143 filma do të kërkojnë nominimin Goya për filmin më të mirë

Goya

E nominimet për Çmimet Goya 2016 dhe deri në 143 filma aspirojnë për nominimin për filmin më të mirë, si dhe pjesën tjetër të seksioneve.

Këtyre duhet t'u shtohen deri në 121 filma të huaj që aspirojnë çmimet Goya për filmin më të mirë Ibero-Amerikan dhe filmin më të mirë Evropian. Të nominuarit do të shpallen më 14 dhjetor.

Filmat që aspirojnë nominimin Goya për filmin më të mirë 2016

'#Di_Trained'

'13. Miguel Poveda '

'Per asgje'

'A tu què et sembla?'

'Tani ose kurre'

"Dëgjimi i erës"

'Gjoks'

"Do të duash mbi të gjitha"

"Anacleto: agjent sekret"

"Vrasës të pafajshëm"

"Kap flamurin"

'Autopsia e një dashurie'

'B'

'Fatkeqësi e bekuar'

"Njeriu i Zi Lëkura e Bardhë"

'Boksi për liri'

'Canons d' dashuri dhe anarki '

"Letra Marisë"

"Vajzat e reja 24 orë"

'Si të mbijetosh një lamtumirë'

'Gatim një haraç'

'Korrupsioni: Organizmi i dëmshëm'

'Korsare'

'Kalimi i kuptimit'

'Përrallë verore'

'Nga vajza në vajzë'

'Meqenëse bota është botë'

'Mos Fol'

'Droga orale'

'Echevarriatik Etxebarriara'

'Apostati'

'Butoni i nënës së perlave'

"Kufoma e Anna Fritz"

"Rruga më e gjatë për t'u kthyer në shtëpi"

'Kolibri'

'E panjohura'

"Fluturimi i madh"

"Njeriu që filloi të vraponte"

"Njeriu që donte të ishte i dyti"

"Vendi i luleshtrydheve"

'Vendi i frikës'

'Sfida e Evës'

'Mbreti i Havanës'

'Z. Manolo'

'Teatri i jetës së përtejme. Chavin '

'Tabuja e fundit'

"Udhëtimi i mbretëreshave"

"Udhëtimi i Leslie"

Violina prej guri '

'Shuarje'

'Gëzuar 140'

'Rrjedha'

'Frankenstein 04155'

"Gabo, krijimi i Gabriel García Márquez"

'Loja mbaroi'

"Brezi Kronen"

'Flisni'

"Tregimet e Lavapies"

'Arratisje'

'Une jam babai yt'

'Incidentet'

'Hetimi policor'

'Ishulli i bukur'

'Jai Alai Blues'

'L'assaig'

'Birësimi'

"Vendimi i Julia"

'Kryqëzimi i elngel Sanz Briz'

'Gjembi i Zotit'

'Ferma e vendit'

"Ftesa e Presidentit"

"Drita me kohën brenda"

'E dashura'

"Plazhi i të mbyturve"

'Vala e parë'

'Zonja kllapa, kujdestarja e fëmijëve, nipi bastard dhe Emma Suarez'

'Buzëqeshja e vërtetë'

'Jeta në zjarr'

"Presionet e larta"

"Aventurat e Morianës"

"Lotët e Afrikës"

'Larg detit'

'Linja e përfundimit'

'Ujku'

'Të internuarit romantikë'

"Heronjtë e së keqes"

'E Mërkura nuk ekziston'

'nena'

'Fshati Malpartida Fluxus'

"Mami, unë e di ku janë paratë"

'Koha e vrasjes'

'Pinky'

'Messi'

'Nata ime e madhe'

'Spanja ime e dashur'

"Shumë pjesë të diçkaje"

"Ata vdiqën përtej mundësive të tyre"

'Muret'

"Askush nuk e do natën"

'Krijuesi i marrëveshjeve'

'Tjetra'

'Ne nuk jemi vetëm'

"Jo gjithçka është zgjimi"

'Natë e heshtur?'

'Rookies'

'O futebol'

"Tetë mbiemra katalanas"

'UFO -t në lagje'

"Palma në borë"

"Humbja e Veriut"

'Pikadero'

'Pos atë'

'Monstra te dashur'

'Regresioni'

"Kërkesat për të qenë një person normal"

'King cigan'

'Robles, duel me diellin'

'Sacristán: kafaz pule përpara'

"Origjina e Segonit"

'Seks i lehtë, filma të trishtuar'

"Sicarius: nata dhe heshtja"

'Sonata për violonçel'

'Dreamsndrrat e kripës'

'Tchindas'

'Kulmi dhe ushqimi'

'Shkalla e tretë'

"Misteri i Mbretit të Kinema"

'Loja e propagandës'

"Balerini spanjoll"

'Koha pa ajër'

"Pas Nazarín"

"Tre ditë në Pedro Bernardo"

'Truman'

"Një ditë e përsosur për të fluturuar"

'Nje dite perfekte'

"Një ditë pash 10.000 elefantë"

"Një vjeshtë pa Berlin"

'Rruga Urbane'

"Valeo nuk mbyllet"

'Vampyres'

'Vulcania'

'Yoko eta lagunak'

"Zonda: Folklori argjentinas"


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.