Michelle Williams do të jetë Janis Joplin në biografinë e këngëtares

Michelle Williams është gati të mbyllë negociatat për luajnë Janis Joplin në biografinë që së shpejti do të fillojë të regjistrohet për këngëtaren. Filmi do të drejtohet nga Sean Durkin, i cili në vitin 2011 drejtoi me sukses "Martha Marcy May Marlene", e cila paraqiti disa këngë nga vetë Joplin në kolonën zanore të tij.

Aktorja ishte tashmë shumë e suksesshme kur luajti Marilyn Monroe në "Java ime me Marilyn", një rol me të cilin ai madje fitoi një nominim për Oscar dhe fitoi Golden Globe dhe shumë çmime të tjera. Me veprën e tij të fundit, "Manchester by the Sea", ai po merr vlerësime pozitive, veçanërisht në Festivalin e Filmit në Londër.

Kush ishte Janis Joplin?

Michelle Williams tani do të hyjë në këpucët e Janis Joplin, një këngëtare e rock and roll dhe blues e cila kishte një zë të fuqishëm dhe interpretoi secilën këngë me intensitet të madh. Ajo u bë e famshme në vitet 60, së pari si pjesë e grupit Big Brother dhe Holding Company dhe më vonë si një artiste solo. Një jetë plot emocione të forta që përfundoi kur ai ishte vetëm 27 vjeç për shkak të një mbidozimi i heroinës.

Michelle Williams në rolin e Janis Joplin

Para Michelle Williams duket se prodhuesi po groponte Amy Adams dhe Zooey Deschanel, por pa dyshim në këtë rast ata po godasin shumë më tepër me një aktore që i përshtatet rolit në mënyrë perfekte. Gjithsesi, projekti ka pasur disa probleme për shkak të mosmarrëveshjeve ligjore, por le të shpresojmë që më në fund të mund të realizohet dhe të shijojmë një shfaqje tjetër mjeshtërore të një aktoreje që nuk vlerësohet aq sa duhet.

Më shumë se 30 filma dhe 3 nominime për Oskar si Aktorja më e Mirë ata thonë shumë për karrierën e Michelle Williams, dhe ajo e Janis Joplin është një rol që mund ta vendosë edhe një herë në mesin e kandidatëve për të fituar statujën e artë të shumëpritur.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.