Nominowani do Nagrody Goya tej kolejnej edycji, a cztery to dominujące taśmy, «Królewna Śnieżka», «Grupa 7», «Niemożliwe»I« Artysta i model ».
Są to filmy, które zdobyły najwięcej nominacji, a wśród nich otrzymały m.in najlepszy film i lepszy kierunek.
«Snow White»Według Pabla Bergera dostaje do 18 nominacji, film wybiera wszystkie nagrody, które może zdobyć oprócz najlepszego dźwięku.
Z 16 nominacjami «Grupa 7»Alberto Rodríguez to drugi film z największą liczbą nagród.
„Niemożliwe” i „Artysta i modelka»Zostało im odpowiednio 14 i 13 nominacji.
Najlepszy film
„Artysta i model”
"Królewna Śnieżka"
„Grupa 7”
"Niemożliwe"
Najlepszy kierunek
Juan Antonio Bayona za „Niemożliwe”
Pablo Berger dla «Królewna Śnieżka»
Alberto Rodríguez dla «Grupy 7»
Fernando Trueba za „Artystę i modelkę”
Najlepsza aktorka
Penelope Cruz za „Narodzenie się na nowo”
Aida Folch za „Artystę i modelkę”
Maribel Verdú dla filmu „Królewna Śnieżka”
Naomi Watts za „Niemożliwe”
najlepszy aktor
Daniel Giménez-Cacho za film „Królewna Śnieżka”
Jean Rochefort za „Artystę i modelkę”
Jose Sacristán za „Umarły i szczęśliwy”
Antonio de la Torre dla „Grupy 7”
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Chus Lampreave za „Artystę i modelkę”
María León za „Carmina or burst”
Ángela Molina za «Królewna Śnieżka»
Candela Peña za „Pistolet w każdej ręce”
Najlepszy aktor drugoplanowy
Ewan McGregor za „Niemożliwe”
Josep Maria Pou za „Królewna Śnieżka”
Antonio de la Torre dla „Najeźdźca”
Julián Villagrán dla «Grupy 7»
Najlepsza nowa aktorka
Carmina Barrios dla „Carmina or burst”
Macarena García za film „Królewna Śnieżka”
Estefanía de los Santos dla «Grupy 7»
Cati Solivellas za „Dzikie dzieci”
Najlepszy nowy aktor
Emilio Gavira za „Królewną Śnieżkę”
Tom Holland za „Niemożliwe”
Álex Monner za „Dzikie dzieci”
Joaquín Núñez dla „Grupy 7”
Najlepszy nowy kierunek
Enrique Gato za „Przygody Tadeo Jonesa”
Paco León dla „Carmina or burst”
Isabel de Ocampo za „Evelyn”
Oriol Paulo za „Ciało”
Najlepszy film iberoamerykański
„7 pudełek”
„Po Łucji”
„Tajne dzieciństwo”
„Juan umarłych”
Najlepszy film europejski
„Rdza i kość”
"W domu"
"Nietykalny"
"Wstyd"
Najlepszy scenariusz oryginalny
"Królewna Śnieżka"
„Grupa 7”
"Niemożliwe"
„Artysta i model”
Najlepszy scenariusz adaptowany
„Przygody Tadeo Jonesa”
"Koniec"
"Zaborczy"
"Wszystko jest ciszą"
"Pragnę cię"
Najlepsza reżyseria fotograficzna
„Grupa 7”
"Niemożliwe"
"Królewna Śnieżka"
„Artysta i model”
Najlepszy montaż
"Królewna Śnieżka"
„Grupa 7”
"Zaborczy"
"Niemożliwe"
„Artysta i model”
Najlepsza muzyka oryginalna
„Grupa 7”
„Przygody Tadeo Jonesa”
"Niemożliwe"
"Królewna Śnieżka"
Najlepsza oryginalna piosenka
- L'as tu vue? z „The Picasso Band”
„Linie równoległe” z „Dzikich dzieci”
„Nie mogę cię znaleźć” z „Królewny Śnieżki”
„Zaczekam na ciebie” z „Przygód Tadeo Jonesa”
Najlepszy kierunek produkcji
"Królewna Śnieżka"
„Grupa 7”
"Niemożliwe"
Artysta i model"
Najlepszy kierunek artystyczny
"Królewna Śnieżka"
"Niemożliwe"
„Grupa 7”
„Artysta i model”
Najlepszy projekt kostiumów
"Królewna Śnieżka"
„Grupa 7”
„Artysta i model”
„Zespół Picassa”
Najlepszy makijaż i fryzura
„Artysta i model”
"Królewna Śnieżka"
„Grupa 7”
"Niemożliwe"
Lepszy dźwięk
„Artysta i model”
"Zaborczy"
„Grupa 7”
"Niemożliwe"
Najlepsze efekty specjalne
"Królewna Śnieżka"
"Zaborczy"
"Niemożliwe"
„Grupa 7”
Najlepszy film animowany
„O apostołu”
„Przygody Tadeo Jonesa”
„Serce dębu”
„Ryba życzeń”
Najlepszy film dokumentalny
„Dzieci chmur, ostatnia kolonia”
„Ręka Nefretete”
„Dlaczego dinozaury zniknęły?
„Sprzedawca dymu”
„Opowieść dla Modlinów”
„Wujek Jess”
„Skrzypek z Auschwitz”
"To nie byłem ja"
"Ślub"
"Poza polem widzenia"
„Głos nad”