«Cesur""Guardians Yükselişi»Y«Ralph'ı ayırın!»Alanında yılın en iyilerini ödüllendiren ödüller olan Annie Ödülleri için bu yıl en büyük favoriler animasyon.
Bu üç film, her biri on adaylık elde etti ve onu sekiz « ile yakından takip etti.ParaNorman»Y«Otel Transilvanya". "Frankenweenie»Yalnızca beş adaylık kaldı ve Tim Burton'ın şaşırtıcı bir şekilde en iyi yönetmen ödülüne aday gösterilmeyeceği belirtilmelidir.
En iyi film
"Cesur"
Frankenweenie
"Transilvanya oteli"
"Para Norman"
"Rise of the Guardians"
Korsanlar
"Haham'ın Kedisi"
"Ralph'i ayır!"
En iyi yön
"Hotel Transylvania" için Genndy Tartakovsky
Johan Sfar ve Antoine Delesvaux "Hahamın Kedisi" için
Remi Bezancon ve Jean-Christophe Yalan "Zarafa"
Rick Moore, "Wreck It Ralph!"
Sam Fell ve Chris Butler "ParaNorman"
En iyi senaryo
"Para Norman"
Korsanlar
"Haşhaş tepesinin yukarısından"
Frankenweenie
"Cesur"
"Ralph'i ayır!"
En İyi Özgün Müzik
"Rise of the Guardians"
"Zambezia'daki Maceralar"
"Ralph'i ayır!"
"Kanatların Sırrı"
"Buz Devri 4"
«Dr. Seuss'un Lorax'ı »
"Transilvanya oteli"
"Cesur"
En İyi Düzenleme
"Transilvanya oteli"
"Rise of the Guardians"
"Kanatların Sırrı"
"Cesur"
"Ralph'i ayır!"
En İyi Prodüksiyon Tasarımı
"Madagaskar 3"
"Transilvanya oteli"
"Buz Devri 4"
"Para Norman"
Korsanlar
"Rise of the Guardians"
Frankenweenie
"Cesur"
En iyi storyboard
"ParaNorman" için Emmanuela Cozzi
Johanne Matte "Rise of the Guardians" için
Leo Matsuda "Wreck It Ralph!"
Lissa Treiman "Wreck It Ralph!"
"Madagaskar 3" için Rob Koo
En iyi vokal performansı
Adam Sandler "Hotel Transylvania" da Drakula olarak
Alan Tudyk, "Wreck-It Ralph!" da Kral Şeker rolünde.
"Frankenweenie"de "E" Gore rolünde Atticus Shaffer
"Frankenweenie" de Garip Kız olarak Catherine O'Hara
Imelda Staunton "Korsanlar" da Kraliçe Victoria rolünde
Jim Cummings, "Zambezia'daki Maceralar"da Budzo rolünde
Jude Law, "Rise of the Guardians"da Pitch rolünde
Kelly MacDonald, "Cesur" filminde Merida rolünde
Bir filmde karakter animasyonu
"Cesur" için Dan Nguyen
David Pate, "Rise of the Guardians" için
"Cesur" için Jaime Landes
"Rise of the Guardians" için Phillppe LeBrun
"Koruyucuların Yükselişi" için Pierre Perifel
"Cesur" için Travis Hathaway
Travis Knight "ParaNorman" için
Will Becher "Korsanlar" için
Canlı aksiyon filminde karakter animasyonu
"Pi'nin Yaşamı" (Orangutan)
"Pi'nin Yaşamı" (Kaplan)
"Yenilmezler"
"İnanılmaz örümcek adam"
Bir Animasyon Prodüksiyonunda Animasyonlu Efektler
"Para Norman"
"Buz Devri 4"
"Rise of the Guardians"
"Cesur"
"Ralph'i ayır!"
"Madagaskar 3"
"Yıldız Savaşları: Klon Savaşları"
Canlı aksiyon prodüksiyonunda animasyonlu efektler
"Yenilmezler"
"İnanılmaz örümcek adam"
"İsim"
savaş gemisi
Bir filmde karakter tasarımı
"Ralph'i ayır!"
"Otel Transilvanya" (Carlos Grangel)
"Otel Transilvanya" (Carter Goodrich)
"Madagaskar 3"
"Para Norman"
«Dr. Seuss'un Lorax'ı »
En İyi Kısa Animasyon
"Brad ve Gary"
Bydlo
"Yıldızların Gözü"
"İyi geceler Bay Ayak"
"Küçük Vampir Kali"
"En Uzun Kreşte Maggie Simpson"
"Gazeteci"
"Simpsonlar - 'Bill Plympton Kanepe Gag'"
Daha fazla bilgi - Oscar'a aday gösterilen animasyon filmler
Kaynak - annieawards.org