«Null Mørk Tretti»Har vært hovedvinneren av Utah Critics Awards ved å vinne to priser, beste film og beste skuespillerinne.
Jessica Chastain vinner prisen for beste skuespillerinne, ja, deler den med sin store rival om Oscar, Jennifer Lawrence av "Silver Linings Playbook".
Filmen tar også Runner-Up i kategorien beste regi, en pris som overraskende har gått til Wes Anderson av "Moonrise Kingdom."
«Looper»Har vært en annen av filmene som har fått mye anerkjennelse ved disse prisene, og det er at den i tillegg til å vinne prisen for beste originalmanus, som den hadde gjort ved andre anledninger, får Runner-Up for beste film .
Som beste skuespiller Joaquin Phoenix for «The Master» vinner han over Daniel Day-Lewis for «Lincoln», og han virker mer og mer jevn mellom disse to når Oscar-utdelingen nærmer seg.
I kategorien beste mannlige birolle Dwight henry «Beasts of the Southern Wild» overrasker ved å ta prisen og degradere Phillip Seymour Hoffman til nummer to.
Anne Hathaway for sin del forblir hun vanskelig i kategorien beste kvinnelige birolle og tar nok en pris.
Fullstendig æresbevisning:
Beste film: "Zero Dark Thirty"
Andreplass: «Looper»
Beste regissør: Wes Anderson for "Moonrise Kingdom"
Runner-up: Kathryn Bigelow for "Zero Dark Thirty"
Beste skuespiller: Joaquin Phoenix for "The Master"
Runner-up: Daniel Day-Lewis for "Lincoln" og John Hawkes for "The Sessions"
Beste skuespillerinne: Jessica Chastain for "Zero Dark Thirty" og Jennifer Lawrence for "Silver Linings Playbook"
Beste mannlige birolle: Dwight Henry, "Beasts of the Southern Wild"
Andreplass: Philip Seymour Hoffman for «The Master»
Beste kvinnelige birolle: Anne Hathaway for "Les Miserables"
Andreplass: Ann Dowd for "Compliance"
Beste originalmanus: "Looper"
Runner-up: "The Cabin in the Woods"
Beste tilpassede manus: "The Perks of Being a Wallflower"
Andreplass: «Silver Linings Playbook»
Beste kinematografi: "Skyfall"
Andreplass: "Life of Pi"
Beste dokumentar: "Indie Game: The Movie"
Runner-up: "The Invisible War"
Beste utenlandske film: "Headhunters"
Andreplass: «Amour»
Beste animasjonsfilm: "ParaNorman"
Andre nummer to: "Frankenweenie" og "Wreck it Ralph!"
Mer informasjon - «Zero Dark Thirty» triumferer igjen, denne gangen i Chicago
Kilde - awardsdaily.com