Bunlar Oscar ön seçiminde ülkelerini temsil edecek 76 film yabancı dilde en iyi film.
Bu sonraki baskının en büyük favorisi şüphesiz László Nemes'in Macar 'Saul'un oğlu' kitabıdır., Tayvan filmi 'The Assassin', Arjantin 'El klanı', Şili 'El club' veya Fransız 'Mustang' gibi diğer filmler de adaylar arasında yer almayı ve heykelciği için bir seçeneğe sahip olmayı hedefliyor.
Hollywood Akademi Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde ülkelerini temsil edecek filmler:
Afganistan: 'Ütopya' Hassan Nazer tarafından
Arnavutluk: 'Bot' Iris Elezi ve Thomas Logoreci tarafından
Arjantin: 'Klan, topluluk' tarafından Pablo Trapero
Avusturya: 'İyi geceler anne' Severin Fiala ve Veronika Franz tarafından
Bangladeş: 'Celal'in Öyküsü' tarafından Abu Shahed Emon
Belçika: 'Le Tout Nouveau Ahit' tarafından Jaco Van Dormael
Bosna Hersek: 'Günlük Hayatımız' Ines Tanovi tarafından?
Brezilya: 'Ne zaman volta attı?' Anna Muylaert tarafından
Bulgaristan: 'Yargı' Stephan Komandarev tarafından
Kamboçya: 'Son Makara' tarafından Kulikar Sotho
Kanada: 'Felix ve Meira' tarafından Maxime Giroux
Şili: 'Kulüp' tarafından Pablo Larrín'
Çin: 'Kurt Totemi' Jean-Jacques Annaud tarafından
Kolombiya: 'Yılanın kucaklaması' Ciro Guerra tarafından
Kosta Rika: 'Mahkumlar' Esteban Ramírez tarafından
Hırvatistan: 'Yüce Güneş' Dalibor Matanic tarafından
Çek Cumhuriyeti: 'Evde bakım' Slavek Horák tarafından
Danimarka: 'Bir Savaş' Tobias Lindholm tarafından
Dominik Cumhuriyeti: 'Kum Dolar' Laura Amelia Guzmán ve İsrail Cárdenas tarafından
Estonya: '1944' Elmo Nüganen tarafından
Finlandiya: 'Eskrimci' Klaus Härö tarafından
Fransa: 'Mustafa' Deniz Gamze Ergüven
Gürcistan: 'Moira' Levan Tutberidze
Almanya: 'Sessizlik komplosu' Giulio Ricciarelli tarafından
Yunanistan: 'Tutum meselesi' Panos H. Koutras tarafından
Guatemala: 'Ixcanul' Jayro Bustamante tarafından
Hong Kong: 'Öne doğru' Dante Lam tarafından
Macaristan: 'Saul'un oğlu' tarafından László Nemes
İzlanda: 'Koçlar' Grímur Hákonarson tarafından
Hindistan: 'Mahkeme' tarafından Chaitanya Tamhane
İran: 'Muhammed: Allah'ın Elçisi' tarafından Majid Majidi
Irak: Taş Üzerindeki Anılar Şevket Emin Korki
İrlanda: 'Canlı olarak' Paddy Breathnach tarafından
İsrail: 'Baba Joon' Yuval Delshad tarafından
İtalya: 'Essere olmayan cattivo' Claudio Caligari tarafından
Japonya: '100 Yen Aşk' tarafından Masaharu Take
Ürdün: 'Teeb' Naji Abu Nowar tarafından
Kazakistan: 'Yabancı' Ermek Tursunov tarafından
Kosova: 'baba' tarafından Visar Morina
Kırgızistan: 'Göksel Göçebe' Mirlan Abdykalykov tarafından
Letonya: 'Modris' Juris Kursietis tarafından
Lübnan: 'Geçersiz' Tarek Korkomaz, Zeina Makki, Jad Beyrouthy, Christelle Ighniades, Salim Habr, Maria Abdel Karim ve Naji Bechara
Litvanya: 'Sangail Yazı mı?' Alant'tan mı? Kavait?
Lüksemburg: 'Bebek (a) yalnız' Donato Rotunno tarafından
Makedonya: 'Bal Gecesi' tarafından Ivo Trajkov
Malezya: 'Dünyayı Kurtaran Adamlar' tarafından Liew Seng Tat
Meksika: '600 Mil' tarafından Gabriel Ripstein
Karadağ: 'Taşı beni' Ivona Juka tarafından
Fas: 'Aida' tarafından Driss Mrini
Nepal: 'Talakjung vs Tulke' Nischal Basnet tarafından
Hollanda: 'Cennet Süiti' tarafından Joost van Ginkel
Norveç: 'Dalga' tarafından Roar Uthaug
Pakistan: 'Moor' Peştuca Jami tarafından
Filistin: 'Aranan 18' Paul Cowan ve Amer Shomali tarafından
Panama: 'Kutu 25' tarafından Mercedes Arias, Delfina Vidal
Paraguay: 'Bulutlu hava' Arami Ullon tarafından
Peru: 'NN' Héctor Gálvez tarafından
Filipinler: 'Genel Luna' tarafından Jerrold Tarog
Polonya: '11 Dakika' Jerzy Skolimowski tarafından
Portekiz: 'As Mil e Uma Noites: Cilt 2, O Desolado' Miguel Gomes tarafından
Romanya: 'Aferim!' Radu Jude tarafından
Rusya: 'Güneş çarpması' tarafından Nikita Mikhalkov
Sırbistan: 'Yerleşim bölgesi' Goran Radovanovic tarafından
Slovakya: 'Koza' Ivan Ostrochovsky tarafından
Slovenya: 'Ağaç' Sonja Prosenc tarafından
Güney Afrika: 'İkimiz' Ernest Nkosi tarafından
Güney Kore: 'Taht' tarafından Lee Joon-ik
España: 'Loreak' Jon Garaño ve Jose Mari Goenaga tarafından
İsveç: 'Varlığı düşünmek için bir dala konmuş bir güvercin' Roy Andersson tarafından
İsviçre: 'Irak Odyssey' Samir tarafından
Tayvan: 'Suikastçi' Hou Hsiao-Hsien tarafından
Tayland: 'Dama'da Nasıl Kazanılır' tarafından Josh Kim
Türkiye: 'Eğer gidersen' Kaan Müjdeci tarafından
Uruguay 'Aysız bir gece' tarafından Germán Tejeira
Venezuela: 'Bir tane ver. Nehrin taşıdığı tarafından Mario Crespo
Vietnam: 'İkramiye' tarafından Dustin Nguyen