Nominacije za nagrade Satellite Awards so objavljene in zdi se, da je velik favorit «Birdman» ki dobi do 10 prijav.
Sledijo mu po številu nominacij «Igra imitacije»Z 8 in«Otroštvo"Y"Gone dekle» s po 7.
Med velikimi odsotnostmi «neprekinjena«, ki ni izšel pravočasno, da bi se pojavil v teh nominacijah.
Imenovanja za Satelitske nagrade 2014:
Najboljši film
"Birdman"
Fantje
"Gone Girl"
"Ljubezen je čudna"
"Gospod. Turner »
"Selma"
«Hotel Grand Budapest»
"Igra posnemanja"
"Teorija vsega"
Bič
Najboljši režiser
Alejandro González Iñarritu za "Birdman"
Ava DuVernay za "Selma"
Damien Chazelle za "Whiplash"
David Fincher za "Gone Girl"
Morten Tyldum za "Imitacijska igra"
Richard Linklater za "Boyhood"
najboljši igralec
Benedict Cumberbatch za "Imitacijska igra"
David Oyelowo za "Selma"
Eddie Redmayne za "Nightcrawler"
Michael Keaton za "Birdman"
Miles Teller za "Whiplash"
Steve Carell za "Lovca lisic"
Najboljša igralka
Anne Dorval za "Mamica"
Felicity Jones za "Teorijo vsega"
Gugu Mbatha-Raw za "Belle"
Julianne Moore za "Still Alice"
Marion Cotillard za "Deux jours, une nuit"
Reese Witherspoon za "Wild"
Rosamund Pike za "Gone Girl"
Najboljši stranski igralec
Andy Serkis za "Zoro planeta opic"
Edward Norton za "Birdman"
Ethan Hawke za "Boyhood"
JK Simmons za "Whiplash"
Mark Ruffalo za "Lovca lisic"
Robert Duvall za "Sodnik"
Najboljša stranska igralka
Emma Stone za "Birdman"
Katherine Waterson za "Inherent Vice"
Keira Knightley za "Imitacijska igra"
Laura Dern za "Wild"
Patricia Arquette za "Fantovščina"
Tilda Swinton za "Snowpiercer"
Najboljši animirani film
"Veliki junak 6"
"Kako izuriti zmaja 2"
"Pesem morja"
"Knjiga življenja"
"Boxtrolls"
"Lego film"
"Gube"
Najboljši dokumentarni film
"Favnsko popoldne: Tanaquil le clercq"
"Umetnost in obrt"
"Citizenfour"
Iskanje Vivian Maier
"Glen Campbell ... jaz bom jaz"
"Sipina Jodorowskega"
"Keep on Keepin' On"
"Čarovnik: Osupljivo življenje in delo Orsona Wellesa"
"Rdeča armada"
Virunga
Najboljši tujejezični film
"Višja sila"
Gett: Sojenje Viviane Amsalem
"Grem"
"Levijatan"
"Mala Anglija"
"mami"
"mandarine"
"Timbuktu"
"Deux jours, une nuit"
"Divje pravljice"
Najboljši izvirni scenarij
Fantje
"Birdman"
"Ljubezen je čudna"
"Nightcrawler"
"Selma"
"Lego film"
Najboljši prilagojeni scenarij
"Ameriški ostrostrelec"
"Gone Girl"
"Inherent Vice"
"Igra posnemanja"
"Teorija vsega"
"Divje"
Najboljša glasba
"Birdman"
"Bes"
"Gone Girl"
"Medzvezdni"
"Igra posnemanja"
"Sodnik"
Najboljša pesem
"Vse je super" ("Lego film")
"I'll Get What You Want" ("Muppets Most Wanted")
"Ne bom te pogrešal" ("Glen Campbell ... bom jaz")
"Split the Difference" ("Boyhood")
"Ne bomo šli" ("Virunga")
"Kaj je ljubezen" ("Rio 2")
Najboljša fotografija
"Birdman"
"Gone Girl"
"Inherent Vice"
"Medzvezdni"
"Gospod. Turner »
"Teorija vsega"
Najboljša kostumografija
"Belle"
"V gozd"
"Maleficent"
"Noah"
"Saint-Laurent"
«Hotel Grand Budapest»
Najboljše urejanje
"Ameriški ostrostrelec"
"Birdman"
Fantje
"Zora Planeta opic"
"Bes"
"Igra posnemanja"
Boljši vizualni učinki
"Zora Planeta opic"
Varuhi galaksije
"Medzvezdni"
"V gozd"
"Noah"
"Transformatorji: Doba izumrtja"
Boljši zvok
"Gone Girl"
"V gozd"
"Noah"
"Snowpiercer"
"Transformatorji: Doba izumrtja"
Bič
Najboljša umetniška režija
"Birdman"
"Bes"
"Maleficent"
"Noah"
«Hotel Grand Budapest»
"Igra posnemanja"
Najboljša zasedba
"V gozd"
Več informacij - "Dvanajst let suženj" zmaga na Satellite Awards