Nagrade festivala Sitges 2010, ki jim je predsedovala žirija v sestavi Francesco Barilli, Jaume Collet-Serra, Colin Geddes, Jan Harlan in Elena Manrique, so pravkar spodletele.
Veliki zmagovalec natečaja je bil "Redki izvozniki: božična zgodba", ki je prejel nagrade za najboljši film, najboljšo režijo in najboljšo fotografijo.
Celoten seznam zmagovalcev festivala Sitges 2010:
Najboljši kratki film
LEGENDA BOBROVE DAMM avtorja Jérôme Sable
Posebna omemba kratkega filma
PRODAJA Sam Millor
Najboljši produkcijski dizajn
Yuji Hayashida TRINAJSTIH MORCEV
Najboljši učinki ličenja
Vitaya Deerattakul & Andrew Lin avtorja DREAM HOME
Najboljši posebni učinki
Gareth Edwards za MONSTERS
Najboljša izvirna glasba
Seppuku Paradigm, Alex & Willie Cortes avtorja NUITS ROUGES DU BOURREAU DE JADE (RED NIGHTS)
Najboljša fotografija
Mika Orasmaa za REDKI IZVOZ: BOŽIČNA PRIPOVEDKA
Najboljši scenarij
Nicolás Goldbart za 7. FAZO
Najboljša igralka
Josie Ho od DREAM HOME
Najboljši igralec
Patrick Fabian, ZADNJI EKSORCIZEM
Najboljši režiser
Jalmari Helander za REDKI IZVOZ: BOŽIČNA PRIPOVEDKA
Posebna nagrada žirije
MI SMO NOČ Denisa Gansela
Najboljši film
REDKI IZVOZ: BOŽIČNA ZGODBA Jalmari Helander
URADNO FANTASTIČNO TEKMOVANJE PANORAMA
Najboljši film
TUCKER & DALE VS. EVIL avtorja Eli Craig
Najboljši kratki film
DRUŽINA avtorja Kody Zimmermann
MLADA KARTICA
Najboljši fantastični film
GUMA Quentina Dupieuxa
Najboljši film MIDNIGHT X-TREME
MUTANT GIRLS SQUAD avtorja Noboru Iguchi & Yoshihiro Nishimura & Tak Sakaguchi
NOVES VIZIJE
Najboljši film, ki ga sponzorira SEAT
SIMON WERNER A DISPARU (LIGHTS OUT) avtorja Fabrice Gobert
Posebna omemba
SOUND OF NOISE avtorjev Ola Simonsson in Johannes Stjarne Nilsson za njuno edinstveno mešanico zgodbe, vizualizacije in zvoka
5150 RUE DES HORMES Érica Tessierja za njegovo inovativno kombinacijo klasične in fantazijske kinematografije, ki razkriva nove moralne dileme
Diploma za igrani film
VAMPIRES avtorja Vincent Lannoo
Filmska diploma Discovery
TONY avtorja Gerard Johnson
AZIJSKA HIŠA
Najboljši film
Hladne ribe Sion Sono
NOVA AVTORIJA SGAE - FUNDACIÓ AUTOR - INSTITUT BUÑUEL
Najboljša smer
Sílvia Subirós za DOBA SONCA, ki jo je predstavil l'Escola de Cinema de Barcelona (ECIB)
Najboljši scenarij
Jaime Serrano za LA LONA, predstavil Center d'Estudis Cinematogràfics de Catalunya (CECC)
Najboljša izvirna glasba
Gonçal Perales Roy avtorja SMILEY, predstavil l'Escola d'Animació de Catalunya-9 Zeros
ANIMA'T - nagrada Gertie
Najboljši animirani igrani film
JACKBOOTS ON WHITEHALL avtorja Edward McHenry in Rory McHenry
Najboljši kratki animirani film
UNE NOUVELLE VIE! (NOVO ŽIVLJENJE!) Avtor Fred Joyeux
Najboljši animirani igrani film za otroke
GROZNO KITANJE Garryja Bardina
Velika nagrada javnosti El Periódico de Catalunya
Najboljši film
TRINAJSTI MORALCI Takashija Miikeja
SREBRNI MÉLIÈS
Méliès d'Argent za najboljši evropski film
GUMA Quentina Dupieuxa
Posebna omemba
REDKI IZVOZ: BOŽIČNA ZGODBA Jalmari Helander
Srebrni Méliès za najboljši evropski kratki film
LES BESSONES DEL CARRER PONENT avtorja Marc Riba & Anna Solanas
ZLATI MÉLIÈS
Méliès de Oro za najboljši evropski film
KOPEL Rodrigo Cortés
Zlati Méliès za najboljši kratki film
NAPAD ROBOTOV NEBULOSE –5 avtorja Chema García Ibarra
NAGRADE KRITIKE
Nagrada kritikov Jose Luis Guarner
STRIC BOONMEE, KI SE LAHKO KLIKNE NA SVOJA PRETEKLA ŽIVLJENJA, Apichatpong Weerasethakul
Nagrada Citizen Kane za novinca
Quentin Dupieux iz GUME
BRIGADON
Najboljši kratki film
ST. CHRISTOPHORUS ROADKILL avtorja Gregor Erle