Nuk do të ketë mundësi për Oscar për "Shtëpinë e Fëmijës"

Kopertina e jetimoreve

Gëzimi ynë në një pus. Akademia e Amerikës së Veriut është e madhe për ne dhe më në fund Jetimorja nuk do të emërohet për të marrë Oskar për filmin më të mirë në gjuhë të huaj meqenëse nuk ka arritur të kalojë pjesën e parë të përzgjedhjes që u lë vetëm nëntë tituj aplikantëve në këtë kategori, nga të cilat do të zgjidhen pesë kandidatët që do të konkurrojnë për statujën.

Nëntë titujt që kanë kaluar shkurtimin janë:

1. - Falsifikuesitnga Stefan Ruzowitzky (Austri)
2. - Viti që shkuan prindërit e mi me pushimenga Cao Hamburger (Brazil)
3. - Ditët e Errësirësnga Denys Arcand (Kanada)
4. - Beaufortnga Joseph Cedar (Izrael)
5. - Sconosciuta ("Gruaja e Panjohur"), nga Giuseppe Tornatore (Itali)
6. - Mongolnga Sergei Bodrov (Kazakistan)
7. - Katinnga Andrzej Wajda (Poloni)
8. - 12nga Nikita Mikhalkov (Rusi)
9. - Kurthinga Srdan Golubovic (Serbi)

Për të ardhur keq që filmi spanjoll nuk ka arritur nominimet, por nuk duhet të harrojmë suksesin që ka pasur filmi, duke mbledhur në Shtetet e Bashkuara më shumë se 1 milion dollarë duke pasur lëshuar në vetëm 70 dhoma.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.