„Carol” Todda Haynesa jest ulubioną faworytką konkursu Independent Spirit Awards, niezależne nagrody filmowe, i jest potwierdzony jako stanowczy pretendent do Oscarów.
Film otrzymuje do sześciu nominacji, najlepszy film, najlepsza reżyseria, Podwójna nominacja dla najlepszej aktorki z Cate Blanchett i Rooney Mara, najlepszy scenariusz i najlepsza fotografia. Jego rywalami w głównej kategorii są „Anomalisa”, „Bestie z żadnego narodu”, „Tangerine” i „Spotlight”, ten ostatni już zdobywca nagrody im. Roberta Altmana.
Nominacje do nagrody Independent Spirit Awards
NAJLEPSZY FILM
Anomalisa
Bestie z nr Narodu
kolęda
reflektor
Mandarynka
NAJLEPSZY KIERUNEK
Cary Joji Fukunaga - Bestie z żadnego narodu
Charlie Kaufman i książę Johnson – Anomalisa
David Robert Mitchell - To podąża
Sean Baker - Mandarynka
Todd Haynes - Carol
Tom McCarthy - W centrum uwagi
NAJLEPSZA AKTORKA GŁÓWNA
Bel Powley - Dziennik nastolatki
Brie Larson - Pokój
Cate Blanchett - Carol
Kitana Kiki Rodriguez - Mandarynka
Rooney Mara - Carol
NAJLEPSZY AKTOR WIODĄCY
Abraham Attah — Bestie bez narodu
Ben Mendelsohn - Mississippi Grind
Christopher Abbott - James White
Jason Segel - Koniec trasy
Kudos Seihon - Morze Śródziemne
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Cynthia Nixon - James White
Jennifer Jason Leigh - Anomalisa
Marin Ireland - Szklany Chin
Mya Taylor - Mandarynka
Robin Bartlett - H.
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Idris Elba - Bestie bez narodu
Kevin Corrigan - Wyniki
Michael Shannon - 99 domów
Paul Dano - Miłość i miłosierdzie
Richard Jenkins - Kościany Tomahawk
NAJLEPSZY SCENARIUSZ
Charlie Kaufman - Anomalisa
Donald Marguiles - Koniec trasy
Phyllis Nagy - Carol
S. Craig Zahler - Kościany Tomahawk
Tom McCarthy i Josh Singer — w centrum uwagi
NAJLEPSZA FOTOGRAFIA
Cary Joji Fukunaga - Bestie z żadnego narodu
Ed Lachman - Carol
Joshua James Richards - Piosenki, których uczyli mnie moi bracia
Michael Gioulakis - To podąża
Reed Morano – Łąka
NAJLEPSZY MONTAŻ
Julio C. Perez IV - To podąża
Kristan Sprague - Brudne ręce
Nathan Nugent - Pokój
Ronald Bronstein i Benny Safdie - Niebo wie co
Tom McArdle - W centrum uwagi
NAJLEPSZA OPERA PREMIUM
James White
Brudne ręce
Mediterranea
Piosenki, których nauczyli mnie moi bracia
Pamiętnik nastolatki
NAJLEPSZY PIERWSZY Skrypt
Emma Donoghue - Pokój
Jesse Andrews - Ja, Earl i Umierająca Dziewczyna
John Magary, Russell Harbaugh i Myna Joseph - The Mend
Jonas Carpignano - Morze Śródziemne
Marielle Heller - Pamiętnik nastolatki
NAJLEPSZY FILM DOKUMENTALNY
(Terror
Najlepszy z wrogów
Serce psa
Meru
The Look of Silence
Dzięcioł rosyjski
NAJLEPSZY ZAGRANICZNY FILM
Gołąb siedział na gałęzi, rozmyślając o istnieniu
Uściski Węża
Wiek dziewczęcy
Mustang
Syn Saula
NAGRODA JANA CASSAVETTESA (Do filmu z budżetem mniejszym niż 500.000 XNUMX USD)
Korzystny
Boże Narodzenie, Znowu
Niebo wie co
Krisha
Z mojego umysłu
NAGRODA ROBERTA ALTMANA
Reżyserowi, reżyserowi castingu i obsadzie Spotlight