Analyzujeme hlavní kategorie Oskar aby viděli, jaké jsou hlavní kandidáti na nominaci v příštím vydání.
NEJLEPŠÍ FILM
- „Dvanáct let otrokem“
- "Gravitace"
- "Kapitán Phillips"
- "Americký ruch"
- „Zachraňuji pana Banksa“ (+2)
- „Uvnitř Llewyna Daviese“ (-1)
- „Klub kupců Dallasu“ (-1)
- "Ona" (+2)
- "Nebraska" (+2)
- „Srpen: Osage County“ (-2)
- „Butler Leeho Daniela“ (-2)
- "Vlk z Wall Streetu"
- „Blue Jasmine“ (+2)
- „Zlodějka knih“ (N)
- "Philomena" (-1)
NEJLEPŠÍ ŘEDITEL
- Steve McQueen za „Dvanáct let otrokem“
- Alfonso Cuarón pro „Gravitaci“
- Paul Greengrass za film „Kapitán Phillips“
- David O. Russell za „americký ruch“ (+1)
- Joel a Ethan Coen pro „Inside Llewyn Davis“ (-1)
- Spike Jonze za „ji“
- John Lee Hancock za „Zachraňování pana Banksa“ (N)
- Jean-Marc Vallée za „Dallas Buyers Club“ (-1)
- Alexander Payne za «Nebrasku»
- Lee Daniels za film „Lee Daniel's The Butler“ (-2)
NEJLEPŠÍ VEDOUCÍ HEREC
- Matthew McConaughey za "Dallas Buyers Club"
- Chiwetel Ejiofor za „Dvanáct let otrokem“
- Robert Redford za „Vše je ztraceno“ (+1)
- Tom Hanks za „kapitána Phillipse“ (-1)
- Bruce Dern za „Nebrasku“
- Joaquin Phoenix »od« Her »(+1)
- Oscar Isaac za „Inside Davis Llewyn“ (-1)
- Christian Bale za „americký ruch“
- Forest Whitaker pro "Lee Daniel's The Butler"
- Christian Bale za „Ven z pece“
NEJLEPŠÍ VEDOUCÍ OSOBA
- Cate Blanchett za "Blue Jasmine"
- Sandra Bullock za „Gravitaci“
- Emma Thompson za „Zachraňování pana Banksa“
- Judi Dench pro „Philomena“
- Meryl Streep pro „Srpen: Osage County“
- Amy Adams za „americký ruch“
- Adèle Exarchopoulos pro „La vie d'Adèle“
- Julie Delpy za „Před půlnocí“ (+2)
- Kate Winslet na „Den práce“ (-1)
- Sophie Nélisse za „Zloděje knih“ (N)
NEJLEPŠÍ PODPORUJÍCÍ HEREC
- Jared Leto za „Klub kupců Dallasu“ (+1)
- Michael Fassbender za „Dvanáct let otrokem“ (-1)
- Tom Hanks za „Zachraňování pana Banksa“
- Barkhad Abdi za „kapitána Phillipse“
- Jonah Hill za „Vlk z Wall Street“ (N)
- John Goodman pro „Inside Llewyn Davis“ (-1)
- Daniel Bruhl za „Rush“ (-1)
- Bradley Cooper za film „Americký ruch“
- Geoffrey Rush pro „Zloděje knih“ (N)
- Wiil Forte pro „Nebrasku“ (N)
NEJLEPŠÍ podpůrná herečka
- Lupita Nyong'o za „Dvanáct let otrokem“
- Oprah Winfrey za „Butlera Leeho Daniela“
- June Squibb pro „Nebrasku“
- Julia Roberts za „srpen: Osage County“
- Jennifer Lawrence za film „Americký ruch“
- Octavia Spencer pro „stanici Fruitvale“
- Sally Hawkins za „Blue Jasmine“
- Léa Seydoux pro „La vie d'Adèle“
- Scarlett Johansson za „Její“
- Margo Martindale za „srpen: Osage County“
NEJLEPŠÍ ORIGINÁLNÍ SKRIPT
- „Blue Jasmine“ (+1)
- "Ona" (-1)
- "Americký ruch"
- „Zachraňuji pana Banksa“ (+2)
- "Nebraska"
- „Uvnitř Llewyna Davise“ (-2)
- „Klub kupců Dallasu“
- „Stanice Fruitvale“
- „Ven z pece“
- "Gravitace"
NEJLEPŠÍ ADAPTOVANÝ SKRIPT
- „Dvanáct let otrokem“
- "Kapitán Phillips"
- "Před půlnocí"
- "Philomena"
- "Zloděj knih"
- "La vie d'Adèle"
- „Vlk z Wall Street“ (+2)
- „Srpen: Osage County“ (-1)
- "Svátek práce" (-1)
- „Neviditelná žena“
NEJLEPŠÍ ANIMAČNÍ FILM
- "Vítr stoupá"
- "Zamrzlý"
- "Univerzita pro příšerky"
- „Ernest a Celestine“
- „Dopis Momo“
- "The Croods" (+1)
- „Gru, můj oblíbený padouch 2“ (+1)
- „Epic“ (+1)
- "O Apostolo" (N)
- „Déšť masových kuliček 2“
NEJLEPŠÍ ANGLICKÝ Mluvící film
- „Lov“ (Dánsko)
- «Le passé» (Írán)
- „Velká krása“ (Itálie) (+3)
- "Sláva" (Chile) (-1)
- „Zelené kolo“ (Saúdská Arábie) (-1)
- "Gabrielle" (Kanada) (-1)
- „The Broken Circle Breakdown“ (Belgie) (+3)
- The Rocket »(Austrálie) (-1)
- „Dětská pozice“ (Rumunsko) (-1)
- „Epizoda v životě sběrače železa“ (Bosna) (-1)
NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE
- "Gravitace"
- „Dvanáct let otrokem“
- "Kapitán Phillips"
- „Uvnitř Llewyna Davise“
- Vězni
- "Spěch"
- „Zachraňuji pana Banksa“ (+2)
- „Vše je ztraceno“ (-1)
- „Vlk z Wall Street“ (-1)
- "Nebraska"
NEJLEPŠÍ MONTÁŽ
- "Gravitace"
- „Dvanáct let otrokem“
- "Kapitán Phillips"
- "Americký ruch"
- "Spěch"
- "Vlk z Wall Streetu"
- „Zachraňuji pana Banksa“ (+2)
- „Vše je ztraceno“ (-1)
- „Uvnitř Llewyna Davise“ (-1)
- "Ona" (N)
NEJLEPŠÍ SOUNDTRACK
- „Zachraňte pana Banksa“
- "Zloděj knih"
- „Dvanáct let otrokem“
- "Gravitace"
- Univerzita pro příšerky
- "Kapitán Phillips"
- "Philomena"
- "Spěch"
- "Nebraska"
- "Sluha"
NEJLEPŠÍ PÍSEŇ
- „Velký Gatsby“ („Mladý a krásný“)
- „Hunger Games: Catching Fire“ („Atlas“) (+1)
- «Její» («Píseň Měsíce») (+1)
- «Frozen» («Nech to být») (+2)
- „Všechno je ztraceno“ („Amen“)
- „Vidím oheň“ („Hobit: Šmakova pustina“) (N)
- «Krátkodobé 12» («Takže víte, jaké to je»)
- „Uprostřed noci“ („Komorník“) (N)
- „The Great Gatsby“ („100 $ Bill“) (-1)
- "Epic" ("Rise up") (-1)
NEJLEPŠÍ VÝROBNÍ DESIGN
- „Dvanáct let otrokem“
- "Velký Gatsby"
- „Zachraňte pana Banksa“
- "Hobit: Šmakova dračí poušť"
- "Zloděj knih"
- "Americký ruch"
- „Uvnitř Llewyna Davise“
- "Sluha"
- "Gravitace"
- "Mocný vládce Oz"
NEJLEPŠÍ NÁVRH KOSTÉMU
- „Dvanáct let otrokem“
- "Americký ruch"
- "Velký Gatsby"
- „Zachraňte pana Banksa“
- „Zloděj knih“ (+1)
- "Neviditelná žena" (-1)
- "Sluha"
- „Uvnitř Llewyna Davise“
- "Hobit: Šmakova dračí poušť"
- "Mocný vládce Oz"
NEJLEPŠÍ MAKEUP
- "Hobit: Šmakova dračí poušť"
- "Sluha"
- "Americký ruch" (N)
- „Dvanáct let otrokem“ (+1)
- "Rush" (-2)
LEPŠÍ VIZUÁLNÍ ÚČINKY
- "Gravitace"
- "Hobit: Šmakova dračí poušť"
- "Muž z oceli"
- "Pacific Rim"
- "Iron Man 3"
- „Star Trek do tmy“
- "Mocný vládce Oz"
- "Spěch"
- "Tajný život Waltera Mittyho"
- "Světová válka Z"
NEJLEPŠÍ ZVUK
- "Gravitace"
- "Vše je ztraceno"
- "Kapitán Phillips"
- „Dvanáct let otrokem“
- „Uvnitř Llewyna Davise“
- "Spěch"
- "Hobit: Šmakova dračí poušť"
- "Osamělý přeživší"
- "Pacific Rim"
- "Muž z oceli"
NEJLEPŠÍ ZVUKOVÁ ÚPRAVA
- "Gravitace"
- "Vše je ztraceno"
- "Kapitán Phillips"
- "Spěch"
- "Osamělý přeživší"
- "Pacific Rim"
- "Muž z oceli"
- "Iron Man 3"
- „Star Trek do tmy“
- "Zapomenutí"
NEJLEPŠÍ DOKUMENT
- „Příběhy, které vyprávíme“
- „Akt zabíjení“
- „20 stop od hvězdy“
- „Timův Vermeer“
- "Černá rybka"
- „Po Tilleru“
- „Armstrongova lež“
- "Špinavé války"
- „Krademe tajemství: Příběh Wikileaks“
- «Mohou platit smluvní podmínky»