"Also the rain" akan menjadi sangat sukar untuk mendapatkan antara lima filem finalis pada malam Oscars of Hollywood.
Senarai saingannya adalah filem berikut:
Afghanistan
Black Tulip, diarahkan oleh Sonia Nassery Cole
Albania
Timur, Barat, Timur, diarahkan oleh Gjergj Xhuvani
Jerman
When We Leave, diarahkan oleh Feo Aladag
Algeria
Outlaw, diarahkan oleh Rachid Bouchareb
Austria
La Pivellina, diarahkan oleh Tizza Covi & Rainer Frimmel
Bahasa Azerbayana
Presint, diarahkan oleh Ilgar Safat
Bangladesh
Nombor Tunggal Orang Ketiga, diarahkan oleh Mostofa Sarwar Farooki
Belgium
Haram, diarahkan oleh Olivier Masset-Depasse
Bosnia-Herzegovina
Cirkus Columbia, diarahkan oleh Danis Tanovic
Brasil
Lula, atau filho do Brasil, diarahkan oleh Fábio Barreto
Bulgaria
Eastern Plays, diarahkan oleh Kamen Kalev
Kanada
Incendies, diarahkan oleh Denis Villeneuve
China
Gegaran susulan, diarahkan oleh Feng Xiaogang
Colombia
The Roll of the Crab, diarahkan oleh Oscar Ruiz Navia
Korea Selatan
A Barefoot Dream, diarahkan oleh Tae-gyun Kim
Croatia
The Blacks, diarahkan oleh Goran Devic dan Zvonimir Juric
Denmark
In a Better World, diarahkan oleh Susanne Bier
Mesir
Messages From The Sea, diarahkan oleh Daoud Abdel Sayed
Slovakia
The Border, diarahkan oleh Jaroslav Vojtek
Sepanyol
Juga hujan, diarahkan oleh Icíar Bollaín
Estonia
The Temptation of St. Tony, diarahkan oleh Veiko Öunpuu
Filipinas
Noy, diarahkan oleh Dondon Santos
Finland
Steam of Life, diarahkan oleh Joonas Berghail dan Mika Hotakainen
Perancis
Of Gods and Men, diarahkan oleh Xavier Beauvois
Greece
Canino, diarahkan oleh Yorgos Lanthimos
Belanda
Tirza, diarahkan oleh Rudolph van den Berg
Hong Kong
Echoes of the Rainbow, diarahkan oleh Alex Law
Hungary
Bibliothèque Pascal, diarahkan oleh Szabolcs Hajdu
India
Peepli Live, diarahkan oleh Anusha Rizvi
Indonesia
Betapa Lucunya (Negara Ini), arahan Deddy Mizwar
Iraq
Son of Babylon, diarahkan oleh Mohamed Al-Daradji
Iran
Farewell Baghdad, diarahkan oleh Mehdi Naderi
Iceland
Mamma Gógó, diarahkan oleh Friðrik Þór Friðriksson
Italy
The First Beautiful Thing, diarahkan oleh Paolo Virzì
Israel
Pengurus Sumber Manusia, diarahkan oleh Eran Riklis
Jepun
Confessions, diarahkan oleh Tetsuya Nakashima
Latvia
Hong Kong Confidential, diarahkan oleh Maris Martinsons
Macedonia
Mothers, diarahkan oleh Milcho Manchevski
Mexico
Biutiful, diarahkan oleh Alejandro González Iñárritu
Nicaragua
Le Yuma, diarahkan oleh Florence Jaugey
Norway
Angel, diarahkan oleh Margreth Olin
Peru
Contracorriente, diarahkan oleh Javier Fuentes-León
Polonia
All That I Love, diarahkan oleh Jacek Borcuch
Portugal
To Die Like A Man, diarahkan oleh João Pedro Rodrigues
Republik Czech
Kawasaki's Rose, diarahkan oleh Jan Hrebejk
Romania
If I Want to Whistle… I Whistle, diarahkan oleh Florin Serban
Rusia
The Edge, diarahkan oleh Aleksei Uchitel
Serbia
Besa, diarahkan oleh Srdjan Karanovic
Afrika Selatan
Life, Above All, diarahkan oleh Oliver Schmitz
Sweden
Simple Simon, diarahkan oleh Andreas Ohman
Switzerland
La petite chambre, diarahkan oleh Stéphanie Chaut dan Véronique Reymond
Thailand
Uncle Boonmee Who Can Remember Past Lives, diarahkan oleh Apichatpong Weerathesakul
Taiwan
Monga, diarahkan oleh Doze Niu
Ayam belanda
Honey, diarahkan oleh Semih Kaplanoglu
Venezuela
Brother, diarahkan oleh Marcel Rasquin