La Washington'a Eleştiri Steven Spielberg tarafından "Lincoln" ve Tom Hooper tarafından "Les Misérables" olarak adlandırılan yıllık ödüllerinin adaylarını açıkladı.
«Lincoln»En iyi film ve en iyi yönetmen ödülleri dahil olmak üzere dokuz dalda en fazla aday gösterilen film oldu.
«Sefiller»En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında ikisi aynı kategoride olduğu için sekiz adaylık kazanmasına rağmen sadece yedi ödüle hak kazanacak. "Lincoln" gibi, Tom Hooper'ın filmi de En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerine aday.
Paul Thomas Anderson'ın filmi «Usta»En iyi film ödülü için rekabet etmeyecek olmasına rağmen, yedi adaylık elde etti.
En iyi film
"Argo"
"Sefiller"
"Lincoln"
"Umut ışığı"
"Sıfır karanlık otuz"
En iyi yönetmen
Ben Affleck "Argo" için
"Usta" için Paul Thomas Anderson
Kathryn Bigelow "Zero Dark Thirty" için
"Les Misérables" için Tom Hooper
Steven Spielberg "Lincoln" için
en iyi aktör
Daniel Day-Lewis "Lincoln" için
Oturumlar için John Hawkes »
"Les Miserables" için Hugh Jackman
Joaquin Phoenix "Usta" için
"Uçuş" için Denzel Washington
En iyi kadın oyuncu
Jessica Chastain "Sıfır Karanlık Otuz" için
"Pas ve Kemik" için Marion Cotillard
Jennifer Lawrence, "Silver Linings Playbook" için
Helen Mirren "Hitchcock" için
"Amour" için Emmanuelle Riva
En iyi Yardımcı Oyuncu
Alan Arkin "Argo" için
Javier Bardem "Skyfall" için
"Django Unchained" için Leonardo DiCaprio
Philip Seymour Hoffman "Usta" için
"Lincoln" için Tommy Lee Jones
En iyi yardımcı kadın oyuncu
Usta için Amy Adams »
"Les Miserables" için Samantha Barks
"Lincoln" için Sally Field
"Les Miserables" için Anne Hathaway
"Oturumlar" için Helen Hunt
En iyi oyuncu kadrosu
"Argo"
"Sefiller"
"Lincoln"
"Ayın Doğuşu Krallığı"
"Sıfır karanlık otuz"
En İyi Uyarlama Senaryo
"Argo"
"Pi'nin yaşamı"
"Lincoln"
"Çekingen olmanın avantajları"
"Umut ışığı"
En İyi Özgün Senaryo
"Zincirsiz"
"Döngü"
"Usta"
"Ayın Doğuşu Krallığı"
"Sıfır karanlık otuz"
En İyi Animasyon Filmi
"Cesur"
Frankenweenie
"Para Norman"
"Rise of the Guardians"
"Ralph'i ayır!"
En iyi belgesel
"Zorba"
"Taklitçi"
"Görünmez Savaş"
"Versay Kraliçesi"
Şeker Adam aranıyor
En İyi Yabancı Film
"Aşk"
"Dokunulmaz"
"Kiseki"
"Kraliyet meselesi"
"Pas ve Kemik"
En İyi Sanat Yönetmenliği
"Anna Karenina"
"Bulut Atlası"
"Sefiller"
"Lincoln"
"Ayın Doğuşu Krallığı"
En iyi fotoğrafçılık
"Sefiller"
"Pi'nin yaşamı"
"Usta"
"Sağanak"
"Sıfır karanlık otuz"
En iyi film müziği
"Guney vahsetinin canavarlari"
"Hobbit: Beklenmedik Yolculuk"
"Lincoln"
"Usta"
"Ayın Doğuşu Krallığı"
En İyi Genç Erkek Oyuncu
Jared Gilman, "Ayın Doğuşu Krallığı" için
Kara Hayward "Ayın Doğuşu Krallığı" için
"İmkansız" için Tom Holland
Logan Lerman, "Çiçek Olmanın Avantajları" için
Quvenzhané Wallis "Güney Vahşi Canavarları" için