Valerian, Luc Besson i ri

Valerian, Luc Besson i ri

Xhirimet në veprën e re të Luc Besson "Valerian" kanë përfunduar. vetë drejtori donte të falënderonte të gjithë ...

Xhirimi i "Panterës së Zezë"

Xhirimi i "Panterës së Zezë"

Ndërsa të dhënat e reja bëhen të njohura, "Black Panther" do të xhirohet në Afrikë, ku ndodhet edhe Wakanda, vendi ...

Russell Crowe në "Mumja"

Russell Crowe në "Mumja"

Ekskluziviteti i sapo rimodeluar Universal Monsters rritet çdo ditë. Për lajmet që konfirmojnë Tom Cruise si ...

Xhirim i Youth and Witches

Xhirim i Youth and Witches

Pas njoftimit të bërë nga Sony Pictures për një version të ri të filmit për katër shtrigat adoleshente, ishte…

Këtë muaj fillojnë xhirimet e Vengeance 3

Nëse Venganza (Marrë) pati një sukses të madh me këstin e parë, ata donin të përsëritnin një të dytë dhe pas shifrave të mira të marra, do të ketë një të tretë.

Gil Kenan do të drejtojë xhirimin e 'Poltergeist'

Yearsshtë përfolur prej vitesh, por duket se ka ardhur radha e xhirimit të 'Poltergeist'. Dhe është se MGM tashmë ka njoftuar, përfshirë atë që do të jetë drejtori i saj, se më në fund do të jetë Gil Kenan.

Fernando Franco (redaktor i "Borëbardha") drejton "Plaga"

Fernando Franco, ai që ishte redaktor i 'Borëbardha' i vlerësuar me çmime të Pablo Berger, tani merr përsipër sfidën e të qenit pas kamerave për të drejtuar filmin e tij të parë, 'Plaga'. 'Plaga' tregon historinë e një gruaje të re që vuan nga një çrregullim personaliteti me Marian vlvarez. Kasti gjithashtu plotësohet nga aktorë të tillë si Ramón Barea, Vicente Romero, Rosana Pastor, Ramón Agirre, Andrés Gertrudis, Mikel Tello, Patricia López dhe Nagore Aramburu.

Seriali 'Black Mirror' do të përshtatet për ekranin e madh me Robert Downey Jr.

Miniseriali i mirënjohur britanik "Pasqyra e Zezë" nga Charlie Brooker, do të hidhet në ekranin e madh nga dora e Robert Downey Jr. i cili ka fituar të drejtat për të prodhuar përshtatjen e filmit të njërit prej tre kapitujve të tij: Historia juaj e plotë, përmes tij kompanisë, Team Downey, dhe në bashkëpunim me Warner Bros.

I njëjti ekip që filmoi "The Muppets" në 2011 është ribashkuar për xhirimet në Londër të "Muppets Again".

Xhirimet: 'Muppets again', banda është kthyer!

Dy vjet pas premierës së "The Muppets" në Mars 2014 mund të shohim premierën e pjesës së dytë të aventurave të bandës argëtuese të Muppets, të titulluar "Muppets again". Për këstin e dytë, ne do të kemi edhe një herë Kermit Frog, Miss Peggy, Water dhe pjesën tjetër të bandës Muppet, të cilëve tani do t'u bashkohen Ricky Gervais, Ty Burrell dhe Tina Fey në aventurën e tyre të re ndërkombëtare.

Bayona, Fresnadillo, Vigalondo, Collet-Serra dhe regjisorë të tjerë spanjollë bëjnë një hap drejt Hollivudit

Siç ju thamë tashmë, kinemaja spanjolle është në një moment madhështor. Ashtë një faj i mirë që kinemaja spanjolle "lëviz" është talenti i regjisorëve tanë, dhe kjo nuk kalon pa u vënë re nga Meka e kinemasë në Hollywood, me regjisorë të ndryshëm të cilët tashmë janë duke punuar në veçorinë e tyre debutuese në SHBA. Disa prej tyre janë: Juan Antonio Bayona, Juan Carlos Fresnadillo, Nacho Vigalondo dhe Jaume Collet-Serra.

Antonio de la Torre do të jetë një 'Kanibal'

Sot po ju avancojmë pak më shumë për 'Caníbal', filmin e ri të Manuel Martín Cuenca, skenari i të cilit është shkruar gjithashtu nga regjisori dhe Alejandro Hernández. Në 'Caníbal', Antonio de la Torre do të luajë rrobaqepësin kanibal dhe Olimpia Melinte dhe Alfonsa Rosso do të përfundojnë kastin.

"Star Wars" do të drejtohet nga JJ Abrams

JJ Abrams, regjisor dhe skenarist, do të jetë përgjegjës për drejtimin e filmit të radhës në sagën "Star Wars", sipas faqes së internetit Deadline. Në këtë mënyrë, krijuesi i sukseseve siç është seriali tani mitik ‘Lost’ dhe versioni i fundit i “Star Trek”, do të marrë frenat e këtij projekti që po avancohet gjithnjë e më shumë.

'Interstellar', a do të jetë Christopher Nolan në krye?

Pasi përfundoi sagën Dark Knight, regjisori Christopher Nolan po shfaqet si një nga kandidatët më të fortë për të drejtuar dhe prodhuar "Interstellar". Ky projekt fantastiko -shkencor është shkruar nga Jonathan Nolan, vëllai i tij dhe kontribuesi i rregullt.

Cate Blanchett do të luajë në "Blue Jasmine"

Cate Blanchett dhe Alec Baldwin në 'Blue Jasmine', e reja nga Woody Allen

Siç ju thamë disa muaj më parë, Woody Allen po xhiron një film të ri, 'Blue Jasmine', i cili do të jetë filmi i 43 -të artistik në filmografinë e regjisorit të Nju Jorkut dhe do të vendoset, për herë të parë në karrierën e tij, në San Francisco. Me këtë mjedis, Allen largohet nga Evropa pas disa vitesh udhëtimi nëpër kryeqytetet e ndryshme të kontinentit tonë si Barcelona, ​​Londra, Parisi ose Roma ('Vicky Cristina Barcelona', 'You will meet the man of your dreams', 'Midnight në Paris 'dhe' Një Romë me dashuri 'respektivisht).

Maggie Gyllenhaal dhe Michael Fassbender në 'Frank'.

Maggie Gyllenhaal dhe Michael Fassbender së bashku në 'Frank'

Maggie Gyllenhaal do të luajë në 'Frank' përkrah Michael Fassbender. 'Frank' është një histori në të cilën ne takojmë një muzikant të ri aspirues, Jon (Gleeson), i cili bashkohet me një grup muzikantësh ekscentrik të udhëhequr nga Frank (Fassbender) misterioz dhe enigmatik dhe partneri i tij Clara (Gyllenhaal).

Alexandra Daddario mund të luajë në '50 Shades of Grey ',

Alexandra Daddario e kënaqur që ishte në gjendje të luante në '50 Shades of Grey '

Alexandra Daddario tingëllon si një kandidate për të luajtur në '50 Shades of Grey '. Kohët e fundit Daddario u pa në komedinë e vëllezërve Farrelly "Carta Blanca" dhe së shpejti do të shihet në xhirimin e klasikut horror The Texas Chainsaw Massacre, i titulluar Texas Chainsaw 3D, si dhe në vazhdimin e një tjetër përshtatjeje letrare: Percy. Jackson & Olimpikët: Deti i Monstrave.

Amy Adams, premton në 2013

Pesë aktore që do të kenë sukses në 2013

Dhe nëse do të flisnim për aktorët dje, sot ju paraqesim një listë me pesë aktore që këtë vit do të tingëllojnë shumë të fortë sepse ato do të jenë shumë të pranishme në tabela dhe gjithashtu rolet e tyre premtojnë:

Henry Cavill është një nga aktorët që do të fshijë në 2013.

Pesë aktorë që do të triumfojnë në 2013

Sot ju paraqesim një listë me pesë aktorë që këtë vit do të tingëllojnë shumë të fortë sepse ata do të jenë shumë të pranishëm në tabela dhe gjithashtu rolet e tyre premtojnë:

Julia Roberts do të luajë në "Zemra normale"

Julia Roberts në 'Zemra normale' me Mark Ruffalo

Julia Roberts heq kostumin e saj të keq në Borëbardhë për të luajtur në përshtatjen e shfaqjes fituese të çmimit "Zemra Normale", në të cilën aktorja ndan një poster me Mark Ruffalo, Jim Parsons dhe Alec Baldwin, në lidhje me rastet e para të SIDA-s në Nju Jork të viteve '80.

Kinemaja spanjolle që do të shohim në 2013

Sapo u publikua në vitin 2013, lista e projekteve të kinemasë spanjolle po bëhet gjithnjë e më e gjerë. Sot ne rishikojmë ato që i janë komunikuar Akademisë së Filmit. Në total, janë 39 prodhime spanjolle dhe 29 bashkëprodhime

Rimorkio 'Movie 43'

Një shi i vërtetë yjesh në kastin interpretues të 'Movie 43': Emma Stone, Gerard Butler, Hugh Jackman, Elizabeth Banks, Chloë Grace Moretz, Kristen Bell, Anna Faris, Naomi Watts, Kate Winslet, Uma Thurman, Halle Berry, Josh Duhamel, Richard Gere, Kate Bosworth, Chris Pratt, Jason Sudeikis, Kieran Culkin, Patrick Warburton, Christopher Mintz-Passe, Justin Long, Liev Schreiber, Johnny Knoxville, Terrence Howard, Aasif Mandvi, Leslie Bibb, dhe Seann William Scott.

Traileri i "Një plumb në kokë"

Filmi i ri i Sylvester Stallone, "Një plumb në kokë", i njohur më parë si "Headshot", do të na tregojë historinë e një vrasësi (Stallone) i cili duhet të bashkëpunojë me një polic.

Rimorkio e harresës

Joseph Kosinski është gjithashtu drejtori i 'Oblivion', i cili na zhyt plotësisht në botën e fantashkencës me ndihmën e Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Morgan Freeman, Nikolaj Coster-Waldau dhe Melissa Leo.

Rimorkio e 'Pacific Rim'

Ai që sapo keni parë është traileri për "Pacific Rim", filmi i ri i regjisorit Guillermo del Toro, një kontribut i ri në zhanrin e fantazisë dhe fantashkencës, i cili ka pasur aktorët e mëposhtëm aktorë: Charlie Hunnam, Rinko Kikuchi, Clifton Collins Jr., Ron Perlman dhe Idris Elba.

Rimorkio në spanjisht nëse do të ishte e lehtë

Sot po ju lëmë trailerin e komedisë së re të Judd Apatow të titulluar "Sikur të ishte e lehtë (Ky është 40)", një komedi në të cilën do të zbulojmë se çfarë ndodhi me Pete (Paul Rudd) dhe Debbie (Leslie Mann), nga filmi " Rrëmujë e turpshme ”(2007), dhe ne do të shohim se si ata përballen me jetën e tyre aktuale.

Traileri i "Vendi përtej pishave"

Derek Ciafrance drejton "Vendi përtej pishave", ky thriller dramatik ku Ryan Gosling është një motoçiklist profesionist i cili duhet të bëhet një grabitës banke për të mbështetur djalin e tij të sapo gjetur, ndërsa ndiqet nga Bradley Cooper.

Kristen Stewart do të jetë në 'Borëbardha'.

Kristen Stewart do të jetë 'Borëbardha'

Kristen Stewart bën një hap të madh dhe pas 'The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2', ajo fillon të punojë plotësisht në vazhdimin e 'Borëbardha', siç konfirmohet nga vetë aktorja.

Angelina Jolie e nominuar për regjinë e filmit "Unbroken"

Aktorja dhe regjisorja, Angelina Jolie, mund të marrë përsipër nga Francis Lawrence për të drejtuar filmin "Unbroken". Një film që do të tregojë historinë e Louis Zamperini, një njeri që konkurroi në Lojërat Olimpike të vitit 1936 dhe luftoi në Luftën e Dytë Botërore.

Rimorkio e trupave të ngrohtë

Ne ju lëmë sot një trailer për 'Trupat e Ngrohtë', një komedi tmerruese që do të dalë ndërkombëtarisht më 1 shkurt 2013, e cila drejtohet nga Jonathan Levine dhe luajnë Nicholas Hoult, Teresa Palmer dhe John Malkovich.

Traileri zyrtar i 'Man of Steel', Supermeni i ri

Warner Bros ka publikuar trailerin e parë zyrtar për 'Man of Steel', të cilin jua lëmë në këto rreshta. Në të mund të shihni imazhe të reja në lidhje me rifillimin e aventurave të Superman me Zack Snyder në drejtim, Christopher Nolan në produksion dhe Henry Cavill si superhero i ri

Tom Cruise në 'All You Need is Kill', që do të dalë në treg në vitin 2013

Mark Wahlberg do të luajë në "Transformers 4"

Mark Wahlberg ndryshon regjistrin dhe lë ariun e tij të pakorrigjueshëm 'Ted', me të cilin ai pushtoi arkë, dhe vendoset nën urdhrat e drejtorit Michael Bay, i cili po përgatit pjesën e katërt të sagës së suksesshme të 'Transformers'

Michelle Pfeiffer dhe Chloë Grace Moretz përsëritin rolin e nënës dhe vajzës në 'Man Under'

Tim Robbins rikthehet në regji me "Man Under"

Aktori dhe regjisori Tim Robbins, dhe ish-partneri i po ashtu aktores Susan Sarandon do të kthehen prapa kamerave në filmin 'Man Under' për të cilin ka pasur protagoniste aktoret Michelle Pfeiffer dhe Chloë Grace Moretz.

Hugh Grant kthehet në komedinë romantike me Marc Lawrence.

Marc Lawrence dhe Hugh Grant, së bashku përsëri në një komedi

Revista fotogramas në edicionin e saj dixhital ka njoftuar bashkëpunimin e katërt të Hugh Grant me regjisorin Marc Lawrence, në xhirimet e një komedie të re romantike xhirimet e së cilës janë planifikuar për në prill 2013. Grant dhe Lawrence tashmë kishin punuar së bashku në titujt e zhanrit kështu reklama të tilla si: 'Duaj me njoftim', 'Ju tekstet, unë muzika' dhe 'Çfarë ndodhi me Morganët?'.

Ricardo Darin dhe Belen Rueda në 'Seventh'.

Buenos Aires pret xhirimet e "Shtatë", e reja nga Belén Rueda dhe Ricardo Darín

Aktorët Ricardo Darín dhe Belén Rueda do të ndajnë xhirimet në Buenos Aires për të regjistruar filmin "Seventh", më i fundit nga regjisori Patxi Amezcua, pas shfaqjes së tij të parë debutuese "25 kilates" (2009). Në 'Shtatë', Amezcua drejton dhe bashkë-shkruan me Alejo Flah, dhe me këtë film ai kthehet në thrillerin më të mirë.

Inma Cuesta dhe Martín Rivas në një skenë nga "Tre dasma të tjera"

Xhirimet: 'Tre dasma të tjera' nga Javier Ruiz Caldera

Këto ditë po xhirohet filmi spanjoll "Tre dasma të tjera", i drejtuar nga Javier Ruiz Caldera, i cili ka një kast të përbërë nga Inma Cuesta, Martín Rivas, Quim Gutiérrez, Paco León, Rossy de Palma, María Botto dhe Laura Sánchez, mes të tjerët. Padyshim një kast i jashtëzakonshëm që është një garanci suksesi për këtë komedi xhirimet e të cilit po zhvillohen në vende të ndryshme në bregdetin katalanas si Sitges, Castelldefels, El Garraf dhe Barcelona, ​​e cila gjithashtu ka bashkëpunime me komedianë të njohur si Joaquin Reyes, Berto Romero ose Silvia Abril.

Robert Pattinson i bashkohet kastit të "Hold on me"

Ky film fillimisht do të titullohej 'Nancy and Danny', ai luan Carey Mulligan dhe drejtohet nga James Marsh, ju mund ta mbani mend këtë regjisor të famshëm britanik për tituj të tillë si 'The King' (Me Gael Garcia Bernal), 'Red Riding ose dokumentari fitues i Oskarit "Njeriu mbi tela" (2008).

Javier Fesser sponsorizon 'Në fund të gjithë vdesin', një film artistik me katër kate

Javier Fesser sponsorizon filmin artistik "Në fund të gjithë vdesin"

Javier Botet, David Galán Galindo, Roberto Pérez Toledo dhe Pablo Vara, janë katër regjisorët e filmave të shkurtër që përbëjnë 'Në fund të gjithë vdesin', një projekt që lindi me fundin e botës si një fije të përbashkët, dhe që ata tregojnë përmes regjistrimeve të ndryshme, humorit, aksionit, thrillerit, dramës ose romancës, si të përballemi me ditën tonë të fundit.

Raúl Rivas dhe Dani Cerezo në 'Zipi y Zape y el Club de la Marica'

Gjithçka për 'Zipi y Zape dhe Club de la Marica'

Për kastin interpretues, Santos ka pasur me këtë rast dy aktorë debutues, Raúl Rivas dhe Dani Cerezo, të cilët do të jenë përgjegjës për të hyrë në lëkurën e Zipit dhe Zape mitike dhe djallëzore. Në filmin për binjakët e krijuar nga karikaturisti José Escobar në vitin 1948, kasti i fëmijës përfundon nga Claudia Vega, të cilën e kemi parë tashmë në filmin 'Eva', Marcos Ruiz dhe Fran García, së bashku me të cilët mund të shohim aktin e Javier Gutiérrez (Satur në 'Shqiponja e Kuqe'), Anglex Angulo dhe muzikanti Christian Mulas.

Xhirimi i 'Ujku i Wall Street' nga Martin Scorsese.

Imazhet e para të 'Ujku i Wall Street', bashkëpunimi i 5 -të i Leonardo DiCaprio me Scorsese

Bashkëpunimi i pestë mes Leonardo DiCaprio dhe Martin Scorsese është materializuar me filmin 'Ujku i Wall Street', xhirimet e të cilit po zhvillohen këto ditë në Nju Jork dhe nga i cili vijnë gjithnjë e më shumë imazhe. Bashkëpunimet e mëparshme të aktorit të famshëm dhe regjisorit prestigjioz u zhvilluan me filmat "Bandat e New York", "The Aviator", "The Departed" dhe "Shutter Island".

Adriana Ugarte u bë e njohur falë serialit TVE 'La Señora'.

Fillojnë xhirimet e 'Djegia', e reja nga Daniel Carpalsoro

Por duke u kthyer te 'Djegia', ju informojmë se kasti i filmit përbëhet nga një treshe protagonistësh të jashtëzakonshëm: Alex González, Adriana Ugarte dhe Alberto Ammann. Për të përfunduar kastin, Carpalsoro ka llogaritur në María Castro, Christian Mulas. Marta Nieto, Luis Zaera dhe Juan Pablo Të tillë.

Filmi që tregon jetën e Alfred Hitchcock tashmë ka posterin e tij të parë zyrtar

'Hitchcock' i Anthony Hopkins tashmë ka një poster

Në filmin që do të dalë në Shtetet e Bashkuara më 23 nëntor, lidhen detajet që lidhen me xhirimet e 'Psycho', një nga titujt më të famshëm të regjisorit legjendar Alfred Hitchcock. Skenari është i bazuar në librin e shkrimtarit Stepehn Rebello të titulluar "Alfred Hitchcock and the making of Psycho".

Trailer në gjuhën kastiliane të "Në mendjen e vrasësit" me Matthew Fox

Më në fund, pas muajsh pritjeje, marrim trailerin e parë në spanjisht për "Në mendjen e vrasësit", një film që fillimisht do të titullohej "Alex Cross". Në këtë film, aktori Tyler Perry luan Alex Cross, një detektiv mitik që e kemi parë të luajtur më parë nga Morgan Freeman në filma të tillë si 'Koleksionisti i të dashuruarve' dhe 'Ora e merimangës'. Prandaj, mund të thuhet se shërben si një parathënie e atyre të mëparshme.

Mario Casas bashkohet me lajmet e Álex de la Iglesia.

Mario Casas do të jetë gjithashtu në "Shtrigat e Zugarramurdi"

Mario Casas, kështu vazhdon karrierën e tij në ngjitje, e cila duket se po arrin një tavan, që kur bëri debutimin e tij në filmin e Antonio Banderas, 'El camino de los ingleses', ai ka punuar në seriale të ndryshme të suksesshme, si 'Los Hombres de Paco 'ose' El Barco ', ka luajtur në suksese të mëdha në kinema, të tilla si' ikja e trurit ',' mishi neoni ',' Gënjeshtra dhe yndyra '"3 metra mbi qiell", vazhdimi i këtij "I" të dua ',' Grupo 7 'konsiderohet si njeriu i momentit dhe ka shpërndarë simpati dhe një apel seksual të ashpër dhe të parezistueshëm në intervista dhe sete. Lirimi në pritje është gjithashtu 'La mula', jo pa polemika dhe probleme ligjore.

Javier Cámara dhe Candela Peña luajnë në 'E djeshmja nuk mbaron'

Fillojnë xhirimet e 'Ayer kurrë nuk mbarojnë', i ri i Isabel Coixet

Javier Cámara, për të cilin folëm në postimin e mëparshëm sepse sapo kishte përfunduar xhirimet në filmin e Pedro Almodóvar 'The Passenger Lovers', tani po fillon xhirimet e filmit të ri nga regjisorja Isabel Coixet, i titulluar 'Dje kurrë nuk mbaron'. Regjisorja katalanase ka tituj të suksesshëm në filmografinë e saj, siç është çmimi fitues i çmimit "The Secret Life of Words" (Goya për skenarin më të mirë origjinal dhe drejtimin më të mirë në 2005), dokumentarët "Invisible" dhe "Listen to Judge Garzón" (që u vlerësuan me Goyas për filmin dokumentar më të mirë në 2007 dhe 2012 respektivisht), ose 'Gjërat që nuk ju kam thënë kurrë', ndër të tjera.

Disa nga protagonistët e 'Dashuruesve të pasagjerëve'.

"Të dashuruarit e pasagjerëve" përfundon xhirimet nën drejtimin e Pedro Almodóvar

Në këtë prodhim, Almodóvar kishte një kast të jashtëzakonshëm, duke përfshirë Hugo Silva, Javier Cámara, Cecilia Roth, Miguel Ángel Silvestre, José Luis Torrijo, Lola Dueñas, Raúl Arévalo, Guillermo Toledo, Carlos Areces, Antonio de la Torre, Blanca Suárez ose Carmen Machi. Përveç kësaj, në film ai ka pasur bashkëpunimet yjore të Antonio Banderas, Paz Vega, Penélope Cruz ose Alcorcón Terremoto.

Fake!

Film & Music Entertainment ka punësuar Julien Temple për të drejtuar një nga projektet më kuriozë të sezonit, ...

Ishulli Shutter, posteri i parë

Duke u mbështetur përsëri në DiCaprio, është se Martin Scorsese me siguri do të vazhdojë të shtojë suksese në karrierën e tij. Pas «Bandave të ...

Lajme mbi përshtatjen e Tintin

Siç e kishim parashikuar tashmë në këtë hapësirë ​​të saktë, Tintin, reporteri i ri dhe i guximshëm i krijuar nga Hergé belg, gjithashtu do të ketë ...

"Goon", imazhet e para

Në mesin e kaq shumë komikëve të përshtatur, ndonjëherë humbet lajmi më interesant. Ndodh që Blur Studio ka marrë ...

Lajme për Fokuesit e Vogël

Saga e komedive që filloi me Njihuni me Prindërit në vitin 2000 dhe vazhdoi katër vjet më vonë me Njihuni ...

Pasojat e Rrugës për në Shkatërrim

Për habinë dhe gëzimin e shumë njerëzve, Max Allen Collins ka njoftuar se do të përshtatet dhe do të drejtojë (jo një sukses të vogël) dy vazhdime ...

Victoria Abril përparon

Në ngjarjen që u mbajt në Bashkinë e Parisit, në nderim të bailaora Cristina Hoyos, aktorja ...

E reja nga Woody

Me një "Vicky Christina Barcelona" të publikuar së fundmi, Woody Allen është tashmë në procesin e përfundimit të punës së tij të re, një…

Zonja Marian në Notingham

Mark Strong, aktori britanik, ka bërë deklarata për gazetën e vendit të tij, The Telegraph, se kush mund të ...

Tom dhe Jerry në kinema

Siç ka ndodhur që nga viti i kaluar (dhe gjithashtu më parë), prodhuesit e mëdhenj kanë vendosur ta luajnë atë të sigurt, ose ...

Ekstrakt, me Ben Affleck në set

Tani sjell fotografitë më të fundit të Ben Affleck gjatë xhirimeve të Extract, i fundit nga tre filmat që ai planifikon ...

Hollywood kujton gjithashtu

Në Palomares, një qytet jugor spanjoll, në vitin 1966, dy avionë të Amerikës së Veriut, një bombardues B-52 dhe një karburant KC-135, u përplasën ...

Sims do të kishte një film

Siç supozoj se të gjithë e dimë (dhe është se u shitën më shumë se 65 milion kopje të produktit), "The Sims" është ...

Chloe

Julianne Moore, Liam Neeson dhe Amanda Seyfried. Çfarë mund të dëshironi më shumë? Shumë më e sigurt, por për mua, kjo ...

Qyteti i mëkatit 2

Më në fund! Ne kemi lajme për Sin City 2. Dhe padurimi im më bëri të dëshpëruar, pasi ky ka qenë një ...

Ditari i Rumit

Katër vjet më parë ishin dëgjuar të njëjtat thashetheme që po ju sjell sot. Por në atë kohë ata kishin ...

Harta e tingujve të Tokios

Vetëm pak ditë më parë përfunduan xhirimet e "Harta e tingujve të Tokios", filmi i fundit nga Isabel Coixet ...

Sherlock Holmes

Dhe për fansat, pasionantë, dhe madje edhe më shumë, të thrillerëve të policisë, dhe mbi të gjitha rastet e ...

Juliet

Filmi "Juliet", i cili ende nuk ka një skenar, aktorë, pajisje, larg tij, ka vetëm një komplot, ka konfirmuar, vetëm sot ...

Arropiero, endacaku i vdekjes

I bërë këtë vit në Spanjë, ky dokumentar, i cili pret premierën e tij në mes të këtij muaji, ka të bëjë me Kronikën ...

Xheni in-vitro

Skenari i ri nga Kate Angelo për kompaninë e re të prodhimit CBS Films, e rikthen Jennifer López në zhanrin e filmit ...

Zhvillimi i Arrestuar

Një seri tjetër që ata planifikojnë të sjellin në ekranin e madh është Arrested Development. Serialet e publikuara ...

Piratët e Karaibeve 4

Dhe një tjetër nga premierat e filmit të shumëpritur është Pirates of the Caribbean 4. Përsëri ...

Shrek i Katërt

Më të mirat nga vazhdimet që kam parë në animacionin e fëmijëve (dhe jo aq shumë) deri më sot. Asnjë goditje e ulët, ...

Benedetti, i kinemasë

Ajo merr në kinema "Pedro dhe kapiteni", romani i Mario Benedetti që rrëfen dialogun midis një ushtaraku, ...

Trueba kthehet

Unë rrëfej se kam një dobësi për Trueba. Dje ata po shfaqnin Dy Shumë në televizor, dhe unë mendoj se ai është një gjeni që bën ...