Seriali më i mirë televiziv i vitit 2018

Seriali më i mirë i vitit 2018

Që nga shpërthimi i platformave të transmetimit, ne jemi të ekspozuar ndaj një sasie të madhe të përmbajtjes nga serialet në internet dhe televizion. Sot ata janë bërë një nga varësitë kryesore dhe është gjithnjë e më e vështirë të zgjedhësh titullin në të cilin do të investosh orë të kohës sate. Ka platforma të ndryshme që përfshijnë përmbajtje cilësore. Netflix, Amazon Prime dhe HBO janë tre nga platformat kryesore për këtë lloj përmbajtjejeMe Në këtë artikull unë paraqes listën me pesë seriali më i mirë i vitit 2018 të secilit prej tyre. Përfshin rimorkiot!

Përzgjedhja bazohet në nivelet e audiencës së serialeve në dispozicion dhe sezonet e tyre të ndryshme.

Netflix

Platformshtë platforma më e përdorur dhe u lançua në vitin 2010. Njihet si platforma e parë e transmetimit me një nisje të suksesshme masive. Isshtë në dispozicion praktikisht në të gjithë botën me përjashtim të Kinës (përjashtuar Hong Kongun dhe Makaon), Sirinë dhe Korenë e Veriut.

Seritë që nuk mund të humbisni janë këto:

1. Shtëpia e letrës

Njihet si seria më e lartë e vlerësuar jo-anglishtfolëse në historinë e Netflix. Komploti përqendrohet në një grabitja e Fabrikës Kombëtare të Mintit dhe Pullave, planifikuar në mënyrë të patëmetë nga "Profesori". E njëjta gjë që bashkon një ekip kriminelësh të specializuar në fusha të ndryshme. Secili me pseudonim, gjejmë Tokion, Berlinin, Nairobin, Moskën, Rio, Denverin dhe Helsinkin të mbështjellë me një plan që do të merrte një kthesë të papritur ku do të jetë e nevojshme të improvizohet për të arritur qëllimin.

Ne gjejmë pengje, negociatorë, policë dhe një mori veprimesh që do t'ju mbajnë në buzë të vendit tuaj deri në fund.

2. Ndryshuar karboni

Në një të ardhme të largët, shoqëria është transformuar plotësisht nga teknologjiaMe Kështu që njerëzit që heqin dorë nga feja kanë mundësinë të kapërcejnë kohën dhe të jenë të pavdekshëm në një mënyrë të caktuar, ndërsa implanti që përmban të gjithë informacionin e kujtesës dhe ndërgjegjes së secilit person ruhet i paprekur. Ky implant është vendosur në rruazat e qafës dhe është i ngulitur në trupat e njerëzve që janë të këmbyeshëm dhe veprojnë si "mbulesa".

Protagonisti është Takeshi Kovacs, ai është një ish -ushtar rebel i cili është blerë dhe "ringjallur" pas shekujsh nga një prej njerëzve më të fuqishëm për t'u dërguar në një mision special. Shpërblimi: liri dhe pasuri!

Kovacs pajtohet, shkon në punë dhe zbulon të vërteta të papritura për jetën e tij.

3. Vajzat me kabllo

Seri e vendosur në vitet 20, seri tregon historinë e katër miqve që njihen duke punuar si operatorë telefoni në kompaninë më të rëndësishme të telekomunikacionit të momentit në Madrid. Secili nga protagonistët ndihet i bllokuar në aspekte të ndryshme familjare dhe shoqërore. Ata janë të përkushtuar për të thyer paradigmat në lidhje me atë që shoqëria pret prej tyre.

Në të njëjtën kohë a trekëndëshi i dashurisë midis protagonistes kryesore, të dashurës së saj të fëmijërisë dhe pronarit të kompanisëMe Rreth tyre ka një dramë të pafundme plot konfuzion, dashuri pasionante dhe tradhti. Sezoni i dytë ka një fillim të papritur që vë në rrezik lirinë e protagonistëve sepse ata mund ta konsiderojnë veten bashkëpunëtorë të një vrasjeje.

4. 13 arsye pse

Historia e Hanna Baker nuk ka përfunduar së treguari, sezoni i dytë ka të bëjë me padinë e prindërve të tij kundër Liberty HighMe Gjatë gjykimit, zbulohen sekrete që bëjnë të dridhen më shumë se një person. Këtë sezon, fotografitë shfaqen si mjete hetimore

Varësitë, vetëvrasjet, seksi, përdorimi i armëve dhe seksualiteti vazhdojnë të jenë temat kryesore të serialit. Përgatitni stomakun tuaj për disa kapituj që përmbajnë skena mjaft të forta.

5. Alienisti

Shtë një thriller psikologjik i dhjetë episodeve që përbëjnë serinë e vendosur në New York të shekullit të XNUMX -të dhe ku luajnë Dakota Fanning, Daniel Brühl dhe Luke Evans. Ne gjetëm një Vrasës ritual i cili kryen shumë vrasje të tmerrshmeMe Komisioneri hap një çështje që hetohet fshehurazi nga një gazetar, sekretari i departamentit të policisë dhe një psikolog kriminal. Ky i fundit i njohur si "alienisti" studion patologjitë dhe sjelljet devijuese të njerëzve që janë jashtë vetes.

Amazon Prime

Platforma kryesore e shitjeve në internet vendosi të zgjerojë biznesin e saj dhe lëshoni versionin Prime në 2017Me Tjetra unë paraqes seritë më të mira që Amazon Prime Video ka për të ofruar:

1. Goliath

Ajo tregon historinë e Billy Mcbride, a avokat i cili pushohet nga puna nga firma që ndihmoi të gjenteMe Billy bëhet një mbrojtës mediokër dhe bie në alkoolizëm. Më vonë ai ftohet të bashkohet me një betejë ligjore kundër firmës tuaj të vjetër dhe ju keni një shans për të shpenguar veten. Sezoni i dytë e detyron atë të ushtrojë sërish avokatinë për të ndihmuar djalin e shokut të tij, i cili akuzohet për akuzën e vrasjes së dyfishtë. Gjatë komplotit, qyteti i Los Angeles zbulon një komplot të madh.

2. Njeriu në Kalanë e Lartë

Ka dy sezone në dispozicion dhe një të tretin që do të dalë në vitin 2018. Komploti rrëfen skenarin në të cilin Lufta e Dytë Botërore nuk ishte fituar nga Aleatët. Konsideroni një realitet të ndryshëm nga bota sot, ku Shtetet e Bashkuara janë të ndara në zona të kontrolluara nga nazistët dhe japonezët. Hitleri fitoi luftën!

3. Transparente

Shtë një komedi dramatike amerikane, historia e së cilës tregon shndërrimi i një transgjinori në të moshuar: Mort bëhet Maura Pfefferman. Komploti përfshin të gjithë familjen e përbërë nga tre fëmijë egoistë dhe një ish-grua.

Transparente është Seria më e shpërblyer e Amazon Prime: Ai ka fituar çmime për serialin më të mirë komedi dhe aktorin gjatë Golden Globes të 72 -të. Deri më tani, ka pasur katër sezone, i pari filloi në 2014.

4. Perëndi amerikane

Shadow Moon, një kriminel i cili sapo ka dalë nga burgu dhe është përballur me vdekjen e gruas së tij. Në një botë që nuk e kupton, ai takohet me Z. të Mërkurën i cili i ofron atij punë si asistent dhe truprojë. Hija është në një botë tjetër ku ekziston magjia dhe gjejmë perëndi të vjetra që kanë frikë të bëhen të parëndësishme për shkak të teknologjisë dhe perëndive të reja.

5. Pete poshtëruese

Marius del nga burgu dhe imiton shokun e tij të qelisë me emrin Pete. Ai ribashkohet me familjen e Pete të vërtetë dhe zbulon probleme të mëdha me të cilat ai gjithashtu do të duhet të merret. Familja e re nuk e merr vesh dhe ai vazhdon karradën.

HBO

Ofron tituj të seritë e veta amerikane të kanalit televiziv kabllor në fjalë. Nisja e tij në Spanjë ishte në Nëntor 2016 në bashkëpunim me Vodafone dhe ka dy modalitete në vend:

  1. HBO: përmbajtje të rregullt për fëmijë, të rinj dhe të rritur me përmbajtje të gjerë të serialeve dhe filmave të të gjitha zhanreve
  2. Familja HBO: Drejtuar posaçërisht për një audiencë fëmijë-të rinj. Përmbajtja është e përshtatshme për të gjitha moshat

Pesë nga seritë më të mira të vitit 2018 në këtë platformë janë ato të përmendura më poshtë:

1. Lojë e shtretër

Shtë një nga seritë më të suksesshëm të viteve të fundit me nivele të shkëlqyera të audiencës. Me sezonin e tetë në premierë në 2019, ne gjejmë një të përjetshëm luftoni midis familjeve fisnike për të dominuar shtatë mbretëritë dhe për të marrë fronin e hekurtMe Mbiemrat Stark, Baratheon, Lannister, Targaryen, Greyjoy, Tully dhe Arryn kanë personazhe që i japin serisë një prekje unike dhe të trilluar. Nga ana tjetër, ata të gjithë kanë Walkers White si armiq të përbashkët. Definitelyshtë padyshim një serial që nuk mund ta humbisni!

Ju jeni në kohë për të arritur para premierës sezoni i fundit në 2019.

2. Përralla e Shërbëtores

Seriali i ri dhe i mirënjohur ka të bëjë me historinë e Offred, një gruaje që punon si skllave seksi. Historia shpaloset në një shoqëri fiktive dhe e shpopulluar ku gruaja konsiderohet pronë e shtetit. Ka pak gra pjellore, të cilat detyrohen t'i shërbejnë familjeve të pasura dhe gjenerojnë fëmijë për të rritur popullsinë e popullsisëMe Protagonisti lufton për të prishur regjimin dhe për të rimarrë një djalë që i është hequr.

Sezoni i dytë hapet në korrik 2018 dhe premton të krijojë më shumë polemika.

3. Gënjeshtra të Mëdha të Vogla

Me një kast të shkëlqyeshëm me Nicole Kidman, Reese Whiterspoon dhe Shailene Woodley, historia përqendrohet në tre amvise në dukje të përsosuraMe Skandalet e fshehta sociale ekspozohen dhe protagonistët lidhen në një hetimi i vrasjes.

Seriali ishte planifikuar si një mini-seri dhe përfshiu çmimet e repartit në vitin 2017. Seriali u vlerësua aq shumë saqë sezoni i dytë me të cilin do të bashkohet Meryl Streep është në punë.

4. Detektiv i Vërtetë

Nisur në 2014, True Detective përmban a Historia e hetimit të policisë me një kast të pavarur në çdo sezonMe Çdo komplot sillet rreth rastet e vrasjeve: Sezoni 1 u frymëzua nga një vrasës serial i gjuajtur për 17 vjet, ndërsa sezoni 2 u bazua në vrasjen e një politikani të korruptuar të Kalifornisë.

Në gusht 2017, një sezon i tretë u njoftua dhe ende nuk do të prodhohet.

5. Westworld

Westworld është një Parku zbavitës futuristik që drejtohet nga nikoqirë shumë të veçantë: robotë. Objektivi i parkut është kënaq çdo fantazi të vizitorëve përmes një vetëdije artificiale brenda mjedisit të Perëndimit të vjetër Amerikan. Vizitorët mund të kryejnë çdo fantazi, duke përfshirë akte të paligjshme të tilla si vrasje dhe përdhunim.

Seriali ka dy sezone dhe përfshin Anthony Hopkins në kastin e tij, si dhe Evan Rachel Wood dhe Ed Harris.

Siç do ta shihni, tashmë e keni 15 tituj të klasifikuar si të suksesshëm në 2018 dhe përzgjedhja e të cilave i përket zhanreve të ndryshme. Tani po! Shijoni orët në vijim me garancinë se zgjedhja juaj do t’ia vlejë.

Seria më e mirë e transmetimit të vitit 2018

Tani, nëse i keni parë tashmë të gjitha seritë ose keni nevojë të gjeni opsione të tjera, mund të konsultoheni me katalogët e platformave të tjera të transmetimit, si p.sh. Movistar +, Rakuten TV, Filmin, YouTube TV ose Hulu. Shpresojmë që ju ka pëlqyer kjo listë e serive televizive më të mira të këtij viti!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.