Ovo su filmovi koji će učestvovati u glavnim dijelovima novog izdanja Londonskog filmskog festivala.
Među vrhuncem ovog 59. izdanja Londonskog festivala nalazimo Naslovi poput Stephena Frearsa "Program" ili "Zvijeri bez nacije", oba s mogućnostima da se ove godine pojave među djelima nominiranim za Oscara.
Na britanskom takmičenju ćemo takođe moći vidjeti 'Desierto', debi u režiji Jonása Cuaróna, sin oskarovca Alfonsa Cuaróna i kojeg znamo iz pisanja scenarija za 'Gravitaciju' s ocem.
Službeni odjeljak
'11 minuta 'Jerzyja Skolimowskog
'Zvijeri bez naroda', Cary Fukunaga
'Splendor S grondor' od Apichatpong Weerasethakul
"Chevalier" Athine Rachel Tsnagari
"Kći" Simona Stonea
'Pustinja' Jonása Cuaróna
'Evolucija' Lucile Hadžihalilović
'Ured' Johnniea Toa
"Soba" Lennyja Abrahamsona
'Sin Saulov', László Nemes
'Sunset Song' Terence Davies
'Tangerine' od Seana Bakera
"Vrlo veliki udarac" Mir-Jean Bou Chaaye
Odeljak o prvim igrama
'3000 noći' Mai Masri
'Bang Gang (Moderna ljubavna priča') Eve Husson
'The Here After' Magnusa von Horna
'Krisha', Trey Edward Shults
'Jagnje' Yareda Zelekea
'Svjetlosne godine' Esther May Campbell
'Partizan' Ariel Kleiman
'Paula' Eugenio Canevari
"Tanna" Bentley Deana
'Čekanje' Piera Messine
"Vjenčana lutka" Nitzan Gilady
'Vještica' Roberta Eggersa
Odsek za dokumentarne filmove
'(Budi) čežnja' João Pedro Plácido
'Cenzurirani glasovi' Mor Loushyja
'Strah od 13' Davida Singtona
'Frame by Frame', Alexandria Bombach i Mo Scarpelli
'Frankofonija' Aleksandra Sokurova
'In Jackson Heights', Frederick Wiseman
'Jia Zhangke, momak iz Fenyanga' Waltera Sallesa
'Gospodin. Gaga 'Tomera Heymanna
"Biserno dugme" Patricio Guzmán
'Javna kuća' Sarah Turner
'Šerpa' Jennifer Peedom
"Nešto bolje dolazi" Hanne Polak
Odsek Galas
'Veći pljusak' Luce Guadagnina
'Program' Stephena Frearsa
'Jastog' Yorgosa Lanthimosa
'Brad: Drugi dolazak' Ondi Timoner
'Beeba Boys' Deepa Mehta
'Bone Tomahawk' S. Craig Zahler
'Ubojica' Hou Hsiao-Hsien
"Idol" Hanyja Abu-Assada
"Goosebumps" Roba Lettermana