Prvýkrát do prognózy zaraďujeme umelecké kategórie, Najlepší produkčný dizajn, najlepší kostýmový dizajn a najlepší make-up a účes.
"Dánske dievča, Carol, Popoluška alebo The Scarlet Summit sú niektoré z obľúbených v týchto častiach, aj keď majú aj možnosti akčných pások ako napr „Mad Max: Fury Road“ alebo „Star Wars“. Episode VII: The Force Awakens, dva filmy, o ktorých stále nevieme, aké možnosti majú v hlavných kategóriách.
Okrem týchto troch nových kategórií, ktoré zaraďujeme tento týždeň, malá zmena v prognóze, ktorá čaká, kým sa začnú doručovať prvé ceny sezóny.
Najlepší film
- 'Steve Jobs'
- 'Spotlight'
- „Znovuzrodení“
- 'Joy'
- 'Carol'
- „Osem nenávistných“
- 'Dánske dievča'
- „Most špiónov“
- „Brooklyn“
- „Reverz“
- „Beasts of No Nation“
- 'Izba'
- "Sufražetky"
- "čierna omša"
- „Saulov syn“
Najlepší smer
- Danny Boyle, Steve Jobs
- Alejandro González Iñárritu pre film The Revenant
- Thomas McCarthy za „Spotlight“
- David O. Russell pre 'Joy'
- Todd Haynes za 'Carol'
- Quentin Tarantino, 'The Hateful Eight'
- Steven Spielberg za film Bridge of Spies
- Tom Hooper za „Dánske dievča“
- Cary Joji Fukunaga pre „Beasts of No Nation“
- John Crowley pre 'Brooklyn'
najlepší herec
- Michael Fassbender za 'Steve Jobs'
- Eddie Redmayne vo filme The Danish Girl
- Leonardo DiCaprio za film The Revenant
- Johnny Depp pre „Black Mass“
- Tom Hanks za Most špiónov
- Michael Caine za „Mládež“
- Will Smith, 'Otras mozgu'
- Don Cheadle pre „Miles Ahead“
- Ian McKellen za 'Mr. Holmes '
- Ben Foster pre „Program“
Najlepšia herečka
- Brie Larson za film „Izba“
- Cate Blanchett za 'Carol'
- Jennifer Lawrence za „Joy“
- Carey Mulligan pre „Suffragettes“
- Saoirse Ronan pre 'Brooklyn'
- Lily Tomlin za „babičku“
- Charlotte Ramplingová „45 rokov“
- Maggie Smith pre „The Lady in the Van“
- Julianne Moore, 'Freeheld'
- Emily Blunt pre „Sicario“
Najlepší herec vo vedľajšej úlohe
- Idris Elba za film „Beasts of No Nation“
- Michael Keaton za „Spotlight“
- Tom Hardy pre 'The Revenant'
- Samuel L. Jackson za film „The Hateful Eight“
- Mark Rylance za „Most špiónov“
- Mark Ruffalo za „Spotlight“
- Kyle Chandler za „Carol“
- Jacob Tremblay pre „The Room“
- Kurt Russell za „Nenávistných osem“
- Benicio Del Toro za film Sicario
Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe
- Rooney Mara za „Carol“
- Alicia Vikander pre „Dánske dievča“
- Jennifer Jason Leigh vo filme The Hateful Eight
- Kate Winslet, Steve Jobs
- Jane Fonda za „mládež“
- Rachel McAdams za „Spotlight“
- Helena Bonham Carter za „sufražetky“
- Ellen Page pre „Freeheld“
- Naomi Watts, „O Rayovi“
- Kristen Stewart pre „Trip to Sils Maria“
Najlepší pôvodný scenár
- „Reverz“
- 'Spotlight'
- 'Joy'
- „Osem nenávistných“
- „Most špiónov“
- "Sufražetky"
- „Mládež“
- „Saulov syn“
- „Anomalisa“
- „Hitman“
Najlepší adaptovaný scenár
- 'Steve Jobs'
- „Znovuzrodení“
- 'Carol'
- „Beasts of No Nation“
- „Brooklyn“
- 'Dánske dievča'
- 'Izba'
- "čierna omša"
- 'Marťan'
- „45 rokov“
Najlepšie úpravy
- „Znovuzrodení“
- 'Joy'
- 'Steve Jobs'
- 'Spotlight'
- „Most špiónov“
- „Osem nenávistných“
- 'Carol'
- 'Dánske dievča'
- „Hitman“
- „Brooklyn“
Najlepšie fotografie
- „Znovuzrodení“
- „Most špiónov“
- „Osem nenávistných“
- 'Carol'
- „Hitman“
- „Strašidlo“
- 'Dánske dievča'
- 'Steve Jobs'
- 'V srdci mora
- „Saulov syn“
Najlepší produkčný dizajn
- 'Popoluška'
- 'Dánske dievča'
- 'Carol'
- „Šarlátový summit“
- „Mad Max: Fury Road“
- „Most špiónov“
- „Brooklyn“
- 'Hviezdne vojny. Epizóda VII: Sila sa prebúdza
- "Sufražetky"
- „Osem nenávistných“
Najlepší kostýmový dizajn
- 'Popoluška'
- 'Dánske dievča'
- 'Carol'
- „Šarlátový summit“
- "Ďaleko od šialeného davu"
- "Sufražetky"
- „Brooklyn“
- „Macbeth“
- „Most špiónov“
- „Osem nenávistných“
Najlepšie líčenie a kaderníctvo
- 'Dánske dievča'
- „Mad Max: Fury Road“
- 'Hviezdne vojny. Epizóda VII: Sila sa prebúdza
- "Chlieb"
- 'Popoluška'
- „Osem nenávistných“
- "čierna omša"
Najlepší animovaný film
- „Reverz“
- „Anomalisa“
- „Arlova cesta“
- „Ovce Shaun: Film“
- „Keď tam bola Marnie“
- „Prisluhovači“
- „Charlie Brown a Snoopy: Film o arašidoch“
- 'Domov. Domov, sladký domov'
- "Mimoriadne príbehy"
- 'Prorok'
Najlepší cudzojazyčný film
- „Saulov syn“ (Maďarsko)
- „Mustang“ (Francúzsko)
- „The Assassin“ (Taiwan)
- „Sprisahanie mlčania“ (Nemecko)
- "Klub" (Čile)
- „Druhá matka“ (Brazília)
- „Felix a Meira“ (Kanada)
- „Theeb“ (Jordánsko)
- „Objatie hada“ (Kolumbia)
- „Barany“ (Island)
- „Klan“ (Argentína)
- „Loreak“ (Španielsko)
- „Holubica posadená na konári, aby premýšľala o existencii“ (Švédsko)
- „A War“ (Dánsko)
- „Viva“ (Írsko)