Nominácie na ďalšie z najočakávanejších a najrelevantnejších ocenení v rámci pretekov smerom k nemu už boli zverejnené. Oskar, Ceny Bafta.
Veľkými obľúbencami britských akademikov pre tento rok boli «lincoln»Y«Život Pi»Kto získal po desať nominácií.
Medzi britskými filmami vyniká «Bedári»Tom Hooper s deviatimi nomináciami, jediným filmom, ktorý ašpiruje na cenu za najlepší film a najlepší britský film.
Pozoruhodné je aj osem nominácií na «Prietrž mračien«, Ďalší z veľkých favoritov týchto cien.
«Anna Karenina«, Jeden z filmov, ktoré sa zdali byť vynechané v oscarových pretekoch takmer vo všetkých kategóriách, tu získal šesť nominácií.
Nominácie:
Najlepší film
"Lincoln"
"Argo"
„Nula tmavých tridsať“
"Bedári"
"Život pi"
Najlepší britský film
„Anna Karenina“
„Exotický hotel Marigold“
"Bedári"
"Pád oblohy"
„Sedem psychopatov“
Ben Affleck za „Argo“
Kathryn Bigelow za „Zero Dark Thirty“
Ang Lee za „Život Pi“
Quentin Tarantino za „Django Unchained“
Michael Haneke za „Amour“
najlepší herec
Daniel Day-Lewis za „Lincoln“
Hugh Jackman za „Les Miserables“
Bradley Cooper za „Príručku Silver Linings“
Joaquin Phoenix za „majstra“
Ben Affleck za „Argo“
Najlepšia herečka
Jennifer Lawrence za „Príručku Silver Linings“
Jessica Chastain za „Zero Dark Thirty“
Marion Cotillard za „hrdzu a kosť“
Emmanuelle Riva pre «Amour»
Helen Mirren za „Hitchcock“
Tommy Lee Jones za „Lincoln“
Philip Seymour Hoffman za „majstra“
Alan Arkin za „Argo“
Christoph Waltz za film „Django Unchained“
Javier Bardem za „Skyfall“
Anne Hathaway za „Les Miserables“
Sally Field pre „Lincoln“
Helen Hunt za „relácie“
Judi Dench pre „Skyfall“
Amy Adams za „Majstra“
Najlepší pôvodný scenár
„Nula tmavých tridsať“
"Láska"
„Kráľovstvo východu mesiaca“
"Majster"
Najlepší adaptovaný scenár
"Lincoln"
"Argo"
„Príručka Silver Linings“
„Zvery južnej divočiny“
"Život pi"
Najlepší animovaný film
Frankenweenie
"Odvážny"
Najlepší dokumentárny film
"Podvodník"
Hľadá sa sugarman
Západ na Memphise
"Marley"
"McCullin"
Najlepší cudzojazyčný film
"Láska"
Lovci hláv
"Lov"
"Hrdza a kosť"
"Nedotknuteľný"
Najlepšie britské zjavenie
Bart Layton (riaditeľ) a Dimitri Doganis (producent) „Podvodník“
David Morris (riaditeľ) a Jacqui Morris (režisér / producent) «McCullin»
Dexter Fletcher (režisér / scenárista) a Danni King (scenárista) „Divoký Bill“
James Bobin (riaditeľ) "The Muppets"
Tina Gharavi (režisér / scenáristka) «Ja som Nasrine»
Najlepší soundtrack
„Anna Karenina“
"Argo"
"Život pi"
"Lincoln"
"Pád oblohy"
Najlepšie fotografie
„Anna Karenina“
"Bedári"
"Život pi"
"Lincoln"
"Pád oblohy"
Najlepšie úpravy
"Argo"
„Django Unchained“
"Život pi"
"Pád oblohy"
„Zero Dark Thisrty“
Najlepší umelecký smer
„Anna Karenina“
"Bedári"
"Život pi"
"Lincoln"
"Pád oblohy"
Najlepšia skriňa
„Anna Karenina“
„Veľké nádeje“
"Bedári"
"Lincoln"
„Snehulienka a legenda o lovcovi“
Najlepšie líčenie a kaderníctvo
„Anna Karenina“
"Hitchcock"
„Hobit: Neočakávaná cesta“
"Bedári"
"Lincoln"
Lepší zvuk
„Django Unchained“
„Hobit: Neočakávaná cesta“
"Bedári"
"Život pi"
"Pád oblohy"
Lepšie vizuálne efekty
„Hobit: Neočakávaná cesta“
"Život pi"
"Pomstitelia"
"Prometheus"
Najlepšie animovaný krátky film
Tu na jeseň
"Mám sa dobre, ďakujem"
„The Making of Longbird“
Najlepšie krátke
"Kliatba"
"Dobrú noc"
"Plavec"
"Tumult"
„Problém Voormana“
Cena vychádzajúcej hviezdy
Elizabeth Olsen („Martha Marcy May Marlene“)
Andrea Riseborough („MY“ a „Nikdy ma nenechaj ísť“)
Suraj Sharma („Život Pi“)
Temple Juno („Temný rytier povstáva“)
Alicia Vikander („Anna Karenina“ a „Kráľovská aféra“)