Jedná se o 76 filmů, které budou reprezentovat jejich země v předvolbě Oscara za nejlepší film v cizím jazyce.
Velkým oblíbencem tohoto příštího vydání je bezpochyby maďarský „Syn Saula“ od László NemeseAčkoli mezi nominovanými a s možností sošky mají být i další filmy, například tchajwanský film „The Assassin“, argentinský „El clan“, chilský „El club“ nebo francouzský „Mustang“.
Filmy, které budou reprezentovat své země v kategorii nejlepší cizojazyčný film při předávání cen Hollywood Academy:
Afghánistán: 'Utopie' od Hassana Nazera
Albánie: 'Boot' Iris Elezi a Thomas Logoreci
Argentina: 'Klan' od Pabla Trapera
Rakousko: 'Dobrou noc mami' od Severina Fialy a Veroniky Franz
Bangladéš: 'Jalalův příběh' od Abu Shaheda Emona
Belgie: 'Le Tout Nouveau Testament' od Jaco Van Dormaela
Bosna a Hercegovina: „Náš každodenní život“ od Ines Tanovi?
Brazílie: "V kolik hodin volta?" od Anny Muylaertové
Bulharsko: 'Rozsudek' od Stephana Komandareva
Kambodža: 'The Last Reel' od Kulikar Sotho
Kanada: 'Felix a Meira' od Maxime Girouxe
Chile: 'Klub' Autor: Pablo Larrín
Čína: 'Wolf Totem' Jean-Jacques Annaud
Kolumbie: „Objetí hada“ od Cira Guerry
Kostarika: ‚Vězni ' Esteban Ramírez
Chorvatsko: 'The High Sun' autor: Dalibor Matanic
Česká republika: 'Domácí péče' od Slávka Horáka
Dánsko: 'Válka' od Tobiase Lindholma
Dominikánská republika: „Pískové dolary“ Laura Amelia Guzmán a Israel Cárdenas
Estonsko: '1944' od Elmo Nüganena
Finsko: 'The Fencer' od Klause Härö
Francie: 'Mustang' od Deniz Gamze Ergüven
Gruzie: 'Moira' od Levana Tutberidzeho
Německo: „Spiknutí ticha“ od Giulia Ricciarelliho
Řecko: „Záležitost na postoji“ od Panos H. Koutras
Guatemala: 'Ixcanul' od Jayro Bustamante
Hongkong: 'Do popředí' od Dante Lam
Maďarsko: „Saulov syn“ od László Nemese
Island: 'Berani' od Grímura Hákonarsona
Indie: 'Soud' Chaitanya Tamhane
Írán: „Mohamed: Boží posel“ od Majid Majidi
Irák: Vzpomínky na kameni od Shawkata Amina Korkiho
Irsko: 'Žít' od Paddyho Breathnacha
Izrael: 'Baba Joon' od Yuvala Delshada
Italia: 'Non essere cattivo' od Claudia Caligariho
Japonsko: '100 jenů láska' od Masaharu Take
Jordán: 'Theeb' od Naji Abu Nowar
Kazachstán: 'Cizinec' od Ermka Tursunova
Kosovo: 'Babai' od Visara Moriny
Kyrgyzstán: „Nebeský nomád“ od Mirlana Abdykalykova
Lotyšsko: 'Modris' od Jurise Kursietise
Libanon: 'Prázdno' Tarek Korkomaz, Zeina Makki, Jad Beyrouthy, Christelle Ighniades, Salim Habr, Maria Abdel Karim a Naji Bechara
Litva: "Léto Sangail?" od Alantu? Kavait?
Lucembursko: „Dítě (a) osamělé“ od Donata Rotunna
Makedonie: 'Honey Night' Ivo Trajkov
Malajsie: „Muži, kteří zachraňují svět“ od Liew Seng Tat
Mexiko: „600 mil“ od Gabriela Ripsteina
Černá Hora: „Nesete mě“ od Ivony Juky
Maroko: 'Aida' od Drissa Mriniho
Nepál: 'Talakjung vs Tulke' od Nischala Basneta
Holandsko: 'The Paradise Suite' od Joosta van Ginkela
Norsko: 'Vlna' od Roar Uthaug
Pákistán: 'Vřesoviště' Pashto Jami
Palestina: 'The Wanted 18' Paul Cowan a Amer Shomali
Panama: 'Rámeček 25' od Mercedes Arias, Delfina Vidal
Paraguay: 'Oblačno' od Arami Ullona
Peru: 'NN' Héctor Gálvez
Filipíny: 'General Luna' od Jerrolda Taroga
Polsko: '11 minut ' od Jerzyho Skolimowského
Portugalsko: „As Mil e Uma Noites: Volume 2, O Desolado“ od Miguel Gomes
Rumunsko: "Aferim!" od Radu Jude
Rusko: 'Úpal' od Nikity Mikhalkova
Srbsko: 'Enclave' od Gorana Radovanoviče
Slovensko: 'Koza' od Ivana Ostrochovského
Slovinsko: 'Strom' od Sonji Prosenc
Jižní Afrika: 'My dva' od Ernesta Nkosiho
Jižní Korea: 'Trůn' od Lee Joon-ik
España: 'Loreak' od Jon Garaño a Jose Mari Goenaga
Švédsko: „Holubice sedící na větvi, aby odrážela existenci“ od Roye Anderssona
Švýcarsko: „Irácká odysea“ od Samira
Tchaj -wan: 'Nájemný zabíják' od Hou Hsiao-Hsien
Thajsko: „Jak vyhrát u dámy“ od Joshe Kim
Krocan: 'Pokud půjdeš' od Kaan Müjdeci
Uruguay: „Bezměsíčná noc“ Germán Tejeira
Venezuela: "Dej jeden." Co nese řeka od Maria Crespa
Vietnam: 'Jackpot' od Dustina Nguyena