Justin Bieber del akustik në 2013

Kanadezi Justin Bieber do të nxjerrë albumin e tij të ri këtë vit 'Believe Acoustic', i cili do të përbëhet nga njëmbëdhjetë këngë, tetë prej tyre versione akustike të këngëve të mëparshme.

"Provo", single i ri nga Pink

Pink tashmë ka gati singlin e tij të ri, nga i cili na prezanton këtu videon lirike: është "Provo", singli i dytë nga albumi i tij i radhës "The Truth About Love".

Pista e bonusit xx

Xx lëshojnë një copëz të albumit të tyre të dytë "Coexist" të titulluar "Rishqyrto".

Bernardo Bonezzi ka ndërruar jetë

Lamtumira e Bernardo Bonezzi

Bernardo Bonezzi, ai që u përshkrua si një fëmijë i mrekullueshëm i Movida për rolin e tij si kompozitor dhe përkthyes në krye të grupit Zombies, vdiq sot në Madrid në moshën 48 vjeç.

"Blow Me (One Last puthje)", video krejt e re e Pink

Pink tashmë ka videon e tij të re: është ajo që korrespondon me këngën e tij "Blow Me (One Last Kiss)", e përfshirë në albumin e tij "The Truth About Love", i cili do të dalë në treg më 18 shtator.

Cheryl Cole: video e re për "Under The Sun"

Britanikja Cheryl Cole na tregon videon e këngës së saj të fundit "Under The Sun", e përfshirë në albumin e saj të ri "A Million Lights", i cili u publikua më 18 qershor.

Debutimi i Little Mix me Video për "Wings"

Vajzat e Little Mix publikuan videon e tyre të parë për këngën "Wings", e cila do të përfshihet në albumin e tyre të parë në studio, të planifikuar për më vonë këtë vit.

Scouting for Girls kthehet me "Verë në qytet"

British Scouting For Girls kanë publikuar videoklipin e tyre të ri për këngën "Summertime in the City", e cila do të përfshihet në albumin e tyre të ardhshëm "The Light Between Us", që do të publikohet këtë vit.

Tifozët e Saint Etienne i duan vinilet e tyre

po bëhet modë që fansat të shfaqen në videot e grupeve të tyre të preferuara; tani britanikët Saint Etienne kanë bërë një klip me imazhe që ndjekësit e tyre u kanë dërguar për temën "Unë kam muzikën tënde".

Video paraprake pa dyshim për "Settle Down"

Më 16 korrik, Californians No Doubt do të redaktojnë videon e tyre të re për këngën "Settle Down", i pari i albumit të tyre të ri "Push And Shove", i cili do të dalë në shtator.

"Winner", kënga e re nga Pet Shop Boys

Pet Shop Boys do të nxjerrë një album të ri më 27 shtator të quajtur 'Elysium', dhe këtu ata prezantojnë një këngë tjetër të re që do të përfshihet në atë album të quajtur "Winner".

"Ku je zemer", video e re e Coti

Coti prezanton videon e tij të re, për këngën "Ku je zemër", e përfshirë në albumin e tij të ri "E thashë përmes gojës së një tjetri", i cili u publikua më 19 qershor.

Charli XCX, basti i errët i popit britanik

E reja britanike Charlotte Aitchison po bënte një emër ndër vokalistët më të njohur këtë vit në kontinentin e vjetër dhe ajo që dëgjojmë këtu është kënga e saj e re "You Are The One".

"Ide", video e re për Babasónicos

"Ide" është videoklipi i ri i Babasónicos argjentinas, të cilin tashmë mund ta shohim. Singleshtë singli i katërt nga 'A Propósito', albumi i tij i fundit i vitit 2011.

Rihanna: Video "Ku ke qenë"

Ne tashmë kemi videon e publikuar rishtazi të Rihanna -s për këngën "Where Have You Been", e cila është singli i katërt nga albumi i saj i vitit 2011 "Talk That Talk".

Nicki Minaj: bikini rozë në "Starships"

Nicki Minaj shkon në plazhet e Havait, vesh një rroba banje rozë dhe në një mënyrë shumë sensuale na tregon trupin e saj në këtë video për këngën "Starships".

'Part of Me 3D': filmi Katy Perry

Katy Perry do të publikojë një film nga turneu i saj i fundit botëror 'California Dreams' dhe mund ta shohim trailerin këtu.

Coldplay, më fal për 'Mylo Xyloto'?

A dëshiron Coldplay të ndryshojë titullin e albumit të tyre të fundit? Kështu duket. Askush nuk e dinte vërtet se çfarë do të thoshte dhe kjo është arsyeja pse ...

Ting Tings Lëshon "Duart" Live

Ting Tings kanë publikuar këtë video të drejtpërdrejtë të këngës "Hands", e cila do të përfshihet në edicionin luksoz të ...

"Pjesa ime", e reja nga Katy Perry

Katy Perry do të publikojë një përmbledhje të quajtur 'Teenage Dream: The Complete Confection' dhe tashmë mund të dëgjojmë një këngë të re që është ...

Madonna: Pamja e parë e 'MDNA'

Nuk është shumë, vetëm 40 sekonda, por është gjëja e parë që Madonna ka zbuluar në videon e albumit të saj të ri ...

Madonna: 'MDNA' dhe ekstazë

Dje ne komentuam se albumi i ri i Madonnës do të quhet 'MDNA' dhe se do të dalë pas marsit, në atë që do të jetë ...

Ke $ ha: albumi i ri "më i prekshëm"

Ke $ ha komentoi se albumi i saj i ri do të zbulojë anën e saj "më të cenueshme": vokalisti shpreson të nxjerrë albumin e saj të dytë këtë vit,…

Lady Gaga, video "Marry The Night"

Më në fund Lady Gaga publikoi videon e saj të re, "Marry The Night", e cila është më e gjata nga të gjitha që ajo ka bërë ...

Nicola Roberts, video "Yo Yo"

Ne tashmë treguam prapaskenat dhe tani sjellim videon e plotë të Nicola Roberts, "Yo Yo", e cila është publikuar ...

"Godit Dritat", e reja nga Selena Gomez

http://www.youtube.com/watch?v=tqJ937WbxHs Ya tenemos el nuevo video de Selena Gomez, «Hit the Lights», del cual habíamos adelantado su rodaje hace un par…

Mel C, video e re për "Weak"

Ne kemi një video të re nga Mel C, për këngën «Weak», një single i ri nga albumi i tij i fundit "The Sea", i cili…

Chenoa, "Si një fantazmë"

Një Chenoa seksi shfaqet pa rroba në videon e saj të re «Como un fantasma», singli i parë nga albumi i saj i ri që ...

Video e kërkuar, "Rrufeja"

The Wanted na tregojnë videon e tyre të re, për këngën «Lightning», e cila është singli i tretë nga albumi i tyre i dytë, i cili…

Madonna: album i ri në 2012

Madonna konfirmoi se do të nxjerrë albumin e saj të ri, numri 12 në studio, në 2012, dhe singli i parë do të shohë…

Joe Jonas: temat e "Fast Life"

Joe Jonas tashmë ka një datë përfundimtare për të publikuar albumin e tij solo debutues, të quajtur 'Fastlife': do të jetë albumi tjetër ...

Paulina Rubio, "Më pëlqen shumë"

http://www.youtube.com/watch?v=M7X8lH7cKiA Regresa Paulina Rubio y lo hace con  su nuevo sencillo, «Me gustas tanto», un tema que ya podemos escuchar…

Madonna: detajet e albumit të ri

Ne kemi lajme për albumin e ardhshëm të Madonna: vokalisti do të punojë së bashku me producentin dhe kompozitorin Jean Baptiste,…

'Megalomania', albumi i ri i Aqua

http://www.youtube.com/watch?v=kkKLcsCpThc Otro de los grupo que este año regresa al ruedo es Aqua, el grupo que se hizo conocido por…

David Guetta: "Turn Me On" me Nicki Minaj

http://www.youtube.com/watch?v=KxW0rCJ1JAU David Guetta ya editó el video de su nuevo single «Little Bad Girl«, que incluye la participación del rapero Ludacris…