David Bowie në Labirint

David Bowie, aktori

David Bowie ishte një aktor. Dhe duhet të mbahet mend në këtë ditë që është mbushur me haraçe që synojnë të përkujtojnë jetën e artistit.

Fillojnë xhirimet e Inferno

Tom Hanks do ta përsërisë profesorin Robert Langdon siç bëri në Kodin e Da Vinçit dhe Engjëjt dhe Demonët me filmin Inferno.

Trejsi Morgan është liruar

Disa javë më parë Tracy Morgan ishte në një aksident, në të cilin makina me të cilën po udhëtonte u godit nga një kamion Walmart.

Tracy Morgan mbetet në gjendje kritike

Disa ditë më parë, aksidenti i pësuar nga Tracy Morgan, një aktor dhe komedian i njohur, u njoh falë roleve të tij në programe të ndryshme televizive.

Bradley Cooper

Bradley Cooper si Indiana Jones i ri?

Ka filluar të përflitet se Disney dëshiron ta shfrytëzojë ekskluzivitetin në maksimum dhe se arkeologu më i rëndësishëm në kinema ndjek hapat e James Bond.

Shirley Temple ndërron jetë

Shirley Temple vdiq në shtëpinë e saj të rrethuar nga Kalifornia në moshën 85 -vjeçare e rrethuar nga familja dhe kujdestarët e saj.

Tom Cruise u padit

Emri i tij është Timothu Patrick McLanahan dhe ai ka paditur Tom Cruise dhe në ankesën e tij ai pretendon se Mission Impossible 4 është shkruar dhe prodhuar ilegalisht.

Jonah Hill mblodhi 60.000 euro

Jonah Hill, i ngarkuar me 60.000 dollarë për punën e tij në Ujku i Wall Street pavarësisht se kishte një repertor filmash jo veçanërisht të suksesshëm.

Oscar Isaac do të jetë Pablo Escobar

Aktori nga Guatemala Oscar Isaac vazhdon rrugën e tij ngjitëse në Hollywood, përkthyesi ka kaluar nga të qenit dytësor në interpretimin e roleve të mëdha kryesore.

Daniel Radcliffe merr Yakuza -n

Daniel Radcliffe do të luajë në një film të quajtur Tokyo Vice, një thriller i vendosur në botën e krimit të Japonisë

Quim Gutiérrez bën një hap në kinemanë franceze me "Sytë e verdhë të krokodilëve"

Aktori i ri katalanas Quim Gutiérrez (Barcelona, ​​1981) i cili aktualisht po triumfon në tabelën me filmin e vëllezërve Àlex dhe David Pastor, "Ditët e fundit", do të bëjë një hap në kinemanë franceze për të bashkë-yll krahas Emmanuelle Béart dhe Julie Depardieu (vajza e Gérard Depardieu) filmi "Les Yeux Jaunes des Crocodiles" ("Sytë e verdhë të krokodilëve"), i cili do të drejtohet nga Cécile Telerman.

Yjet e modës: Hailee Steinfeld

Gjithçka tregoi se Hailee Steinfeld do të bëhej një nga aktoret në modë pas nominimit të saj për Oscar në 2010 për "Guximi i ligjit" nga Coens.

Sara Montiel, filmografia e saj e plotë

Aktorja spanjolle Sara Montiel ndërroi jetë sot në moshën 85 -vjeçare në shtëpinë e saj. Ylli i ekranit të madh është dashur të mjekohet nga mjekët në shtëpi pasi pësoi një arrest kardio -respirator nga i cili nuk ka mundur të shërohet. Mjekët që kanë nxituar në shtëpinë e tij kanë provuar ringjalljen, por ishte tepër vonë.

Ryan Gosling merr një pushim nga karriera e tij

Aktori kanadez Ryan Gosling ka deklaruar në një intervistë për agjencinë AP se do të bëjë një pushim. Me sa duket Gosling, i cili po bën promovimin 'Crossroads (The Place Beyond The Pines)', dhe i cili së fundmi bëri premierën në Spanjë '' Blue Valentine '', është i lodhur, pasi sipas tij ai ka thënë "Ai e ka bërë atë shumë (vepro) ", dhe kjo ka shkaktuar që" Unë kam humbur perspektivën për atë që po bëj. Mendoj se do të jetë mirë për mua të bëj një pushim dhe të reflektoj se çfarë bëj dhe si e bëj atë. "

Willem Dafoe dhe Ellen Page së bashku në 'Beyond: Two Souls'

Tashmë ka ndodhur me 'Heavy Rain' dhe tani e njëjta gjë ndodh përsëri me 'Beyond: Two Souls'; David Cage flet dhe ngre pritjet, nga puna e fundit e Quantic Dream, është 'Beyond: Two Souls', një produkt në mes të kinemasë dhe lojërave video që do të përfundojë së shpejti në PS3. Normalshtë normale që Cage ta gjejë produktin tuaj të jashtëzakonshëm, por ndoshta ju duhet të prisni që ne të tjerët ta themi këtë, megjithatë, loja e re Quantic Dream duket spektakolare.

Pepe Sancho vdes në 68 vjeç

Kanceri ka hequr një tjetër nga të mëdhenjtë e skenës spanjolle, Pepe Sancho. Aktori Valencian vdiq sot në Institutin Valencian të Onkologjisë, viktimë e kancerit. Sancho e bollëkoi veten në të gjitha zhanret, filmin, televizionin dhe teatrin. Brezat më të fundit do ta mbajnë mend për Don Pablo -n e tij në serialin TVE 'Cuéntame como pasa', edhe pse më të vjetër, nuk mund ta harrojmë rolin e tij si Studenti në serinë Curro Jiménez.

10 filmat më të mirë të Arnold Schwarzenegger

Pas premierës së "Sfida e fundit", e reja nga Arnold Schwarzenegger, ne rishikojmë filmografinë e aktorit muskulor, hobi të tij, bodybuilding, i cili i fitoi atij disa tituj si Mister Europa, Mister Universo, Mister Mundo dhe Mister Olympia, të cilët gjatë periudhës midis 2003 dhe 2011 braktisi përkohësisht karrierën e tij për t'u bërë Guvernator i Kalifornisë për dy mandate. Sot nxjerrim në pah 10 nga filmat e tij më të suksesshëm dhe të famshëm.

Pepa Flores, Marisol, mbush 65 vjeç

Të hënën e ardhshme, 4 shkurt, mrekullia fëmijë e kinemasë dhe këngës spanjolle do të mbushë 65 vjeç. Aktorja Pepa Flores, e njohur më mirë me emrin e saj artistik, Marisol, u bë e njohur në vendin tonë me filma të tillë si "Tómbola", "Un ray de luz" ose "Cabriola" në vitet 60. Një sukses i paparë që vite më vonë u tejmbush Me

Aktorja Patty Shepard u nda nga jeta

Më 3 janar 2013, aktorja amerikane Patty Sheppard vdiq. Aktorja u vendos në Spanjë që në fillim të viteve 60, ku u shfaq në rreth pesëdhjetë filma. Modelja gjithashtu amerikane vdiq nga një sulm në zemër në moshën 67 vjeç.

Maggie Gyllenhaal dhe Michael Fassbender në 'Frank'.

Maggie Gyllenhaal dhe Michael Fassbender së bashku në 'Frank'

Maggie Gyllenhaal do të luajë në 'Frank' përkrah Michael Fassbender. 'Frank' është një histori në të cilën ne takojmë një muzikant të ri aspirues, Jon (Gleeson), i cili bashkohet me një grup muzikantësh ekscentrik të udhëhequr nga Frank (Fassbender) misterioz dhe enigmatik dhe partneri i tij Clara (Gyllenhaal).

Amy Adams, premton në 2013

Pesë aktore që do të kenë sukses në 2013

Dhe nëse do të flisnim për aktorët dje, sot ju paraqesim një listë me pesë aktore që këtë vit do të tingëllojnë shumë të fortë sepse ato do të jenë shumë të pranishme në tabela dhe gjithashtu rolet e tyre premtojnë:

Henry Cavill është një nga aktorët që do të fshijë në 2013.

Pesë aktorë që do të triumfojnë në 2013

Sot ju paraqesim një listë me pesë aktorë që këtë vit do të tingëllojnë shumë të fortë sepse ata do të jenë shumë të pranishëm në tabela dhe gjithashtu rolet e tyre premtojnë:

10 aktorët më fitimprurës në Hollywood

Lista vjetore me dhjetë aktorët që kanë raportuar më shumë para në prodhimet e tyre në lidhje me pagat e tyre. Këtë vit lista kryesohet nga Natalie Portman dhe treshja Twilight zuri tre nga pozicionet.

Charles Durning vdes në moshën 89 -vjeçare

Charles Durning ndërron jetë

Los Angeles Time njoftoi në nekrologjinë e saj vdekjen e "mbretit të aktorëve mbështetës", Charles Durning, i cili vdiq nga shkaqe natyrore në moshën 89 vjeçare më 24 dhjetor.