Seriali më i mirë romantik

Seriali më i mirë romantik

aktualisht serialet në internet ose televizion janë bazë në jetën tonë çdo ditë. Ka shumë zhanre, por ka një të tillë nuk del kurrë nga moda: romancë! Kjo është arsyeja pse unë paraqes një përzgjedhje ekskluzive me serialin më të mirë romantik.

Romanca është një subjekt me interes të përgjithshëm në realitet dhe trillim. Marrëdhëniet e dashurisë janë emocionuese dhe të pasigurta - gjithashtu shumë të ndërlikuara! Kombinimi i mendimeve, ndjenjave dhe veprimeve krijon një pafundësi historish me të gjitha llojet e rezultateve, të cilat përdoren për të zhvilluar përmbajtje në industrinë e argëtimit.

Shijoni përzgjedhjen tonë me seritë më të mira romantike të kohëve të fundit.!

Seksi në New York

Seksi në New York, është pjesë e serialit më të mirë romantik të kohëve të fundit

Shtë një serial amerikan me nivele të larta të audiencës që zgjati gjashtë vjet (1998 deri 2004) me gjithsej gjashtë sezone. Komploti është vendosur në New York City. Ne gjejmë katër gra si protagoniste: Carrie, Miranda, Charlotte dhe Samantha.

Karakterizohet nga pasqyrojnë stilin e jetës së grave në botën moderne dhe në një qytet të madh: problemet e dashurisë dhe punës, konfliktet ndërnjerëzore dhe një përqendrim i madh në miqësinë dhe vëllazërinë e këtij grupi miqsh përbëjnë temat kryesore. Oneshtë një nga serialet më të mira romantikë atje!

E gjejmë në çdo episod përvoja të reja për protagonistët që përfshijnë partnerët e tyre, punët e tyre dhe shumë seks! Seriali thyen paradigmat në lidhje me rolin e luajtur nga gratë në temën e fundit të përmendur.

Në përgjithësi, çdo episod çon në reflektime mbi jetën dhe marrëdhëniet romantike dhe ndërpersonale që shkojnë paralelisht me aspiratat e secilit personazh.

Nga historia e "Seksi në Nju Jork" dalin dy filma që u publikuan në 2008 dhe 2010, ka spekulime për një pjesë të tretë, por pjesëmarrja e një prej protagonistëve kryesorë është në rrezik.

Ju mund të gjeni përmbajtjen e të gjitha stinëve në platformat dixhitale të HBO dhe Amazon!

Drita e hënës

Drita e hënës

Është një Klasike televizive amerikane aktron aktori i njohur i Hollivudit Bruce Willis dhe aktorja Cybyll Shepperd.

Historia tregohet për një agjenci detektive e përbërë nga një ish -modele e quajtur Maddie Heyes dhe David Addison. Në secilin episod një sërë rastesh shihen të zgjidhen në të njëjtën kohë me marrëdhënia sentimentale mes të dyve rritet.

Ai vazhdoi për katër vjet: midis 1985 dhe 1989. Serialin mund ta gjeni në Amazon Prime.

Vajzat Gilmore

Vajzat Gilmore

Krijuar nga Amy Sherman-Palladino, është një seri që përfshin romancë, dramë dhe komedi. Aty luan një nënë beqare dhe vajza e saj adoleshente, të cilat, nga ana tjetër, janë si shoqe të ngushta. Ajo u mbajt për shtatë vjet me një premierë sezoni çdo vit.

Historia rrëfen jetën e Lorelai, e cila lind Rory gjatë adoleshencës dhe vjen nga një familje e pasur. Ajo rebelohet kundër prindërve të saj kontrollues dhe vendos të largohet nga shtëpia në moshë të re për të rritur vajzën e saj vetë. Me shumë përpjekje, ai arrin të marrë një hotel të vogël që ai drejton dhe ku bashkëpunojnë dy nga miqtë e tij të ngushtë.

Seriali fillon vite më vonë, kur ajo shkon te prindërit e saj për të mbështetur mbesën e saj me edukimin e saj. Familja ribashkohet dhe vajzat Gilmore janë fejuar në një darkë javore në shtëpinë e gjyshërve të tyre.

Nga ana tjetër, Rory është një adoleshente shembullore: ajo është përgjegjëse, e bukur, e dashur, inteligjente dhe ka një të dashur të parë të përsosur. Gjatë sezoneve të para ne zbulojmë se si ajo mëson të merret me problemet e shkollës, dallimet shoqërore dhe çështjet e dashurisë që e ndërlikojnë atë çdo ditë. Ajo tregon rritjen e saj personale derisa ajo mbaroi kolegjin dhe u bë reportere.

Të dy protagonistët kalojnë çifte të ndryshme dashurie gjatë stinëve të ndryshme derisa të gjejnë dashurinë e tyre të vërtetë. Seria na jep një mësim mbi vlerën e familjes, miqësinë dhe rëndësinë e bashkëpunimit në marrëdhënie.

Në vitin 2016, Netflix vendosi të lëshojë një mini seri me të gjithë personazhet që kthehen: "Katër stinët e vajzave Gilmore"Me Vazhdimi na azhurnon jetën e Lorelai dhe Rory, si dhe njerëzit përreth tyre.

Gjetëm ndryshime të mëdha disa personazhe dhe një surprizë e papritur në fund! Spekulimet për një vazhdimësi janë në ajër ...

Koha midis tegelave

Koha midis qepjeve, një nga serialet më të mira romantike

Shtë një përshtatje e një romani historik me origjinë spanjolle, ai u shfaq në ekran në vitin 2013 si një seri televizive me 17 kapituj. Protagoniste është Sira Quiroga, një grua e luajtur nga aktorja Adriana Ugarte.

Sira, ajo është një rrobaqepëse e re me origjinë modeste nga qyteti i Madridit. Ajo u rrit duke punuar si rrobaqepëse në punëtorinë e një miku shumë të ngushtë të nënës së saj, e cila ishte ajo që i mësoi asaj artin e zotërimit të pëlhurave dhe gjilpërave.

Ajo braktis të fejuarin e saj për të shkuar me Ramiron, një djalë i ri i pashëm që sapo ka takuar dhe me të cilin dashurohet çmendurisht. Ata vendosen në Tangier, Marok dhe fillojnë të jetojnë ditë ëndrrash plot luks, ahengje dhe kohë të mira.

Papritur Ramiro largohet nga qyteti pasi u persekutua për mashtrim, krim për të cilin akuzohet edhe Sira, sipas shoqatës. Ajo merr një marrëveshje për të dalë nga problemi dhe u detyrua të transferohet në Tetouan. Njëkohësisht shpërthen luftën civile spanjolle ku nëna e tij është në rrezik.

Me një identitet të rremë, ai ngriti një punëtori qepëse në atë qytet dhe u bë një nga vendet më të njohura për shoqërinë e lartë. Gjatë asaj kohe ajo takon një gazetare të bukur me të cilën bie në dashuri dhe ata ndahen për arsye përtej kontrollit të tyre.

Disa kohë më vonë, ata bëjnë një ofrojnë të kthehen në Madrid dhe të bëheni një spiun i fshehtë i qeverisëMe Krijoni një punëtori qepëse për të tërhequr klasën e lartë. Ai është i lidhur me zyrtarë të lartë gjermanë dhe gjatë rrjedhës takon dashurinë e tij të vjetër, e cila gjithashtu ka shumë sekrete për të fshehur.

Përmbajtja është plot romancë dhe sekrete. Shtë në dispozicion në Netflix.

Shtë një histori që nuk mund ta humbisni!

Si e takova nënën tuaj

si e takova nënën tënde

Seriale të Amerikës së Veriut me 9 sezone që u transmetuan nga viti 2005 deri në 2014. Komploti tregon historinë sesi Ted Mosby u takua me gruan dhe nënën e fëmijëve të tij.

Historia është rrëfyer nga protagonisti që jeton në Nju Jork dhe u shpjegon fëmijëve të tij se si e gjeti dashurinë e vërtetë në rininë e tij. Çdo episod është një dramë, aventurë dhe romanca.

Ted ka një grup miqsh më të mirë: Marshall, Lilly, Robin dhe BarneyMe Ata tregojnë historitë e tyre gjatë serisë për ta bërë atë më interesante. Problemet tipike të marrëdhënieve të dashurisë dhe miqësisë shfaqen në rini.

Vajzat kabllovike

Vajzat kabllovike

Seriesshtë seriali i parë spanjoll që përbën një titull ekskluziv të Netflix. Ajo u shfaq me sukses të madh në 2017 dhe dy sezone u publikuan gjatë të njëjtit vit. Vazhdimi premierë më 7 shtator 2018. Protagoniste është aktorja spanjolle Blanca Suarez.

Drama romantike është e vendosur në vitet 20 dhe tregon historinë e katër grave që punojnë në kompaninë më të madhe të telekomunikacionit në Madrid duke bërë funksionin e operatorëve telefonikë.

Lidia është personazhi kryesor i cili mban në bagazhin e tij shumë sekrete nga e kaluara e tij dhe rastësisht takon dashurinë e tij adoleshente në kompaninë ku ai tani punon, nga ana tjetër pronari i kompanisë është i kënaqur me bukurinë dhe inteligjencën e saj. A trekendesh dashurie plot mosmarrëveshje dhe momente pasionante.

Nga ana tjetër kemi Ángeles, Carlota dhe Marga të cilët formojnë një lidhje shumë të fortë miqësie me Lidian. Secili prej tyre ka personalitet dhe stil jetese shumë të ndryshëm. DHENe gjejmë mjaft polemika në komplot pasi përfshin çështje që prishën paradigmat në atë kohë, i tillë është rasti i homoseksualitetit dhe divorcit.

Kjo histori është një nga të preferuarat tona në listën e serialeve më të mira romantike!

dashuri

dashuri

Prodhimi origjinal i Netflix që u shfaq premierë në 2016 dhe deri më tani ka qenë i disponueshëm për dy sezone në platformë.

Është një historia e përbashkët e një çifti me të cilin është e lehtë të identifikohetMe Ata kanë një kimi të shkëlqyeshme dhe megjithëse nuk janë çifti i përsosur i përcaktuar nga shoqëria, ne gjejmë një evolucion interesant midis çiftit që përbëjnë Mickey dhe Gus.

Seriali jep mësime në jetë në çift për rëndësinë e individualitetit dhe bashkëpunimit, si dhe nevojën për një ekuilibër midis seksit dhe dashurisë. Protagonisti ka shumë stil dhe ju do të doni të shihni se si çifti zgjidh problemet e tyre në mënyra të ndryshme dhe ekspozon këndvështrime të ndryshme të grupit të miqve që i rrethojnë.

A është kjo përzgjedhje e serialit më të mirë romantik plot kitsch?

Kini kujdes, nuk ka asnjë arsye për t'u alarmuar! Asnjë nga titujt e paraqitur nuk është mjaltë i pastër, përzgjedhja bazohet në një kombinim të dashurisë me faktorë të tjerë: ne kemi komedi, dramë, aksion, modë, mister, spiunazh dhe elementë të tjerë që do t'ju bëjë të shijoni shumë secilin nga seritë.

Seritë romantike përfaqësojnë terapi pasi ato treten lehtë, kështu që ju mund të relaksoheni ndërsa mësoni një ose dy gjëra të reja për dashurinë dhe jetën në përgjithësi. Nëse juaji është zhanri romantik, duhet të shihni të gjitha seritë e rekomanduara në këtë postim!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.