Libri Përcaktues i Mbretëreshës

Në botimin e ri në të gjitha bibliotekat, ai sapo është redaktuar Mbretëresha: Historia e Përfunduar e Ilustruar e Mbretërve të Kurorës të Rockut, një biografi e bollshme e një prej grupeve më të rëndësishme në të gjithë historinë e rokut.

Autori i saj, gazetari Phil Sutcliffe, përpiluar a arkiv i gjerë fotografik, shënime gazetareske nga e gjithë bota, dëshmi të muzikantëve të ndryshëm dhe materiale të ndryshme rreth grupit Themeluar nga Freddie Mercury, Brian May dhe Roger Taylor. I organizuar mirë në rendin kronologjik dhe i ndarë në 11 episode, libri rishikon jetën e grupit britanik vit pas viti me më shumë se 500 fotografi me ngjyra, përfshirë kopertinat e secilit album, fletushka nga turnetë, ose pamjet e prezantimeve të tyre legjendare në stadiume.

Botuar nga redaksia Grijalbo, Mbretëresha: The Ultimate ... ndalon dhe thekson shikimin e tij momente, anekdota dhe pika të larta në jetën e grupit të udhëhequr nga e paharrueshme Freddie MercuryMe Në gati 300 faqet e tij mund të gjeni histori pak të njohura, siç është ajo që ndodhi në koncertin në fund të shkurtit 1981, në Argjentinë, kur organizatorët duhej të kërkonin që një grup njerëzish të largoheshin, sepse ata ishin të armatosur me mitralozë ; ose ai tashmë recital mitik që ata dhanë në stadiumin e vjetër Wembley, në dobi të Etiopisë, para mijëra shpirtrave të thirrur.

Fuente: Yahoo Music


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.