Skvělý příjem «Selma"Chcete-li Ava DuVernay na AFI Festu, díky čemuž stoupá v předpovědi.
Zdá se, že film zaměřený na Martina Luthera Kinga a jeho boj za občanská práva Afroameričanů je v sezóně udělování cen zařazen jako jeden z velkých letošních favoritů.
Poté, co jsme také prošli AFI Festem, kde byl film poprvé spatřen, «Nejvíce násilný rok»JC Chandor stoupá pozice v předpovědi.
Pro stejnou pásku Jessica Chastain Zdá se, že konečně bude bojovat o nominaci v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli a ne v kategorii nejlepší hlavní herečka, takže se to v prognóze kategorie mění.
Zahoďte ještě pár míst v předpovědi «Mezihvězdný»Christopher Nolan, film, který, jak se zdá, nemá lehké být v hlavních sekcích předávání cen Hollywood Academy Awards.
Nejlepší film
- "Foxcatcher"
- „Neporušený“
- Chlapectví
- "Birdman" (+1)
- "Selma" (+6)
- "Gone Girl" (-2)
- „Imitační hra“ (-1)
- „Teorie všeho“ (-1)
- "Whiplash" (-1)
- "Americký odstřelovač" (-1)
- „Nejnásilnější rok“ (+1)
- "Mezihvězdný" (-2)
- "Velké oči"
- "Odpadky"
- "Divoký"
Nejlepší směr
- Bennet Miller pro "Foxcatcher"
- Richard Linklater za „Chlapectví“
- Alejandro González Iñarritu za «Birdman»
- Angelina Jolie za „Nepřerušený“
- Ava DuVernay za „Selmu“ (N)
- David Fincher pro "Gone Girl" (-1)
- Morten Tyldum za „The Imitation Game“ (-1)
- Clint Eastwood za „Americký odstřelovač“ (-1)
- Damien Chazelle za „Whiplash“ (+1)
- JC Chandor za „Nejnásilnější rok“ (N)
nejlepší herec
- Michael Keaton pro film „Birdman“
- Eddie Redmayne za „Teorii všeho“
- Steve Carrell pro "Foxcatcher"
- Benedict Cumberbatch za „Imitační hru“
- Bradley Cooper za „Americký odstřelovač“
- David Oyelowo za „Selmu“ (+1)
- Timothy Spall pro «Mr. Obraceč »(-1)
- Jake Gyllenhaal pro „Nightcrawler“
- Oscar Isaac za „Nejnásilnější rok“ (N)
- Jack O'Connell za „Unbroken“ (-1)
Nejlepší herečka
- Julianne Moore za „Still Alice“
- Reese Witherspoon za „Wild“
- Amy Adams za „Velké oči“
- Felicity Jones za „Teorii všeho“
- Rosamund Pike pro „Gone Girl“
- Hilary Swank za „The Homesman“ (+1)
- Emily Blunt pro „Do lesa“ (+2)
- Marion Cotillard za „Deux jours, une nuit“
- Shailene Woodley za „The Fault in Our Stars“ (+1)
- Anne Dorval za „mámu“ (N)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- JK Simmons pro „Whiplash“ (+2)
- Mark Ruffalo pro „Foxcatcher“ (-1)
- Edward Norton za „Birdman“ (-1)
- Ethan Hawke za „Chlapectví“
- Miyavi za „Unbroken“
- Albert Brooks za „Nejnásilnější rok“
- Robert Duvall pro "Soudce"
- Christoph Waltz za „Velké oči“
- Tom Wilkinson pro "Selma"
- Josh Brolin pro „Inherent Vice“
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Patricia Arquette za „Chlapčenství“
- Laura Dern za „Wild“
- Emma Stone pro "Birdmana"
- Jessica Chastain za „Nejnásilnější rok“ (N)
- Keira Knightley za „Imitační hru“
- Vanessa Redgrave pro „Foxcatcher“ (-2)
- Meryl Streep za „Do lesa“ (-1)
- Carrie Coon za „Gone Girl“ (-1)
- Kathertine Waterston za „Inherent Vice“ (-1)
- Kristen Stewart za „Still Alice“
Nejlepší originální scénář
- "Birdman"
- Chlapectví
- "Foxcatcher"
- "Selma" (+3)
- Whiplash
- „Nejnásilnější rok“ (+3)
- «The Grand Budapest Hotel» (-1)
- "Pan. Turner »
- "Velké oči" (-5)
- "Mezihvězdný"
Nejlepší adaptovaný scénář
- "Gone Girl"
- „Neporušený“
- „Imitace Hra »
- "Teorie všeho"
- "Divoký"
- „Inherent Vice“
- "Do lesů"
- "Americký odstřelovač"
- "Odpadky"
- "Domácí"
Nejlepší střih
- "Mezihvězdný"
- "Birdman"
- Chlapectví
- „Neporušený“
- "Americký odstřelovač"
- "Foxcatcher"
- „Imitace hry“
- Whiplash
- "Gone Girl"
- „Inherent Vice“
Nejlepší fotografie
- "Mezihvězdný"
- "Birdman"
- „Neporušený“
- "Gone Girl"
- „Imitace hry“
- "Pan. Turner »
- "Velké oči"
- „Inherent Vice“
- "Teorie všeho"
- "Americký odstřelovač"
Nejlepší animovaný film
- „Jak vycvičit draka 2“
- „Velký hrdina 6“
- "Lego film"
- „Příběh princezny Kaguya“
- „Boxtrollové“
- „Mořská píseň“
- „Kniha života“
- „Tučňáci z Madagaskaru“
- „Chlapec se srdcem Cickoo-Clock“
- "Pan. Peabody a Sherman »
Nejlepší cizojazyčný film
- „Leviathan“ od Andreje Zvyagintseva (Rusko)
- „Mami“ od Xaviera Dolana (Kanada)
- „Deux jours, une nuit“ od Jean Pierre a Luc Dardenne (Belgie)
- "Ida" od Pawel Pawlikowski (Polsko)
- „Divoké příběhy“ od Damiána Szifróna (Argentina)
- „Zimní spánek“ od Nuri Bilge Ceylana (Turecko)
- „Timbuktu“ od Abderrahmane Sissako (Mauretánie)
- „White God“ od Kornél Mundruczó (Maďarsko)
- «Hoje Eu Quero Voltar Sozinho» od Daniela Ribeira (Brazílie)
- „Norte, konec historie“ od Lav Diaze (Filipíny)
Nejlepší dokument
- «Citizenfour» od Laury Poitras
- „Život sám“ od Steva Jamese
- „Případ proti 8“ od Ben Cotnera a Ryana Whitea
- „Keep On Keepin 'On“ od Alana Hickse
- „Rudá armáda“ Gabe Polského
- „Elaine Stritch: Shoot Me“ od Chiemi Karasawa
- „Sůl Země“ od Wima Wenderse a Juliana Ribeira Salgada
- Jesse Moss „Overnighters“
- „Nalezení Vivian Maier“ od Johna Maloofa a Charlieho Siskela
- „Rich Hill“ od Tracy Droz Tragos a Andrew Droz Palermo
Více informací - Týdenní předpověď pro Oscary 2015 (7. 11. 2014)