La Mrežna kritika objavio je kandidate za svoje nagrade, kojima «Gospodar»Veliki je favorit sa do osam nominacija.
Tape Paul Thomas Anderson Kandidat je, između ostalih nagrada, za najbolji film, najbolju režiju i najbolji originalni scenarij.
Ugodno iznenađenje «Sveti motori«, Film koji je porastao od svog vremena u Cannesu, koji ima četiri nagrade: najbolji film, najbolja režija, najbolji film na stranom jeziku i Denis Lavant za najboljeg glumca.
S pet nominacija ostaju «Argo"Y"Zero Dark Thirty»Oba kandidata za najbolji film i najbolju režiju.
Također s opcijama za najviše pet kandidatura je «Lincoln«, Iako se ovaj neće natjecati za nagrade za najbolji film i najbolju režiju.
Četiri nagrade, iako među njima najbolji film i najbolji režiser, je «Moonrise Kingdom".
Sve nominacije:
Najbolji film
"Argo"
Holy Motors
"Gospodar"
"Kraljevstvo izlaska Mjeseca"
"Nula tamna tridesetka"
Najbolja režija
Ben Affleck za "Argo"
Paul Thomas Anderson za "Majstora"
Wes Anderson za "Kraljevstvo izlaska mjeseca"
Kathryn Bigelow za "Zero Dark Thirty"
Lav Carax za «Holy Motors»
najbolji glumac
Daniel Day-Lewis za "Lincoln"
John Hawkes za "The Sessions"
Denis Lavant za "Holy Motors"
Joaquin Phoenix za "Majstora"
Denzel Washington za "Let"
Najbolja glumica
Jessica Chastain za "Zero Dark Thirty"
Jennifer Lawrence za "Silver Linings Playbook"
Emmanuelle Riva za "Amour"
Quvenzhané Wallis za "Zvijeri južne divljine"
Rachel Weisz za "The Deep Blue Sea"
Najbolji sporedni glumac
Alan Arkin za "Argo"
Dwight Henry za "Zvijeri južne divljine"
Philip Seymour Hoffman za "Majstora"
Tommy Lee Jones za "Lincoln"
Christoph Waltz za "Django Unchained"
Najbolja sporedna glumica
Amy Adams za "Majstora"
Ann Dowd za "Usklađenost"
Sally Field za "Lincoln"
Anne Hathaway za "Les Miserables"
Helen Hunt za "The Sessions"
Najbolji originalni scenarij
"Gospodar"
"Kraljevstvo izlaska Mjeseca"
"Nula tamna tridesetka"
"Looper"
"Kabina u šumi"
Najbolji adaptirani scenarij
"Otkucaji južne divljine"
"Cosmopolis"
"Lincoln"
"Argo"
"Atlas oblaka"
Najbolje uređivanje
"Skyfall"
"Atlas oblaka"
"Argo"
"Nula tamna tridesetka"
"Gospodar"
Najbolja fotografija
"Skyfall"
"Lincoln"
"Gospodar"
"Život Pi"
"Kraljevstvo izlaska Mjeseca"
Najbolji film na stranom jeziku
"Ljubav"
Holy Motors
"Rđa i kost"
"Ovo nije film"
"Torinski konj"
Najbolji dokumentarac
"Varalica"
"Nevidljivi rat"
"Jiro snovi o sušiju"
"Kraljica Versaja"
"Ovo nije film"
Najbolji animirani film
"Hrabar"
Frankenweenie
"ParaNorman"
"Tajni svijet arrijeti"
"Prekini Ralph!"
Više informacija - "The Master" trijumfira iako najbolji film za "Zero Dark Thirty" u Austinu
Izvor - ofcs.org