Lite endring denne uken i prognosen for Goya, en dag før du kjenner nominasjonene til Feroz Awards.
Vi benytter anledningen til å inkludere resten av kategoriene, som, som i de viktigste, domineres av de store favorittene «Den minimale øya" 'Barnet»Y«Magisk jente".
Beste film
- "Den minimale øya"
- "Magisk jente"
- "Barnet"
- "10.000 km."
- "Ville historier"
- "Vakker ungdom"
- Loreak (+1)
- "Skruer" (N)
- "Åtte baskiske etternavn" (-2)
- "Carmina og amen" (-1)
Beste retning
- Alberto Rodríguez for «Den minimale øya»
- Carlos Vermut for «Magical Girl»
- Daniel Monzón for "The Child"
- Damian Szifrón for "Wild Tales"
- Jaime Rosales for "Beautiful Youth"
- Jon Garaño og Jose Mari Goneaga for «Loreak»
- Emilio Martínez Lázaro for "Åtte baskiske etternavn"
- Paco León for «Carmina og amen»
- Chema Rodríguez for "Nightfall in India"
- Miguel Cohan for «Betibú»
Beste nye retning
- Carlos Marques-Marcet for "10.000 km."
- Beatriz Sanchís for "Alle er døde"
- Ignacio Estaregui for «Justi & cía»
- Juanfer Andrés og Esteban Roel for «Musarañas»
- David Sainz for «Obra 67»
- Mikel Rueda for «I det skjulte»
- Enrique García i "321 dager i Michigan"
- Pau Texidor for «Purgatorio»
- Juan Barrero for «The inner jungle»
- Álex Pina for «Kamikaze»
beste skuespiller
- Javier Gutierrez for "The minimal island"
- Luis Bermejo for «Magical Girl»
- Juan Diego for "Night Falls in India"
- Raúl Arévalo for «Den minimale øya»
- Luis Tosar for «Barnet»
- Ricardo Darín for "Wild Tales"
- Juan Diego Botto for "The ignorance of blood"
- Àlex Brandemuhl for «Stella Cadente»
- Hugo Silva for "Guder og hunder"
- Chico Garcia i "321 dager i Michigan"
Beste skuespillerinne
- Barbara Lennie for "Magical girl"
- Elena Anaya for "Alle er døde"
- Macarena Gómez for «Shrewdies» (+1)
- María León for «Marseille» (-1)
- Carmina Barrios for «Carmina og amen»
- Lola Dueñas for «Os phenomennos»
- Erica Rivas for "Wild Tales"
- Itziar Ituño for «Loreak»
- Clara Lago for «8 baskiske etternavn»
- Paz Vega for "The ignorance of blood"
Beste mannlige birolle
- José Sacristán for «Magisk jente»
- Leonardo Sbaraglia for "Wild Tales"
- Álex Angulo for «Justi & cía»
- Eduard Fernández for «Barnet»
- Karra Elejalde for «8 baskiske etternavn»
- Antonio De la Torre for «Den minimale øya»
- Jesús Carroza for "Barnet"
- Josean Bengoetxea for «Loreak»
- José Coronado for «Betibú»
- Javier Pereira for "Night Falls in India"
Beste kvinnelige birolle
- Barbara Lennie for "The Child"
- Itziar Aipuru av «Loreak» (+1)
- María León for "Carmina and amen" (+1)
- Goya Toledo for «Marseille» (-2)
- Nadia de Santiago for «Shrews» (+1)
- Carmen Machi for «8 baskiske etternavn» (-1)
- Rita Cortese for "Wild Tales"
- Mercedes León for «The minimal island»
- Lola Dueñas for «Stella Cadente»
- Aida Folch for "Fire"
Beste nye skuespiller
- Jesús Castro for "Barnet"
- David Verdaguer for «10.000 km»
- Dani Rovira for «8 baskiske etternavn»
- Carlos Rodríguez for "Vakker ungdom"
- Nahuel Pérez Biscayart for "Alle er døde"
- Israel Elejalde for «Magisk jente»
- Salva Reina i "321 dager i Michigan"
- Hector Medina i "321 dager i Michigan"
- Alex García for «Kamikaze»
- Ken Appledorn for "The Extraordinary Tale"
Beste nye skuespillerinne
- Nerea Barros for «Den minimale øya»
- Ingrid García Jonsson for "Vakker ungdom" (+2)
- Natalia Tena for «10.000 km» (-1)
- Nagore Aranburu av «Loreak» (-1)
- Yolanda Ramos for "Carmina og Amen"
- Mariam Bachir for "The Child"
- Megan Montaner for "Gods and Dogs"
- Aïda Ballmann for "The Extraordinary Tale"
- Julieta Zyllberberg for "Wild Tales"
- Clara Voda for "Night Falls in India"
Beste originale manus
- "Magisk jente"
- "Den minimale øya"
- "Ville historier"
- "Barnet"
- "10.000 km."
- "Vakker ungdom"
- "Carmina og amen"
- "Åtte baskiske etternavn"
- "Loreak"
- "Rettferdighet"
Beste tilpassede manus
- "Natten faller i India"
- "Fiende"
- "Betibu"
- "321 dager i Michigan"
- "Uvitenhet om blodet"
- "Guder og hunder"
- "Til esmorga"
- "Beklager hvis jeg kaller deg" kjærlighet "
- "Mortadelo og Filemón mot Jimmy den kåte"
- "Uunngåelig"
Beste originale musikk
- "Den minimale øya"
- "Barnet"
- Skruer
- "Ville historier"
- "Natten faller i India"
- "Loreak"
- "Automat"
- "321 dager i Michigan"
Beste sang
- "Automatic Heart" fra "Everyone is Dead"
- "Sleep" fra "Shrews"
- "Barn uten frykt" fra "Barnet"
- «Le vent will tell me» fra «Marseille»
- "Hungin Around" fra "Nightfall in India"
- "Ønskens by" fra "På gatenes rytme"
- «Hva annet gir» fra «321 dager i Michigan
- "Gå aldri" fra "Åtte baskiske etternavn"
Beste produksjonsdesign
- "Den minimale øya"
- "Barnet"
- "Ville historier"
- Skruer
- "Magisk jente"
- "Automat"
- "Torrent 5"
- "Historien om min død"
Beste fotografering
- "Den minimale øya"
- "Barnet"
- "Magisk jente"
- Skruer
- "Ville historier"
- "Automat"
- "Natten faller i India"
- "Historien om min død"
Beste redigering
- "Åpne Windows"
- "Barnet"
- "Den minimale øya"
- "Magisk jente"
- "10.000 km."
- "Vakker ungdom"
- "Ville historier"
- "Loreak"
Beste kunstretning
- "Den minimale øya"
- "Barnet"
- Skruer
- "Rekord 4"
- "Automat"
- "De er alle døde"
- "Torrent 5"
- "Historien om min død"
Beste kostymedesign
- "Den minimale øya"
- "Historien om min død"
- Skruer
- "De er alle døde"
- "Barnet"
- "Stella Cadente"
- "Født"
- "Rekord 4"
Beste sminke og frisyrer
- "Rekord 4"
- "Historien om min død"
- Skruer
- "Den minimale øya"
- "De er alle døde"
- "Magisk jente"
- "Ville historier"
- "Barnet"
Bedre lyd
- "Rekord 4"
- "Åpne Windows"
- "Automat"
- "Barnet"
- "Den minimale øya"
- "Ville historier"
- "Magisk jente"
- Skruer
Bedre visuelle effekter
- "Rekord 4"
- "Åpne Windows"
- "Torrent 5"
- "Barnet"
- "Ville historier"
- "Den minimale øya"
- "Kamikaze"
- "Magisk jente"
Beste animerte film
- "Mortadelo og filemón mot Jimmy den kåte"
- "Dixie and the Zombie Rebellion"
- "Filtroppen i regnbuejungelen"
- "Stille natt?"
Beste dokumentar
- "Oppfinner av jungelen"
- "Spania -bygningen"
- "Fem dager å danse"
- "Emosjonelt kart over Tanger"
- "Costa da Morte"
- "Til rytmen i gaten"
- "1980"
- "El somni del celler de Can Roca"
Beste ibero-amerikanske film
- "Ville historier" (Argentina)
- "Drep en mann" (Chile)
- "Det perfekte diktaturet" (Mexico)
- "Kaplan" (Uruguay)
- "Oppførsel" (Cuba)
- "Tatuagem" (Brasil)
- "Stillhet i drømmenes land" (Ecuador)
- "Dirty Hands" (Colombia)
Beste europeiske film
- "Ida" (Polen)
- "Deux jours, une nuit" (Belgia)
- "Philomena" (Storbritannia)
- «Le passé» (Frankrike)
- "MR. Turner »(Storbritannia)
- "Les garçons et Guillaume, et bord!" (Frankrike)
- "The Broken Circle Breakdown" (Belgia)
- «'71» (Storbritannia)
Mer informasjon - Ukentlig prognose for Goya Awards 2015 (8/12/2014)