Nick Cave do të performojë në Spanjë me një shfaqje muzikore dhe tekstesh

nofka_shpella

Duke vizituar edhe një herë vendin Ibero-Amerikan, kantautori Nick Cave do të ofrojë një shfaqje të veçantë në Barcelonë më 24 tetor, duke përzier muzikën e tij me leximin e romanit të tij të ri, The Death Of Bunny Munro.

Takimi me Australianin do të jetë në Kazino L'Aliança del Poble Nou në Barcelonë, vendi ku do të veprojë me bashkëpunëtorët e tij të zakonshëm të Farërat e këqija: Violinisti Warren Ellis dhe basisti Martyn Casey.

shpellë shpjegoi se gjatë shfaqjes, publiku do të jetë në gjendje të marrë pjesë në mënyrë aktive, duke bërë pyetje ose duke kërkuar këngë nga artisti. «Do të jetë një mbrëmje joformale, intime dhe e çuditshmeShpella e paralajmëruar.

Ai është i lirë Vdekja e lepur Munro është vazhdimi letrar i romanit të tij të parë, Dhe Gomari pa Engjëllin, nga viti 1989. Me këtë rast, shpellë inkurajohet të tregojë një histori me një moral, i cili tregon udhëtimi i një njeriu që ndjek shpirtin e tij të humburMe Nisja zyrtare e Vdekje… Ishte më 10 shtator, kështu që tashmë është në dispozicion në disa librari spanjolle.

Biletat për koncertin e Barcelonës do të jenë në shitje të martën, 15 shtator përmes www.ticketmaster.es dhe pikave të tjera të shitjes si Tick Tack Ticket, FNAC dhe Carrefour. Çmimi i të njëjtit do të jetë rreth 70 euro.

Fuente: Yahoo Music


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.