След като беше игнориран от гилдиите на актьори, продуценти и сценаристи, новият филм на братя coen «Inside Llewyn Davis»Почиства наградите на Националното дружество на филмовите критици.
Филмът с участието Оскар Исаак Печели наградите за най -добър филм, най -добра режисура, най -добър актьор и най -добра фотография.
В категорията за най -добра актриса Кейт Бланшет остава неудържим за ролята си в „Син жасмин“, докато James Franco от "Spring Breakers" и Jennifer Lawrence за "American Hustle" те добавят нови победи в най -добрия поддържащ актьор и най -добра поддържаща актриса.
Почетните отличия на Национално общество на филмовите критици:
Най-добър филм: "Вътре в Левин Дейвис" (23 гласа)
Вицешампиони: "American Hustle" (17 гласа), "Twelve Years a Slave" (16 гласа) и "Her" (16 гласа)
Най -добра режисура: Джоел и Итън Коен за „Inside Llewyn Davis“ (25 гласа)
Вицешампиони: Алфонсо Куарон за „Гравитация“ (18 гласа) и Стив Маккуин за „Дванадесет години робство“ (15 гласа)
Вицешампиони: Алфонсо Куарон за „Гравитация“ (18 гласа) и Стив Маккуин за „Дванадесет години робство“ (15 гласа)
Най-добър актьор: Оскар Айзък за „Вътре в Левин Дейвис“ (28 гласа)
Вицешампиони: Chiwetel Ejiofor за „Дванадесет години робство“ (19 гласа) и Робърт Редфорд за „All Is Lost“ (12 гласа)
Вицешампиони: Chiwetel Ejiofor за „Дванадесет години робство“ (19 гласа) и Робърт Редфорд за „All Is Lost“ (12 гласа)
Най-добра актриса: Кейт Бланшет за „Син жасмин“ (57 гласа)
Вицешампиони: Адел Екзархопулос за „La vie d'Adèle“ (36) и Джули Делпи за „Преди полунощ“ (26 гласа)
Вицешампиони: Адел Екзархопулос за „La vie d'Adèle“ (36) и Джули Делпи за „Преди полунощ“ (26 гласа)
Най-добър поддържащ актьор: Джеймс Франко за „Spring Breakers“ (24 гласа)
Вицешампиони: Джаред Лето за „Клуб на купувачите в Далас“ (20 гласа) и Бархад Абди за „Капитан Филипс“ (14 гласа)
Вицешампиони: Джаред Лето за „Клуб на купувачите в Далас“ (20 гласа) и Бархад Абди за „Капитан Филипс“ (14 гласа)
Най -добра поддържаща актриса: Дженифър Лорънс за "American Hustle" (54 гласа)
Вицешампиони: Лупита Нионго за „Дванадесет години робство“ (38 гласа), Сали Хокинс за „Син жасмин“ (18) и Леа Сейду за „La vie d'Adèle“ (18 гласа)
Вицешампиони: Лупита Нионго за „Дванадесет години робство“ (38 гласа), Сали Хокинс за „Син жасмин“ (18) и Леа Сейду за „La vie d'Adèle“ (18 гласа)
Най -добър сценарий: "Преди полунощ" (29 гласа)
Вицешампиони: "Inside Llewyn Davis" (26 гласа) и "American Hustle" (18 гласа)
Вицешампиони: "Inside Llewyn Davis" (26 гласа) и "American Hustle" (18 гласа)
Най -добър чуждоезичен филм: "La vie d'Adèle" (27 гласа)
Вицешампиони: "Докосване на греха" (21 гласа) и "Великата красота" (15 гласа)
Вицешампиони: "Докосване на греха" (21 гласа) и "Великата красота" (15 гласа)
Най-добър документален филм: „Актът на убийството“ и „В Бъркли“ (равенство, 20 гласа)
Подгласник: "Левиатан" (18 гласа)
Подгласник: "Левиатан" (18 гласа)
Най-добра операторска работа: "Вътре в Левин Дейвис" (28 гласа)
Вицешампиони: "Гравитация" (26 гласа) и "Небраска" (17 гласа)
Вицешампиони: "Гравитация" (26 гласа) и "Небраска" (17 гласа)
Повече информация -