Nominaties voor de Amanda Awards, de typische Noorse filmprijzen.
De twee grote favorieten voor deze editie van de Amanda Awards zijn "Blind" van Eskil vogt en "Duizend keer welterusten" door Erik Poppe Ze hebben elk zeven nominaties ontvangen, waaronder die voor beste film en beste regisseur.
«Blind»Was een van de grote winnaars van het afgelopen Sundance Festival, een wedstrijd waarin het de prijs voor beste script in de World Cinema-sectie won, terwijl«Duizend keer welterusten»Was op het Montreal Festival.
De derde film die genomineerd is voor beste film bij de Amanda Awards is «Solan en Ludvig»Door Rasmus A. Sivertsen, een film die drie nominaties wint, waaronder die voor Beste Kinderfilm.
«Gaten Ragnarok»Door Mikkel Brænne Sandemose krijgt maximaal vijf nominaties, al blijft het uit beste film en beste regisseur, terwijl«Kort tot Kong»Van Hisham Zaman krijgt er vier, waaronder degene met de beste regie.
Nominaties Amanda Awards 2014:
Beste film
«Blind »door Eskil Vogt
«Duizendmaal welterusten »door Erik Poppe
«Solan og Ludvig »door Rasmus A. Sivertsen
Beste richting
Eskil Vogt voor "Blind"
Hisham Zaman voor "Brev til Kong"
Erik Poppe voor "Duizend keer welterusten"
Beste actrice
Ellen Dorrit Petersen voor "Blind"
Amrita Acharia voor "Jeg er din"
Juliette Binoche voor "Duizend keer welterusten"
Beste acteur
Pål Sverre Hagen voor "Kraftidioten"
Samakab Omar door "Natt til 17."
Aksel Hennie voor "Pioner"
Beste vrouwelijke bijrol
Ivan Anderson voor "Brev til Kong"
Kristin Zachariassen voor "Kule kidz gråter ikke"
Lauryn Canny voor "A Thousand Times Good Night"
Beste mannelijke bijrol
Marius Kolbenstvedt voor "Blind"
Hassan Demirci voor "Brev til kongen"
Herbert Nordrum voor "Pornopung"
Beste scenario
"Blind"
"Brev til kongen"
"Jeg er din"
Beste fotografie
«Gåten Ragnarok »
«Superventie »
«Duizendmaal welterusten »
Beter geluidsontwerp
«Blind "
«Gåten Ragnarok »
«Nat tot 17. »
Beste muziek
«Hokus Pokus Albert Åberg »
«Nat tot 17. »
«Duizendmaal welterusten »
Beste clip
"Blind"
«Gåten Ragnarok »
«Duizendmaal welterusten »
Beste productieontwerp
«Gåten Ragnarok »
«Pionier »
«Solan en Ludvig »
Betere visuele effecten
«Død snø 2 ″
«Gåten Ragnarok »
«Pionier »
Beste kinderfilm
«Doktor Proktors prompepulver »door Arild Fröhlich
"Kule kidz gråter ikke" door Katarina Launing
«Solan og Ludvig »door Rasmus A. Sivertsen
Beste documentaire
"En prest og en plage" door Fridtjof Kjæreng
«Light Fly, Fly High »door Susanne Østigaard en Bethe Hofseth
«Love City, Jalalabad »door George Gittoes
Beste korte film
«Amasone »door Marianne Ulrichsen
«Club 7 ″ door Even Benestad en August B. Hansen
«Det gode livet, der borte »door Izer Aliu
Beste buitenlandse film
"Het leven van Adèle" door Abdellatif Kechiche (Frankrijk)
Haifaa Al Monsour's "Groene Fiets" (Saoedi-Arabië)
«De grote schoonheid» door Paolo Sorrentino (Italië)
«Gravity» door Alfonso Cuarón (Verenigde Staten)
«Nebraska »door Alexander Payne (Verenigde Staten)