"Make Me Like You": Videoklipi i Gwen Stefani që bëri histori

'Make Me Like You' është singli i dytë nga albumi i ardhshëm i Gwen Stefani

'Make Me Like You' është singli i dytë hyrës nga albumi i ardhshëm i Gwen Stefani, 'This Is What The Truth Feels Like', vepra e tij e tretë solo, e cila shfaqet pothuajse dhjetë vjet pas albumit të tij të mëparshëm, 'The Sweet Scape' (Dhjetor 2006). Me 'Make Me Like You' ne kaluam nga drama më absolute që ishte single -i i parë, 'Used To Love You', për të lënë veten të mahnitur nga ndjenjat e mira të një Gwen Stefani të lezetshëm me një këngë vallëzimi pop tërheqëse.

https://www.youtube.com/watch?v=0uljUDtv1Kw

'Make Me Like You' u regjistrua nën drejtimin e Sophie Muller, një kontribuuese e rregullt e Gwen Stefani dhe No Doubt.

Regjistrimi i videoklipeve është një hap më shumë në promovimin e çdo artisti që respekton veten. Disa përdorin skena të thjeshta me mjedise intime, të tjerë punësojnë regjisorë të njohur të filmit për të prezantuar këngët e tyre, e të tjerë madje bëhen "Minipelis"Por Gwen Stefani ishte e para që regjistroi një videoklip gjatë një pushimi nga Çmimet Grammy, me shpejtësi të plotë dhe me një rezultat më goditës.

Nën drejtimin e Sophie Muller, e cila ka punuar me të për vite që nga skena e saj e No Doubt, Gwen Stefani xhiroi atë që ajo e quajti "Katër minutat më të shpejtë të jetës së tij" një videoklip i ngarkuar me valltarë dhe ndryshime në kostum dhe skenë që u matën në milimetër. Ky videoklip, nga rruga, ka përfunduar duke konfirmuar se sa mirë po shkon marrëdhënia e tij me Blake Shelton, emri i të cilit shfaqet në një nga skenat e klipit.

Në një intervistë për Stendë afishimi, Pranoi Sophie Muller "Të kesh frikë deri në vdekje" para fillimit të regjistrimit të videoklipit: "Kjo ka qenë gjëja më intensive që kam bërë në jetë, pa dyshim"Me Por puna e jashtëzakonshme ekipore e kryer gjatë regjistrimit dha rezultatin e pritshëm: 4 minuta regjistrim dhe 45 minuta përqafime dhe fotografi me 250 njerëzit që morën pjesë në regjistrim.

'This Is What The Truth Feels Like' do të dalë në shitje më 18 mars.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.