«Fagyott»Y«szörny Egyetem»Vezesd az Annie Awards jelöléseit, a díjakat animációs film, egyenként tíz jelölttel.
Csak egy film kapott több jelölést «Megvetendő Me 2»Amelyik tizenegyet kapott, bár csak kilenc díjat nyerhet, hiszen közülük három ugyanabban a kategóriában, a legjobb animációs film hangja.
Kilenc jelölés mellett van még «A Croodék«, Ami az előzőekhez hasonlóan a királynő kategóriát választja, a legjobb animációs film.
Az Oscar-díj egyik nagy kedvencének tartott, a japán «A szél erősödik«, Már csak három jelölés maradt, bár a legjobb animációs film díjára is esélyes.
Jelölések Annie-díj 2014:
# 1 - A legjobb animációs film
Levél Momónak – GKIDS
Despicable Me 2 - Universal Pictures
Ernest és Celestine? - GKIDS
Frozen – Walt Disney Animation Studios
Monsters University – Pixar Animation Studios
Croodék? - DreamWorks animáció
Feltámad a szél? - A Walt Disney Stúdió
# 2 – Annie-díj a legjobb animációs különleges produkciónak
Chipotle Madárijesztő? - Moonbot Studios
A hallgatás a szeretet cselekedete? - StoryCorps
Szoba a seprűn - Varázsfényképek
Toy Story OF TERROR!? - Pixar Animation Studios
# 3 - A legjobb animációs rövid téma
Despicable Me 2 - Puppy? - Univerzális képek
Szerezz egy lovat!? - Walt Disney Animation Studios
Gloria Victoria? - Kanadai Nemzeti Filmtestület
Anyukám repülőgép? - Acme Filmworks
The Numberlys – Moonbot Studios
# 4 - A legjobb animációs TV / Broadcast reklám
Despicable Me 2 – Cinemark? - Univerzális képek
Az erdő hangja – Acme Filmworks
A Jegesmedvék film? - CAA marketing
# 5 – A legjobb általános közönség számára készült animációs TV/műsorszórás óvodáskorú gyermekek számára
Bubble Guppies? - Nickelodeon Animációs Stúdió
Disney Sofia az első? - Disney televíziós animáció
McStuffins doki? - Disney televíziós animáció
Épp időben? - Guru Stúdió
Nyúl Péter – Nickelodeon Animációs Stúdió
6. – A legjobb animációs TV/műsorszórás gyermekközönség számára
Adventure Time - Cartoon Network Studios
Félj batmantől? - Warner Bros. Animation
Disney Gravity Falls? - Disney televíziós animáció
Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness – Nickelodeon Animációs Stúdió
Rendszeres show - Cartoon Network Studios
Ijesztő mókus - Nelvana Kft.
Teen Titans Go!? - Warner Bros. Animation
Korra legendája? - Nickelodeon Animációs Stúdió
# 7 – A legjobb általános közönség számára készült animációs TV/műsorszórás
Íjász? - FX hálózatok
Bob's Burgers – Bento Box Entertainment
Disney Tron felkelés? - Disney televíziós animáció
Futurama? - 20th Century Fox televízió
Motorcity? - Titmouse Inc.
# 8 - A legjobb animációs videojáték
Diggs Nightcrawler? - Moonbot Studios
Apró tolvaj? - 5 ANTS
The Last of Us – Naughty Dog
# 9 - Legjobb diákfilm
Csirke vagy tojás? - Ringling Művészeti és Design Főiskola
Kellerkind - Filmakademie Baden-Württemberg
Todd kisasszony? - Kristina Yee
Mozgatni a hegyet? - Kirsten Lepore
SEMÃ • FORO - Dél-Kaliforniai Egyetem
Az utolsó csepp a pohárban? - Ringling Művészeti és Design Főiskola
Trösztök és ingatlanok? - CalArts
Esküvői torta - Filmakademie Baden-Württemberg
EGYÉNI EREDMÉNY KATEGÓRIÁK
# 10 - Animált effektusok egy animációs produkcióban
Alen Lai, David Quirus, Diego Garzon Sanchez, Ilan Gabai - Epic? - Blue Sky Studios
David Jones – Sárkányok: Berk védelmezői? - DreamWorks animáció
Joshua Jenny, Jason Johnston, Matthew Wong, Eric Froemling, Enrique Vila – Szörnyek Egyeteme? - Pixar Animation Studios
Jeff Budsberg, Andre Le Blanc, Louis Flores, Jason Mayer - The Croods -? DreamWorks Animation
Greg Gladstone, Nikita Pavlov, Allen Ruilova, Matt Titus, Can Yuksel - Turbo? - DreamWorks animáció
# 11 - Animált effektek élőszereplős produkcióban
Jonathan Paquin, Brian Goodwin, Gray Horsfield, Mathieu Chardonnet, Adrien Toupet - Man Of Steel -? Weta Digital
Ben O'Brien, Karin Cooper, Lee Uren, Chris Root - Star Trek: Into Darkness - Industrial Light & Magic
Dan Pearson, Jay Cooper, Jeff Grebe, Amelia Chenoweth - Star Trek: Into Darkness -? Industrial Light & Magic
Michael Balog, Ryan Hopkins, Patrick Conran, Florian Witzel – Pacific Rim? - Industrial Light & Magic
# 12 - Karakteranimáció animációs televízióban / Broadcast produkcióban
Brad Schaffer – Barátság – A Barátság minden csillaga: Rossz szám? - Stoopid Buddy Stoodios
Eric Urban – Ubermansion? - Stoopid Buddy Stoodios
JC Tran Quang Thieu – Toy Story OF TERROR! - Pixar Animation Studios
David DeVan – Toy Story OF TERROR! - Pixar Animation Studios karakter
Kureha Yokoo - Toy Story OF TERROR! - Pixar Animation Studios karakter
Keith Kellogg - Star Wars: A klónok háborúja - Lucasfilm Animation
# 13 - Karakteranimáció animációs produkcióban
Thom Roberts - Epic? - Blue Sky Studios
Jonathan Del Val – Despicable Me 2? - Univerzális képek
Jakob Jensen - The Croods - DreamWorks Animation
John Chun Chiu Lee – Szörnyek Egyeteme? - Pixar Animation Studios
Kitaro Kosaka – Feltámad a szél – A Walt Disney Studios
Tony Smeed – Fagyott? - Walt Disney Animation Studios
Patrick Imbert – Ernest és Celestine? - GKIDS
# 14 - Karakteranimáció élőszereplős produkcióban
Jeff Capogreco, Jedrzej Wojtowicz, Kevin Estey, Alessandro Bonora, Gino Acevedo - A hobbit: Váratlan utazás - Gollum? - Weta Digital
Dave Clayton, Simeon Duncombe, Jung Min Chan, Matthew Cioffi, Guillame Francois – A hobbit: Váratlan utazás – Goblinkirály? - Weta Digital
Hal Hickel, Chris Lentz, Derrick Carlin, Steve Rawlins, Kyle Winkelman – Pacific Rim? - Industrial Light & Magic
# 15 – Karaktertervezés animációs TV/műsorszórásban
Craig McCracken – Disney vándorol odaát? - Disney televíziós animáció
Paul Rudish – Disney Miki egér? - Disney televíziós animáció
Andy Bialk – The Awesomes? - Bento Box Entertainment
Ben Adams - Rendszeres műsor - Cartoon Network Studios
Danny Hynes, Howard Colin – Steven Universe? - Cartoon Network Studios
# 16 - Karaktertervezés animációs filmgyártásban
Carter Goodrich, Takao Noguchi, Shane Prigmore – A Croodok? - DreamWorks animáció
Sylvain Deboissy, Shannon Tindle - Turbo - DreamWorks Animation
Craig Kellman – Felhős, fasírt 2 – Sony Pictures Animation
Chris Sasaki – Monsters University – Pixar Animation Studios
Christophe Lourdelet – Szörny Párizsban? - Kiálts! Gyár
Eric Guillon – Despicable Me 2 – Universal Pictures
Bill Schwab – Lefagyott? - Walt Disney Animation Studios
# 17 - Rendező egy animációs tévében/műsorszórásban
Colin Heck – Korra legendája? - Nickelodeon animáció
Elaine Bogan – Sárkányok: Berk védelmezői? - DreamWorks animáció
Stephan Franck - A törpök: Törpök üregének legendája? - Sony Pictures Animation
John Aoshima – Disney Gravity Falls? - Disney televíziós animáció
Aaron Springer – Disney Miki egér – Disney televíziós animáció
Angus MacLane - Toy Story OF TERROR!? - Pixar Animation Studios
Harold Harris – Justin Time – Guru Stúdió
# 18 - Rendező egy animációs produkcióban
Chris Sanders, Kirk DeMicco – Croodok? - DreamWorks animáció
David Soren – Turbo – DreamWorks Animation
Chris Wedge - Epic? - Blue Sky Studios
Benjamin Renner, Vincent Patar, Stéphane Aubier – Ernest és Celestine? - GKIDS
Chris Buck, Jennifer Lee - Fagyott? - Walt Disney Animation Studios
# 19 - Zene animációs tévében/műsorszórásban
Alan Williams – Estefan – Silverscreen Music
Guy Moon – TUFF kiskutya – Nickelodeon Animációs Stúdió
Peter Luyre, Stuart Kollmorgen, Peter Zizzo – Nyúl Péter? - Nickelodeon Animációs Stúdió
Kevin Kliesch, Craig Gerber, John Kavanaugh – Disney Sofia az első? - Disney televíziós animáció
Christopher Willis – Disney Miki egér? - Disney televíziós animáció
Andy Bean – Disney Wander Over Yonder? - Disney televíziós animáció
# 20 - Zene animációs produkcióban
Alan Silvestri – The Croods – DreamWorks Animation
Henry Jackman – Turbó? - DreamWorks animáció
Mark Mothersbaugh – Felhős, fasírt 2? - Sony Pictures Animation
Heitor Pereira, Pharrell Williams – Despicable Me 2? - Univerzális képek
Danny Elfman - Epic - Blue Sky Studios
Randy Newman – Szörnyek Egyeteme? - Pixar Animation Studios
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez, Christophe Beck – Fagyott? - Walt Disney Animation Studios
Dominic Lewis – Free Birds – Reel FX
# 21 - Gyártási tervezés animációs TV / Broadcast gyártásban
Angela Sung, William Niu, Christine Bian, Emily Tetri, Frederic Stewart – Korra legendája? - Nickelodeon Animációs Stúdió
Liz Artinian, Ray Feldman, Chris Fisher, George Fort - The Venture Bros. "Milyen színű a tiszta ruhád?" - Titmouse Inc.
Steven Sugar, Emily Walus, Sam Bosma, Elle Michalka, Amanda Winterstein – Steven Universe? „Gem Glow” – Cartoon Network Studios
Lynna Blankenship, Dima Malanitchev, Debbie Peterson, Charles Ragins, Jefferson R. Weekley – A Simpson család „A horror faháza XXIV” Gracie filmek a 20th Century Fox TV-vel együttműködve
Christophe Vacher - Transformers Prime "Beast Hunters"? - Hasbro Studios
Nick Jenings, Sandra Calleros, Teri Shikasho, Ron Russell – Adventure Time – Cartoon Network Studios
# 22 - Produkciótervezés animációs produkcióban
Christophe Lautrette, Paul Duncan, Dominique R. Louis – A Croodok? - DreamWorks animáció
Yarrow Cheney, Eric Guillon – Despicable Me 2? - Univerzális képek
Michael Knapp, Greg Couch, William Joyce - Epic? - Blue Sky Studios
Zaza, Zyk – Ernest és Celestine – GKIDS
Ricky Nierva, Robert Kondo, Daisuke „Dice” Tsutsumi – Szörnyek Egyeteme? - Pixar Animation Studios
Michael Giaimo, Lisa Keene, David Womersley – Fagyott? - Walt Disney Animation Studios
# 23 - Storyboarding animációs tévében/műsorszórásban
Piero Piluso – Szörnyek vs. Idegenek? - Nickelodeon Animációs Stúdió
Douglas Lovelace – Sárkányok: Berk lovasai? - DreamWorks animáció
Adam Ford, Deke Wightman, Kevin Mellon, Justin Wagner, Benji Williams - Archer? - FX hálózatok
Alonso Ramos-Ramirez – Disney Miki egér? - Disney televíziós animáció
Daniel Chong - Toy Story of TERROR! - Pixar Animation Studios
Alonso Ramos-Ramirez – Gravity Falls – Disney televíziós animáció
Guillermo Del Toro, Guy Davis, Ralph Sosa – A Simpson család – „Horror Treehouse XXIV” – Gracie filmek a 20th Century Fox TV-vel társulva
Paul Watling – Justin Time – Guru Stúdió
# 24 - Storyboarding animációs filmgyártásban
Steven MacLeod – Croodok? - DreamWorks animáció
Eric Favela – Despicable Me 2 – Universal Pictures
Dean Kelly – Szörnyek Egyeteme? - Pixar Animation Studios
Jason Hand - Repülőgépek? - Disneytoon Studios
John Ripa – Fagyott? - Walt Disney Animation Studios
# 25 – Hangszereplés animációs tévében/műsorszórásban
Eric Bauza, mint a Foop hangja - Fairly Odd Parents? - Nickelodeon Animációs Stúdió
Bill Farmer, mint Goofy hangja – Disney Mickey Mouse –? Disney Television Animation
Chris Diamantopoulos Mickey Mouse hangjaként - Disney Miki egér -? Disney Television Animation
Mark Hamill, mint a Skips and Walks hangja – Rendszeres műsor? - Cartoon Network Studios
Tom Kenny az Ice King hangjaként – Adventure Time – Cartoon Network Studios
# 26 – Hangszereplés egy animációs produkcióban
Paul Giamatti a Chet - Turbo hangjaként? - DreamWorks animáció
Terry Crews Earl hangjaként – Cloudy With A Chance of Meatballs 2? - Sony Pictures Animation
Kristen Wiig a Lucy - Despicable Me 2 hangja? - Univerzális képek
Steve Carell a Gru - Despicable Me 2 hangjaként? - Univerzális képek
Pierre Coffin mint a Minions hangja – Despicable Me 2? - Univerzális képek
Billy Crystal Mike hangjaként – Monsters University – Pixar Animation Studios
Josh Gad Olaf hangjaként – Frozen? - Walt Disney Animation Studios
# 27 - Írás animációs tévében/műsorszórásban
Katie Matila – Kung Fu Panda: A fantasztikusság legendái? - Nickelodeon Animációs Stúdió
Ian Maxtone-Graham, Billy Kimball - Simpson család? - Trocadero Holdings
Lewis Morton – Futurama? - 20th Century Fox televízió
Matt Price, John Infantino, Mike Roth, Michele Cavin, Sean Szeles - Rendszeres műsor - Cartoon Network Studios
Michael Price - Simpson család? - Simpson család
# 28 - Írás animációs produkcióban
Daniel Pennac – Ernest és Celestine? - GKIDS
Daniel Gerson, Robert L. Baird, Dan Scanlon – Monsters University –? Pixar Animation Studios
Miyazaki Hayao – Feltámad a szél? – A Walt Disney Studios
Jennifer Lee – Lefagyott? - Walt Disney Animation Studios
# 29 - Szerkesztőség egy animációs tévében/műsorszórásban
Adam Arnold, Hugo Morales, Davrick Waltjen - Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness -? Nickelodeon Animációs Stúdió
Myra Lopez, Ana Adams, Justin Baker - Teenage Mutant Ninja Turtles -? Nickelodeon Animation Studio
Lynn Hobson – Sárkányok: Berk védelmezői – DreamWorks Animation
Illya Owens - Disney Miki egér - Disney televíziós animáció
Axel Geddes, Kathy Graves, Chloe Kloezeman - Toy Story OF TERROR!? - Pixar Animation Studios
Paul D. Calder – Futurama? - 20th Century Fox televízió
Paul Douglas – Kalandozási idő? - Cartoon Network Studios
Jason WA Tucker - Star Wars: A klónok háborúja - Lucasfilm animáció
# 30 - Szerkesztőség egy animációs filmgyártásban
Darren Holmes – Croodok? - DreamWorks animáció
James Ryan – Turbó? - DreamWorks animáció
Fabienne Alvarez-Giro – Ernest és Celestine – GKIDS
Greg Snyder, Gregory Amundson, Steve Bloom – Szörnyek Egyeteme? - Pixar Animation Studios
Jeff Draheim – Frozen – Walt Disney Animation Studios
Több információ - A 19 animációs film az Oscar -díjra került