Një regjisor i "Game of Thrones" për "Mulan". Mes Sony dhe Disney

Drejtor i "Game of Thrones" për "Mulan". Mes Sony dhe Disney

Kohët e fundit, Disney njoftoi një version të ri të "Mulan", që do të dalë në kinema në vitin 2018. Sikur të ishte një sfidë, Sony ka menduar për të njëjtën gjë. Një "Mulan" i ri, me atë ose një emër tjetër, por me të njëjtën histori.

Në këtë lloj konkursi midis kompanive prodhuese për një film me një komplot të ngjashëm, Sony dëshiron të lëshojë më parë, dhe tashmë ka nënshkruar një drejtor, gjë që Disney ende nuk e ka bërë. Emri i zgjedhur është Alex Graves.

Ne i njohim Graves për disa filma të tillë si "Encadenada", nga 1997 dhe "Oasis Ore", xhiruar në 1995, por veçanërisht për punën e tij të fundit në televizion, me "Krahu Perëndimor i Shtëpisë së Bardhë", dhe veçanërisht për "Game of Thrones". 

Ndër arsyet e dhëna në forume dhe rrjete sociale për kritikoni zgjedhjen e këtij drejtori është fakti se ai është i bardhëMe Isshtë e padëgjuar, por është ajo që po ndodh.

Shtë interesante, dy versione të filmit duket se konkurrojnë me njëri -tjetrin.

Nga njëra anë ekziston versioni Disney dhe nga ana tjetër versioni Sony. Të dy studiot ishin në kërkim të regjisorëve aziatikë. Ang Lee ishte një nga ata që u tundua nga Disney, edhe pse duket se ai nuk e ka pranuar përfundimisht ofertën.

Nuk është hera e parë që dy studio filmike përkojnë në sjelljen në ekranin e madh një xhirim i një filmi blockbuster. Ajo që është befasuese është se ato kryhen në mënyrë paralele, me projekte të ngjashme, madje duke marrë parasysh të njëjtët emra për drejtimin dhe realizimin.

Sa i përket datave të lëshimit, më e qartë është ajo e Disney, e cila po e mban atë për 2 Nëntor 2018Me Sony po shqyrton një version në veprim të vërtetë, për një auditor më ndërkombëtar, megjithëse ende nuk është shpallur një datë.

Burimi i Imazhit: http://australiancurriculum.com


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.