«Минимално острво«,«Чаробна девојка"И"Дете»Они су изнад прогнозе, јер се чине три велика фаворита ове године Награде Гоиа.
Прва два су награђена у прошлости Фестивал у Сан Себастијану, док је трећи био један од оних који су ушли у ужи избор за представљање Шпаније на Холивудска награда Оскар.
Још један од великих кандидата за овогодишње Гоиа награде је «КСНУМКС км.«, Први филм Карлоса Маркес-Марсета који је такође био један од оних који су ушли у ужи избор да представљају Шпанију на Оскар.
Најбољи филм
- "Минимално острво"
- "Магична девојка"
- "Дете"
- "10.000 км."
- "Дивље приче"
- "Осам баскијских презимена"
- "Лепа младост"
- «Лореак»
- "Кармина и амин"
- "Ноћ пада у Индији"
Најбоља режија
- Алберто Родригез за „Минимално острво”
- Карлос Вермут за „Магичну девојку“
- Данијел Монзон за „Дете“
- Дамиан Сзифрон за "Вилд Талес"
- Хаиме Росалес за "Лепа младост"
- Емилио Мартинез Лазаро за „Осам баскијских презимена“
- Јон Гарано и Јосе Мари Гонеага за «Лореак»
- Пако Леон за „Кармина и амен”
- Цхема Родригуез за "Ноћ у Индији"
- Мигел Кохан за „Бетибу“
Најбоља нова режија
- Царлос Маркуес-Марцет за "10.000 км."
- Беатриз Санцхис за "Сви су мртви"
- Хуанфер Андрес и Естебан Роел за „Мусаранас”
- Давид Саинз за „Обра 67”
- Игнацио Естарегуи за „Јусти & циа”
- Микел Руеда за „У тајности“
- Пау Текидор за „Чистилиште”
- Хуан Бареро за "Унутрашња џунгла"
- Енрике Гарсија за "321 дан у Мичигену"
- Алекс Пина за „Камиказе”
најбољи глумац
- Хавијер Гутијерез за „Минимално острво”
- Луис Бермејо за „Магична девојка“
- Хуан Диего за "Ноћне падове у Индији"
- Раул Аревало за „Минимално острво”
- Луис Тосар за "Дете"
- Хосе Коронадо за „Фуего”
- Рикардо Дарин за "Дивље приче"
- Хуан Дијего Бото за "Незнање крви"
- Чико Гарсија за "321 дан у Мичигену"
- Хуго Силва за "Шревс"
Најбоља глумица
- Барбара Лени за "Магична девојка"
- Елена Анаја за "Сви су мртви"
- Марија Леон за „Марсеј“
- Макарена Гомез за „Шревс”
- Ерика Ривас за "Вилд Талес"
- Цармина Барриос за „Цармина и амен”
- Лола Дуенас за „Ос пхеноменнос”
- Итзиар Итуно за „Лореак”
- Клара Лаго за «8 баскијских презимена»
- Паз Вега за "Незнање крви"
Најбољи споредни глумац
- Хосе Сакристан за „Магичну девојку“
- Леонардо Сбараља за "Дивље приче"
- Карра Елејалде за «8 баскијских презимена»
- Едуард Фернандез за "Дете"
- Антонио Де ла Торре за "Минимално острво"
- Алекс Ангуло за „Јусти & циа“
- Јосеан Бенгоеткеа за «Лореак»
- Хосе Коронадо за „Бетибу”
- Хесус Кароза за "Дете"
- Хавијер Переира за "Ноћ пада у Индији"
Најбоља споредна глумица
- Гоја Толедо за "Марсеј"
- Барбара Лени за "Тхе Цхилд"
- Кармен Мачи за «8 баскијских презимена»
- Итзиар Аипуру од «Лореак»
- Марија Леон за "Кармина и Амен"
- Мерцедес Леон за „Минимално острво“
- Надиа де Сантиаго за „Схревс”
- Рита Кортезе за "Дивље приче"
- Инма Нијето за "Лепу младост"
- Аида Фолцх за "Фире"
Најбољи нови глумац
- Хесус Кастро за "Дете"
- Давид Вердагуер за «10.000 км»
- Дани Ровира за «8 баскијских презимена»
- Нахуел Перез Бисцаиарт за "Сви су мртви"
- Карлос Родригез за "Лепу младост"
- Израел Елејалде за „Магичну девојку”
- Алваро Перес за «Ворк 67»
- Јацинто Бобо за „Обра 67”
- Хектор Медина за "321 дан у Мичигену"
- Салва Реина за "321 дан у Мичигену"
Најбоља нова глумица
- Нереа Баррос за «Минимално острво»
- Наталија Тена за «10.000 км»
- Ингрид Гарсија Џонсон за "Лепу младост"
- Јоланда Рамос за „Цармина и амен”
- Нагоре Аранбуру од «Лореак»
- Маријам Бачир за "Дете"
- Меган Монтанер за "Богови и пси"
- Јулиета Зиллберберг за "Дивље приче"
- Гала Перез Ињеста за „Унутрашња џунгла”
- Клара Вода за "Ноћ пада у Индији"
Најбољи оригинални сценарио
- "Магична девојка"
- "Минимално острво"
- "Дивље приче"
- "10.000 км."
- "Дете"
- "Кармина и амин"
- "Осам баскијских презимена"
- "Лепа младост"
- «Лореак»
- "правда"
Најбољи адаптирани сценарио
- "Ноћ пада у Индији"
- "непријатељ"
- «Бетибу»
- "321 дан у Мичигену"
- "Незнање о крви"
- "Богови и пси"
- „У есморгу”
- „Извини ако те зовем „љубав”
- «Мортадело и Филемон против напаљеног Џимија»
- "Неизбежан"