Maite figueroaMe (Eva Isanta). Në fillim të komplotit ajo ishte e martuar me Amadorin, me të cilin kishte tre fëmijë. Në atë kohë, ata përfaqësonin familjen tipike të lumtur. Para dhe pas ndarjes dhe divorcit, marrëdhënia e tyre u bë mjaft jofunksionale.
  • Coke CalavatraMe (Nacho Guerreros). Ai filloi si kopshtar, megjithëse do të përfundonte duke marrë edhe rolin e portierit. Ai kishte një lidhje me Bertën, gruan "korrekte" të Antonio Recio.

 

Burimet e imazhit: Mitele.es /


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.