Već znamo koji će se filmovi ove godine natjecati na Venecijanskom filmskom festivalu, najveće filmsko natjecanje na talijanskom tlu i jedno od najprestižnijih u svijetu.
U ovom 72. izdanju do 21 film borit će se za dragocjenog Zlatnog lava za najbolji film, kao i uz ostale nagrade talijanskog festivala.
Službeni odjeljak
'Frenzy' Emina Alpera (Turska, Francuska i Katar)
'Srce psa' Laurie Anderson (Sjedinjene Američke Države)
'Sangue del mio sangue' Marca Bellocchia (Italija, Francuska i Švicarska)
'Tražim milost' Sue Brooks (Australija)
'Jednaki' Drakea Doremusa (Sjedinjene Američke Države)
'Remember' Atom Egoyan (Kanada i Njemačka)
'Beasts of No Nation', Cary Fukunaga (Sjedinjene Američke Države)
'Per amor vostro' Giuseppea M. Gaudina (Italija i Francuska)
'Marguerite' Xaviera Giannolija (Francuska, Češka Republika i Belgija)
'Rabin, posljednji dan' Amosa Gitaija (Izrael i Francuska)
'A Bigger Splash' Luce Guadagnina (Italija i Francuska)
'Beskrajna rijeka' Olivera Hermanusa (Južna Afrika i Francuska)
'Danska djevojka' Toma Hoopera (Sjedinjene Američke Države)
'Anomalisa' Charlieja Kaufmana i Dukea Johnsona (Sjedinjene Američke Države)
'L'Attesa' Piera Messine (Italija i Francuska)
'11 minuta' Jerzyja Skolimowskog (Poljska i Irska)
'Francophonia' Aleksandra Sokurova (Francuska, Njemačka i Nizozemska)
'Klan' Pabla Trapera (Argentina i Španjolska)
'Odavde' Lorenza Vigasa (Venezuela i Meksiko)
'L'Hermine' Christiana Vincenta (Francuska)
'Behemoth' od Liang Zhaoa (Kina i Francuska)
Službeni dio (van konkurencije)
'Everest' Baltasara Kormakura (Ujedinjeno Kraljevstvo i Sjedinjene Države) - Inauguracija-
'g. Six 'Guan Hu (Kina) -Zatvaranje-
'Idi sa mnom' Daniela Alfredsona (Sjedinjene Američke Države, Kanada i Švedska)
'Non essere cattivo', Claudio Caligari (Italija)
'Crna misa' Scotta Coopera (Sjedinjene Američke Države)
'Spotlight' Thomasa McCarthyja (Sjedinjene Američke Države)
'Ulica gorčine' Artura Ripsteina (Meksiko i Španjolska)
'Audicija' (kratki film) Martina Scorsesea (Sjedinjene Američke Države)
'Winter on Fire' Evgeny Afineevsky (Ukrajina)
'De Palma' Noaha Baumbacha i Jakea Paltrowa (Sjedinjene Američke Države)
Janis' Amy Berg (SAD)
'Sobytie' Sergeja Loznice (Holandija i Belgija)
'Gli uomini di questa citta io non li conosco', Franceo Maresco (Italija)
'L'esercito piu piccolo del mondo' Gianfranca Pannonea (Vatikan, Italija i Švicarska)
'Na ri xiawu' Tsai Ming-lianga (Kina i Tajvan)
'In Jackson Heights' Fredericka Wisemana (Sjedinjene Američke Države)
'Ljudsko', Yann Arthus-Bertrand (Francuska)
'La vie et rien d'autre' Betrand Tavernier (Francuska)
Odsjek Orizzonti
'Madame Courage' Merzaka Allouachea (Alžir, Francuska i Ujedinjeni Arapski Emirati)
'A Copy of my Mind' Joko Anwar (Indonezija i Južna Koreja)
'Pecore in erba', Alberto Caviglia (Italija)
'Tempete' Samuela Collardeyja (Francuska)
'Djetinjstvo vođe' Bradyja Corbeta (Velika Britanija, Mađarska, Belgija i Francuska)
'Talijanski gangster', Renato de Maria (Italija)
'Srijeda, 9. svibnja' Vahid Jalilvand (Iran)
'Planina' Yaelle Kayam (Izrael)
'Rat' Tobiasa Lindholma (Danska)