için adaylar Goya Ödülleri bu sonraki baskının ve dördü baskın kasetler, «Pamuk Prenses», «Grup 7», «İmkansız»Ve« Sanatçı ve model ».
Bunlar en çok adaylık alan ve aralarından en çok adaylık alan filmlerdir. en iyi film ve daha iyi yön.
«Karbeyaz»Pablo Berger'e göre 18 adaya ulaşan film, en iyi ses dışında yapabileceği tüm ödülleri seçiyor.
16 adaylıkla «7 Grubu»Alberto Rodriguez tarafından en çok ödül seçeneğine sahip ikinci film.
"İmkansız" ve "Sanatçı ve model»Sırasıyla 14 ve 13 adaylık kaldı.
En iyi film
"Sanatçı ve model"
"Karbeyaz"
"Grup 7"
"İmkansız"
En iyi yön
Juan Antonio Bayona "İmkansız" için
Pablo Berger "Pamuk Prenses" için
Alberto Rodriguez "7. Grup" için
"Sanatçı ve model" için Fernando Trueba
En iyi kadın oyuncu
Penelope Cruz "Yeniden Doğmak" için
Aida Folch "Sanatçı ve Model" için
"Pamuk Prenses" için Maribel Verdú
"İmkansız" için Naomi Watts
en iyi aktör
"Pamuk Prenses" için Daniel Giménez-Cacho
"Sanatçı ve Model" için Jean Rochefort
Jose Sacristán "Ölü adam ve mutlu olmak" için
Antonio de la Torre "7. Grup" için
En iyi yardımcı kadın oyuncu
Chus Lampreave "Sanatçı ve Model" için
"Carmina veya patlama" için María León
Angela Molina, "Pamuk Prenses" için
Candela Peña için "Her elde bir silah"
En iyi Yardımcı Oyuncu
"İmkansız" için Ewan McGregor
"Pamuk Prenses" için Josep Maria Pou
Antonio de la Torre "İstilacı" için
Julián Villagrán "7. Grup" için
En İyi Yeni Kadın Oyuncu
Carmina Barrios, «Carmina veya patlama» için
"Pamuk Prenses" için Macarena Garcia
"Grup 7" için Estefanía de los Santos
"Vahşi Çocuklar" için Cati Solivellas
En İyi Yeni Erkek Oyuncu
"Pamuk Prenses" için Emilio Gavira
"İmkansız" için Tom Holland
Álex Monner "Vahşi Çocuklar" için
Joaquín Núñez "7. Grup" için
En İyi Yeni Yön
Enrique Gato "Tadeo Jones'un Maceraları" için
"Carmina veya patlama" için Paco León
"Evelyn" için Isabel de Ocampo
"Vücut" için Oriol Paulo
En İyi Ibero-Amerikan Filmi
"7 kutu"
"Lucia'dan sonra"
"Gizli Çocukluk"
"Ölülerin Juan'ı"
En İyi Avrupa Filmi
"Pas ve Kemik"
"Evde"
"Dokunulmaz"
"Utanç"
En İyi Özgün Senaryo
"Karbeyaz"
"Grup 7"
"İmkansız"
"Sanatçı ve model"
En İyi Uyarlama Senaryo
"Tadeo Jones'un maceraları"
"Son"
"İstilacı"
"Her şey sessizlik"
"Seni arzuluyorum"
En İyi Fotoğraf Yönetmenliği
"Grup 7"
"İmkansız"
"Karbeyaz"
"Sanatçı ve model"
En İyi Düzenleme
"Karbeyaz"
"Grup 7"
"İstilacı"
"İmkansız"
"Sanatçı ve model"
En İyi Özgün Müzik
"Grup 7"
"Tadeo Jones'un maceraları"
"İmkansız"
"Karbeyaz"
En İyi Orijinal Şarkı
"L'as tu vue?" "Picasso Grubu"ndan
"Vahşi Çocuklar"dan "Paralel çizgiler"
"Pamuk Prenses"ten "Seni bulamıyorum"
"Tadeo Jones'un Maceraları"ndan "Seni bekleyeceğim"
En İyi Üretim Yönü
"Karbeyaz"
"Grup 7"
"İmkansız"
Sanatçı ve model"
En İyi Sanat Yönetmenliği
"Karbeyaz"
"İmkansız"
"Grup 7"
"Sanatçı ve model"
En İyi Kostüm Tasarımı
"Karbeyaz"
"Grup 7"
"Sanatçı ve model"
"Picasso grubu"
En İyi Makyaj ve Saç Şekillendirme
"Sanatçı ve model"
"Karbeyaz"
"Grup 7"
"İmkansız"
Daha iyi ses
"Sanatçı ve model"
"İstilacı"
"Grup 7"
"İmkansız"
En iyi özel efektler
"Karbeyaz"
"İstilacı"
"İmkansız"
"Grup 7"
En İyi Animasyon Filmi
"Ey Elçi"
"Tadeo Jones'un maceraları"
"Meşe ağacının kalbi"
"Dilek Balık"
En iyi belgesel
"Bulutların çocukları, son koloni"
"Nefertiti'nin eli"
"Dinozorlar neden ortadan kayboldu?
"Duman Satıcısı"
"Modlinler için bir hikaye"
"Jess Amca"
"Auschwitz'li kemancı"
"o ben değildim"
"Düğün"
"Görüş dışı"
"Vay canına"