Londra Eleştirmenler Ödülleri için adaylar açıklandı, ödüller «Usta"Ve" Amour "her biri yedi adaylıkla en büyük favoriler.
Kaset Paul Thomas Anderson'ın diğer ödüllerin yanı sıra en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi erkek oyuncu dallarını seçiyor.
Kaset Michael Haneke «Aşk»İki başrol oyuncusu Jean-Louis Trintignant ve Emmanuelle Riva ile en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo dallarında aday gösterildi.
İngiliz filmleri arasında öne çıkıyor «Şiddetli yağmur»Yılın en iyi İngiliz filmi de dahil olmak üzere beş dalda aday gösterildi.
En iyi film
"Aşk"
"Argo"
"Guney vahsetinin canavarlari"
"Pi'nin yaşamı"
"Usta"
En İyi İngiliz Filmi
"Berberian Ses Stüdyosu"
"Taklitçi"
"Sefiller"
"Turistler"
"Sağanak"
En iyi yönetmen
"Usta" için Paul Thomas Anderson
Kathryn Bigelow "Sıfır Karanlık Otuz" için
Nuri Bilge Ceylan "Bir Zamanlar Anadolu'da"
Michael Haneke "Aşk" için
"Pi'nin Yaşamı" için Ang Lee
en iyi aktör
Daniel Day-Lewis "Lincoln" için
"Les Miserables" için Hugh Jackman
"Av" için Mads Mikkelsen
Joaquin Phoenix "Usta" için
"Amour" için Jean-Louis Trintignant
En iyi kadın oyuncu
Jessica Chastain "Sıfır Karanlık Otuz" için
"Pas ve Kemik" için Marion Cotillard
"Oturumlar" için Helen Hunt
Jennifer Lawrence, "Silver Linings Playbook" için
"Amour" için Emmanuelle Riva
En iyi Yardımcı Oyuncu
Alan Arkin "Argo" için
Javier Bardem "Skyfall" için
Michael Fassbender "Prometheus" için
Philip Seymour Hoffman "Usta" için
"Lincoln" için Tommy Lee Jones
En iyi yardımcı kadın oyuncu
"Usta" için Amy Adams
"Skyfall" için Judi Dench
"Lincoln" için Sally Field
"Les Miserables" için Anne Hathaway
"Amour" için Isabelle Huppert
En İyi İngiliz Erkek Oyuncu
"Skyfall" için Daniel Craig
"Vahşi Bill" için Charlie Creed-Miles
Daniel Day-Lewis "Lincoln" için
"Berberian Sound Studio" için Toby Jones
"Geziciler" için Steve Oram
En İyi İngiliz Kadın Oyuncu:
"Looper" ve "Sister's Sister" için Emily Blunt
Judi Dench, "En İyi Egzotik Marigold Oteli" ve "Skyfall" için
"Geziciler" için Alice Lowe
Helen Mirren "Hitchcock" için
"Gölge Dansçısı" için Andrea Riseborough
En İyi İngiliz Vahiy
Ben Drew, "Ill Manors"ın senaristi ve yönetmeni.
Sally El Hosaini "My Brother the Devil" filminin yazarı ve yönetmeni
Dexter Fletcher "Wild Bill"in ortak yazarı ve yönetmeni
Bart Layton "The Imposter"ın senaristi ve yönetmeni
Alice Lowe ve Steve Oram "Sightseers"ın yazarları
En İyi İngiliz Yeni Oyuncu
"Les Miserables" için Samantha Barks
Fady Elsayed "Şeytan Kardeşim" için
"İmkansız" için Tom Holland
Will Poulter "Vahşi Bill" için
Jack Reynor "Richard Ne Yaptı" için
En iyi senaryo
"Usta"
"Sıfır karanlık otuz"
"Aşk"
"Zincirsiz"
"Argo"
En İyi Yabancı Film
"Aşk"
kutsal motorlar
"Bir Zamanlar Anadolu'da Bir Zamanlar"
"Pas ve Kemik"
"Tabu"
En iyi belgesel
"Taklitçi"
"Londra: Modern Babil"
"Işık İçin Nostalji"
"Versay Kraliçesi"
şeker adam aranıyor
En iyi teknik bölüm
"Anna Karenina" (Kostümler)
«Argo» (Düzenleme)
"Güney Vahşisinin Canavarları" (Fotoğrafçılık)
"Berberian Sound Studio" (Ses Tasarımı)
"Kutsal Motorlar" (Makyaj)
"Pi'nin Yaşamı" (Fotoğrafçılık)
"Pi'nin Yaşamı" (Görsel Efektler)
"Usta" (Üretim Tasarımı)
"Kardeşim Şeytan" (Fotoğraf)
"Pas Ve Kemik" (Müzik)
Filmde Mükemmellik Dilys Powell Ödülü