LuotainKompleksi
13.00 :: Live :: Aixònoéspànic (ES)
17.30 :: Live :: QA'A (Gràcia Territori Sonor / ES)
19.30 :: Live :: Keltaiset joutsenet (Lataa / USA)
21.00 :: Live :: Nisei vs. Za (BCore-akvarelli / ES)
SonarDôme
12.00 :: DJ :::: F-päällä (Downbeat / Deep-Explorer / ES)
14.00 :: DJ :::: Vasco Ispirian (The Room-Playgroundlabel / ES)
----------------------
NINJA TUNE & COUNTER RECORDS esittelee
16.00 :: Live :: Heavy (Iso-Britannia)
16.45 :: DJ :::: J Vuori (Iso-Britannia)
17.30 :: Live :: Daedelus (USA)
18.10 :: DJ :::: J Vuori (Iso-Britannia)
19.00 :: Live :: Kauan kadonnut (USA)
----------------------
19.40 :: DJ :::: Deepchord esittelee Echospacen (Modern Love / USA)
21.00 :: Live :: le rok (Karaoke Kalk / DE)
LuotainHall
13.00 :: Live :: First Aid Kit (Closer Records / ES)
17.00 :: Live :: Tender Ikuisesti (Vihreät Ufot / USA)
19.00 :: Live :: Olen majesteetti (USA)
20.30 :: Live :: Tara de long (Fatal Recordings / USA)
Kaikuluotain
12.00 :: DJ :::: Virginia (MENNÄ)
14.00 :: DJ :::: El Guincho dj-setti (Ocean Nightclub / ES)
16.00 :: Live :: Konono nro 1 (Pakatut levyt / CD)
16.45 :: Live :: Hiljainen kylä (! K7 / UK)
17.45 :: Live :: Kalabrese pres. Rumpelorchestra (Muve / CH)
18.45 :: DJ :::: blackjoy (FR)
19.30 :: Live :: Jneiro Jarelin Shape Of Broad Minds (Lex / USA)
20.30 :: DJ :::: blackjoy (FR)
------------------
Auditori
20.30 :: Live :: Basquiat kielet (F-IRE / UK)
SonarClub
22.30 :: DJ :::: Rob da pankki (Sunnuntain paras / Iso -Britannia)
23.30 :: Live :: Hulluus (Lucky Seven / Iso-Britannia)
00.30 :: DJ :::: Diplo (Mad Decent / USA)
02.00 :: Live :: Oikeudenmukaisuus (Ed Banger Records / FR)
03.00 :: Live :: Pojat Noise (Boysnoize Records / DE)
05.00 :: Live :: Erol alkaani (Iso-Britannia)
SonarLab
22.30 :: Live :: Lehdistö (PhonoBox / ES)
----------------------
BBC Radio 1 esittelee
00.00 :: DJ :::: mary anne hobbs (BBC Radio 1 / UK)
00.45 :: Live :: Shackleton (Skull Disco / Iso-Britannia)
01.30 :: DJ :::: Flying Lotus (Warp / USA)
02.15 :: DJ :::: Mala (Digital Mystikz / UK)
----------------------
RED BULL MUSIC ACADEMY RADIO esittelee
03.00 :: Live :: Buraka Som -järjestelmä (PT / AO)
04.00 :: DJ :::: Theo Parrysh (USA)
----------------------
05.30 :: DJ :::: kawazaki (Cosmic Noodle / JP)
sonarpark
22.30 :: DJ :::: Dj liotus (Coffy Records / ES)
00.00 :: Live :: BC vs JC feat. Darren emerson (Iso-Britannia)
01.00 :: DJ :::: Ewan Pearson (Misericord / Iso-Britannia)
02.00 :: Live :: Roisin Murphy (EMI / IE)
03.00 :: DJ :::: Ewan Pearson (Misericord / Iso-Britannia)
04.00 :: Live :: Hercules ja rakkaussuhde (DFA-EMI / USA)
05.00 :: DJ :::: Frankie rystysi (Def Mix / USA)
SoundPub
22.30 :: Live :: Sviitti pilvissä (ES)
23.45 :: Live :: Yelle (Lähde jne./FR)
01.00 :: Live :: Pinkerin sävyt (Pinkerland / ES)
----------------------
MIINUS lahjoja
02.00 :: Live :: Sydämentykytys (USA)
02.00 :: Live :: kaasuttaja (DE)
02.00 :: DJ :::: Richie hawtin (CA)
02.00 :: DJ :::: Magda (CA)
02.00 :: DJ :::: Troy Pierce (USA)
02.00 :: Live :: marc houle (CA)
-------------