"Kulla e errët" e Stephen King vonon shfaqjen e saj teatrale

"Kulla e Errët" është një nga romanet më të njohura të Stephen KingPrandaj, duke ndjekur modën për përshtatjet e filmit, prodhimi i tij po përgatitet gjithashtu për të arritur në ekranin e madh. Lëshimi i tij teatral është vonuar, pasi ishte paralajmëruar për 17 shkurt 2017 dhe tani thuhet se do të jetë në verë, gjithashtu vitin e ardhshëm.

Filmi, i cili ka Idris Elba si protagonist në rolin e armatosësit Roland Deschain, do të drejtohet nga Nikolaj Arcel. Në krye të kastit është gjithashtu Matthew McConaughey, i cili do të jetë zuzari i njohur si Njeriu me të zeza. Objektivi i të dy protagonistëve do të jetë gjetja e Kullës së Errët, një ndërtim legjendar që është lidhja e dimensioneve të ndryshme.

"Kulla e Errët"

Korrikun e kaluar, puna kryesore e fotografisë dhe xhirimeve në "The Dark Tower" përfundoi, por Sony Pictures është aq e përkushtuar ndaj filmit sa ka dashur të lejojë më shumë kohë që post-produksioni të bëhet me detaje të qeta dhe maksimale. Edhe pse një pamje paraprake e filmit është rrjedhur, Traileri zyrtar do të vijë Krishtlindjet e ardhshme.

Tashmë është konfirmuar se do të jetë një trilogji në kinema, por historia nuk do të përfundojë këtu, pasi të tre filmat do të ndiqen nga dy sezone të një serie. Gjithçka do të lidhet me njëra -tjetrën, për sa kohë që të dy projektet vazhdojnë, pasi ka nga ata që dyshojnë se seriali më në fund do të kryhet për shkak të problemeve kur arrihet një marrëveshje me studion.

Kasti i "Kulla e Errët"

Versioni filmik i kësaj vepre nga Stephen King do të ketë në kastin e tij, përveç Elba dhe McConaughey të lartpërmendur, interpretues të tillë si Tom Taylor, Katheryn Winnick, Jackie Earle Haley, Fran Kranz, Michael Barbieri, Abbey Lee Kershaw, José Zúñiga, Claudia Kim, Alex McGregor, Nicholas Hamilton dhe De-Wet Nagel, ndër të tjerë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.