«Mrazené»Y«univerzita príšer» viesť nominácie na ceny Annie, ceny za animovaný film, po desiatich kandidátoch.
Len jeden film získal viac nominácií.“Despicable Me 2» ktorý získal jedenásť, hoci má nárok len na deväť ocenení, keďže tri z nich sú v rovnakej kategórii, najlepší hlas v animovanom filme.
S deviatimi nomináciami je tiež «Krúdovci«, ktorá sa rovnako ako predchádzajúce rozhodla pre kategóriu kráľovná, najlepší animovaný film.
Ten, ktorý bol považovaný za jedného z veľkých favoritov na Oscara, Japonec «Vietor stúpa«, zostávajú len tri nominácie, aj keď sa rozhoduje aj pre cenu za najlepší animovaný film.
Nominácie do Annie Awards 2014:
#1 – Najlepšia animovaná funkcia
List Momo – ?GKIDS
Despicable Me 2 – ?Univerzálne obrázky
Ernest a Celestín? – GKIDS
Frozen – Walt Disney Animation Studios
Univerzita príšer – ?Pixar Animation Studios
Krúdovci? – Animácia DreamWorks
Zdvíha sa vietor? – Štúdiá Walta Disneyho
#2 – Cena Annie za najlepšiu špeciálnu animovanú produkciu
Strašiak Chipotle? – Moonbot Studios
Počúvanie je akt lásky? – Story Corps
Izba na metle – ?Magic Light Pictures
Toy Story OF TERROR!? - Pixar Animation Studios
#3 – Najlepší krátky animovaný predmet
Despicable Me 2 – Šteniatko? -Univerzálne obrázky
Získajte koňa!? – Walt Disney Animation Studios
Sláva víťazstvo? – Národná filmová rada Kanady
Moja mama je lietadlo? – Acme Filmworks
The Numberlys – ?Moonbot Studios
#4 – Najlepšia animovaná TV/Vysielaná reklama
Opovrhnutiahodný ja 2 – Cinemark? -Univerzálne obrázky
Sound of the Woods – Acme Filmworks
Film o ľadových medveďoch? – Marketing CAA
#5 – Najlepšia animovaná televízna/vysielacia produkcia pre predškolské deti pre všeobecné publikum
Bubble Guppies? – Animačné štúdio Nickelodeon
Disney Sofia prvá? – Televízna animácia Disney
Doc McStuffins? – Televízna animácia Disney
Práve včas? – GuruStudio
Peter Rabbit – Nickelodeon Animation Studio
#6 – Najlepšia animovaná televízna/vysielaná produkcia pre detské publikum
Adventure Time – ?Cartoon Network Studios
Pozor na Batmana? – Animácia Warner Bros
Disney Gravity Falls? – Televízna animácia Disney
Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness – Nickelodeon Animation Studio
Pravidelná show – ?Cartoon Network Studios
Vystrašená veverička – ?Nelvana Ltd.
Teen Titans Go!? – Animácia Warner Bros
Legenda o Korre? – Nickelodeon Animation Studio
#7 – Najlepšia animovaná televízna/vysielacia produkcia pre všeobecné publikum
Lukostrelci? – FXNetworks
Bob's Burgers – Bento Box Entertainment
Povstanie Disney Tron? – Televízna animácia Disney
Futurama? – Televízia 20th Century Fox
motorest? – Sýkorka Inc.
#8 – Najlepšia animovaná videohra
Diggs Nightcrawler? – Moonbot Studios
Malý zlodej? – 5 MRAVCOV
The Last of Us – ?Naughty Dog
#9 – Najlepší študentský film
Kuracie alebo vajce? – Ringling College of Art and Design
Kellerkind – Filmakademie Baden-Württemberg
Slečna Toddová? – Kristina Yee
MoveMountain? – Kirsten Lepore
TRAFFIC FORUM – ?Univerzita v južnej Kalifornii
Posledná kvapka? – Ringling College of Art and Design
Trusty a majetky? – CalArts
Svadobná torta – ?Filmakademie Baden-Wuerttemberg
INDIVIDUÁLNE KATEGÓRIE VÝSLEDKOV
#10 – Animované efekty v animovanej produkcii
Alen Lai, David Quirus, Diego Garzon Sanchez, Ilan Gabai – Epic? - Blue Sky Studios
David Jones – Dragons: Defenders of Berk? – Animácia DreamWorks
Joshua Jenny, Jason Johnston, Matthew Wong, Eric Froemling, Enrique Vila – Univerzita príšer? – Pixar Animation Studios
Jeff Budsberg, Andre Le Blanc, Louis Flores, Jason Mayer – The Croods – ?DreamWorks Animation
Greg Gladstone, Nikita Pavlov, Allen Ruilova, Matt Titus, Can Yuksel – Turbo? – Animácia DreamWorks
#11 – Animované efekty v živej akčnej produkcii
Jonathan Paquin, Brian Goodwin, Grey Horsfield, Mathieu Chardonnet, Adrien Toupet – Man Of Steel – ?Weta Digital
Ben O'Brien, Karin Cooper, Lee Uren, Chris Root – Star Trek: Into Darkness – Industrial Light & Magic
Dan Pearson, Jay Cooper, Jeff Grebe, Amelia Chenoweth – Star Trek: Into Darkness – ?Priemyselné svetlo a mágia
Michael Balog, Ryan Hopkins, Patrick Conran, Florian Witzel – Pacific Rim? – Industrial Light & Magic
#12 – Animácia postáv v animovanej televíznej/vysielanej produkcii
Brad Schaffer – Priateľstvo All-Stars of Friendship: Nesprávne číslo? – Stoopid Buddy Stoodios
Eric Urban – Ubermansion? – Stoopid Buddy Standios
JC Tran Quang Thieu – Toy Story OF TERROR! – Pixar Animation Studios
David DeVan – Toy Story OF TERROR! – Postava Pixar Animation Studios
Kureha Yokoo – Toy Story OF TERROR! – Postava Pixar Animation Studios
Keith Kellogg – Star Wars: The Clone Wars – Lucasfilm Animation
#13 – Animácia postavy v produkcii animovaného filmu
Thom Roberts – Epos? - Blue Sky Studios
Jonathan Del Val – Ja opovrhnutiahodný 2? -Univerzálne obrázky
Jakob Jensen – The Croods – ?DreamWorks Animation
John Chun Chiu Lee – Univerzita príšer? – Pixar Animation Studios
Kitaro Kosaka – Zdvihol sa vietor – ?Štúdiá Walta Disneyho
Tony Smeed – Frozen? – Walt Disney Animation Studios
Patrick Imbert – Ernest a Celestine? – GKIDS
#14 – Animácia postáv v živej akčnej produkcii
Jeff Capogreco, Jedrzej Wojtowicz, Kevin Estey, Alessandro Bonora, Gino Acevedo – Hobit: Neočakávaná cesta – Glum? – WetaDigital
Dave Clayton, Simeon Duncombe, Jung Min Chan, Matthew Cioffi, Guillame Francois – Hobit: Neočakávaná cesta – Kráľ škriatkov? – WetaDigital
Hal Hickel, Chris Lentz, Derrick Carlin, Steve Rawlins, Kyle Winkelman – Pacific Rim? – Industrial Light & Magic
#15 – Dizajn postáv v animovanej televíznej/vysielacej produkcii
Craig McCracken – Disney putuje tamto? – Televízna animácia Disney
Paul Rudish – Disney Mickey Mouse? – Televízna animácia Disney
Andy Bialk – Úžasní? – Bento Box Entertainment
Ben Adams – Regular Show – Cartoon Network Studios
Danny Hynes, Howard Colin – Steven Universe? – Cartoon Network Studios
#16 – Dizajn postáv v produkcii animovaného filmu
Carter Goodrich, Takao Noguchi, Shane Prigmore – Croodovci? – Animácia DreamWorks
Sylvain Deboissy, Shannon Tindle – Turbo – DreamWorks Animation
Craig Kellman – Oblačno, miestami fašírky 2 – ?Sony Pictures Animation
Chris Sasaki – Univerzita príšer – ?Pixar Animation Studios
Christophe Lourdelet – Monštrum v Paríži? - Krič! Fabrika
Eric Guillon – Despicable Me 2 – ?Univerzálne obrázky
Bill Schwab – zamrznutý? – Walt Disney Animation Studios
#17 – Réžia v animovanej televíznej/vysielacej produkcii
Colin Heck – Legenda o Korre? – Animácia Nickelodeon
Elaine Bogan – Dragons: Defenders of Berk? – Animácia DreamWorks
Stephan Franck – Šmolkovia: Legenda o Smurfy Hollow? – Sony Pictures Animation
John Aoshima – Disney Gravity Falls? – Televízna animácia Disney
Aaron Springer – Disney Mickey Mouse – ?Disney Television Animation
Angus MacLane – Toy Story OF TERROR!? – Pixar Animation Studios
Harold Harris – Justin Time – Guru Studio
#18 – Réžia v celovečernej animovanej produkcii
Chris Sanders, Kirk DeMicco – Croodovci? – Animácia DreamWorks
David Soren – Turbo – DreamWorks Animation
Chris Wedge – Epos? - Blue Sky Studios
Benjamin Renner, Vincent Patar, Stéphane Aubier – Ernest & Celestine? – GKIDS
Chris Buck, Jennifer Lee – Frozen? – Walt Disney Animation Studios
#19 – Hudba v animovanej televíznej/vysielanej produkcii
Alan Williams – Estefan – Silverscreen Music
Guy Moon – TUFF Puppy – ?Nickelodeon Animation Studio
Peter Luyre, Stuart Kollmorgen, Peter Zizzo – Peter Rabbit? – Animačné štúdio Nickelodeon
Kevin Kliesch, Craig Gerber, John Kavanaugh – Disney Sofia prvá? – Televízna animácia Disney
Christopher Willis – Disney Mickey Mouse? – Televízna animácia Disney
Andy Bean – Disney putuje tamto? – Televízna animácia Disney
#20 – Hudba v celovečernej animovanej produkcii
Alan Silvestri – The Croods – DreamWorks Animation
Henry Jackman-Turbo? – Animácia DreamWorks
Mark Mothersbaugh – zamračené s možnosťou fašírky 2? – Sony Pictures Animation
Heitor Pereira, Pharrell Williams – Ja opovrhnutiahodný 2? -Univerzálne obrázky
Danny Elfman – Epic – Blue Sky Studios
Randy Newman – Univerzita príšer? – Pixar Animation Studios
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez, Christophe Beck – Frozen? – Walt Disney Animation Studios
Dominic Lewis – Free Birds – ?Reel FX
#21 – Návrh produkcie v animovanej televíznej/vysielacej produkcii
Angela Sung, William Niu, Christine Bian, Emily Tetri, Frederic Stewart – Legenda o Korre? – Animačné štúdio Nickelodeon
Liz Artinian, Ray Feldman, Chris Fisher, George Fort – The Venture Bros. „Akej farby je váš oblek?“ – Sýkorka Inc.
Steven Sugar, Emily Walus, Sam Bosma, Elle Michalka, Amanda Winterstein – Steven Universe?“ Gem Glow – Cartoon Network Studios
Lynna Blankenship, Dima Malanitchev, Debbie Peterson, Charles Ragins, Jefferson R. Weekley – Simpsonovci „Strom hororu XXIV“ Gracie Films v spolupráci s 20th Century Fox TV
Christophe Vacher – Transformers Prime „Lovci šeliem“? – Hasbro Studios
Nick Jenings, Sandra Calleros, Teri Shikasho, Ron Russell – Adventure Time – Cartoon Network Studios
#22 – Návrh produkcie v produkcii animovaného hraného filmu
Christophe Lautrette, Paul Duncan, Dominique R. Louis – Croodovci? – Animácia DreamWorks
Yarrow Cheney, Eric Guillon – Ja opovrhnutiahodný 2? -Univerzálne obrázky
Michael Knapp, Greg Couch, William Joyce – Epos? - Blue Sky Studios
Zaza, Zyk – Ernest & Celestine – GKIDS
Ricky Nierva, Robert Kondo, Daisuke „Dice“ Tsutsumi – Univerzita príšer? – Pixar Animation Studios
Michael Giaimo, Lisa Keene, David Womersley – Frozen? – Walt Disney Animation Studios
#23 – Storyboarding v animovanej televíznej/vysielanej produkcii
Piero Piluso – Monsters vs. mimozemšťania? – Animačné štúdio Nickelodeon
Douglas Lovelace – Draci: Jazdci z Berku? – Animácia DreamWorks
Adam Ford, Deke Wightman, Kevin Mellon, Justin Wagner, Benji Williams – Archer? – FXNetworks
Alonso Ramos-Ramirez – Disney Mickey Mouse? – Televízna animácia Disney
Daniel Chong – Toy Story of HOROR! – Pixar Animation Studios
Alonso Ramos-Ramirez – Gravity Falls – Disney Television Animation
Guillermo Del Toro, Guy Davis, Ralph Sosa – Simpsonovci – „Dom hrôzy XXIV“ – Gracie Films v spolupráci s 20th Century Fox TV
Paul Watling – Justin Time – ?Guru Studio
#24 – Storyboarding v animovanej celovečernej produkcii
Steven MacLeod – Croodovci? – Animácia DreamWorks
Eric Favela – Despicable Me 2 – ?Univerzálne obrázky
Dean Kelly – Univerzita príšer? – Pixar Animation Studios
Jason Hand – Plány? – Disneytoon Studios
John Ripa – Frozen? – Walt Disney Animation Studios
#25 – Hlasové herectvo v animovanej televíznej/vysielacej produkcii
Eric Bauza ako hlas Foop – Fairly Odd Parents? – Nickelodeon Animation Studio
Bill Farmer ako hlas Goofyho – Disney Mickey Mouse – ?Disney Television Animation
Chris Diamantopoulos ako hlas Mickey Mouse – Disney Mickey Mouse – ?Disney Television Animation
Mark Hamill ako hlas Skips and Walks – Regular Show? – Cartoon Network Studios
Tom Kenny ako hlas Ľadového kráľa – Adventure Time – ?Cartoon Network Studios
#26 – Hlasové herectvo v animovanej celovečernej produkcii
Paul Giamatti ako hlas Cheta – Turbo? – Animácia DreamWorks
Terry Crews ako hlas Earla – Zamračené, občas fašírky 2? – Sony Pictures Animation
Kristen Wiig ako hlas Lucy – Despicable Me 2? -Univerzálne obrázky
Steve Carell ako hlas Gru – Despicable Me 2? -Univerzálne obrázky
Pierre Coffin ako hlas Minions – Despicable Me 2? -Univerzálne obrázky
Billy Crystal ako hlas Mikea – Monsters University – Pixar Animation Studios
Josh Gad ako hlas Olafa – Frozen? – Walt Disney Animation Studios
#27 – Písanie v animovanej televíznej/vysielacej produkcii
Katie Matila – Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness? – Animačné štúdio Nickelodeon
Ian Maxtone-Graham, Billy Kimball – Simpsonovci? – Trocadero Holdings
Lewis Morton-Futurama? – Televízia 20th Century Fox
Matt Price, John Infantino, Mike Roth, Michele Cavin, Sean Szeles – Regular Show – ?Cartoon Network Studios
Michael Price – Simpsonovci? – Simpsonovci
#28 – Písanie v animovanej celovečernej produkcii
Daniel Pennac – Ernest a Celestine? – GKIDS
Daniel Gerson, Robert L. Baird, Dan Scanlon – Univerzita príšer – ?Pixar Animation Studios
Miyazaki Hayao – Zdvíha sa vietor? – Štúdiá Walta Disneyho
Jennifer Lee – Frozen? – Walt Disney Animation Studios
#29 – Úvodník v animovanej televíznej/vysielacej produkcii
Adam Arnold, Hugo Morales, Davrick Waltjen – Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness – Nickelodeon Animation Studio
Myra Lopez, Ana Adams, Justin Baker – Teenage Mutant Ninja Turtles – Nickelodeon Animation Studio
Lynn Hobson – Dragons: Defenders of Berk – DreamWorks Animation
Illya Owens – Disney Mickey Mouse – ?Disney Television Animation
Axel Geddes, Kathy Graves, Chloe Kloezeman – Toy Story OF TERROR!? – Pixar Animation Studios
Paul D. Calder – Futurama? – Televízia 20th Century Fox
Paul Douglas – Čas na dobrodružstvo? – Cartoon Network Studios
Jason WA Tucker – Star Wars: The Clone Wars – ?Lucasfilm Animation
#30 – Úvodník v animovanej celovečernej produkcii
Darren Holmes – Croodovci? – Animácia DreamWorks
James Ryan – Turbo? – Animácia DreamWorks
Fabienne Alvarez-Giro – Ernest & Celestine – ?GKIDS
Greg Snyder, Gregory Amundson, Steve Bloom – Univerzita príšer? – Pixar Animation Studios
Jeff Draheim – Frozen – Walt Disney Animation Studios
Viac informácií - 19 animovaných filmov zaradených do užšieho výberu Oscarov