Foxcatcher

Nga Kani 2014 në Oscar 2015

Ka disa filma që fillojnë rrugën e tyre triumfuese në Festivalin e Filmit në Kanë dhe përfundojnë duke arritur Oscar.

Oscar

Dhjetë të panjohura për Oscar 2014

Shpresojmë që çmimet për filmin më të mirë dhe regjisorin më të mirë do të shkojnë në dy filma të ndryshëm, "Dymbëdhjetë vjet skllav" dhe "Graviteti".

Oscar 2014

Parashikimi për Oscar 2014

"Gravity" dhe "Twelve Years a Slave" mbërrijnë pothuajse në kushte të barabarta dhe "American Hustle" do të përpiqet të befasojë në gala festën e Çmimeve Oscar.

i ngrirë

Çfarë shanse ka "Frozen" në Oscars 2014?

Disney kërkon të triumfojë këtë vit në Oscar me filmin e saj të ri "Frozen", i cili është në pritje të çmimeve për filmin më të mirë të animuar dhe këngën më të mirë.

Vendet e reja tregojnë Oscar

Vendet vazhdojnë të dërgojnë filmat e tyre të zgjedhur për Oscar për filmin më të mirë në një gjuhë të huaj.

Holland shfaqet në Oscar me "Borgman"

Filmi i diskutueshëm i Alex van Warmerdam "Borgman" do të përfaqësojë Holandën në kategorinë e Filmit më të Mirë në Gjuhë të Huaj në Oskar.

Venezuela në Oscar me "Boshllëku në heshtje"

"Brecha en el silencio" nga Luis Rodríguez dhe Andrés Rodríguez do të jetë filmi që përfaqëson Venezuelën në listën e ngushtë për filmin më të mirë në gjuhë të huaj në Oscars.

Të gjithë fituesit në edicionin e 85 -të të Oskarit

Në edicionin e 85 -të të Oskarit, siç ju thamë tashmë këtë mëngjes, statuja për filmin më të mirë shkoi për filmin Ben Affleck dhe atë për drejtimin më të mirë të Ang Lee për "Jeta e Pi". Spielberg ishte humbësi i madh. Daniel Day-Lewis dhe Jennifer Lawrence, u nderuan respektivisht si aktori më i mirë dhe aktorja më e mirë.

Sonte Gala Oscars 2011

Sonte do të mbahet gala më e hapur e Oscar në kategorinë e filmit më të mirë për shumë ...

Dhe Oscar do të ... Seviljes

Çdo vit, Akademia e Filmit të Shteteve të Bashkuara gjithashtu jep Oscar për projektet më të mira të bëra nga studentët. DHE…

Fituesit e Oskarit 2010

Përditësim i drejtpërdrejtë. Aktori më i mirë në rol dytësor: Christoph Waltz (Inglorious Bastards). Filmi më i mirë i animuar: Up. Kënga më e mirë origjinale: Crazy Heart…

3 milion njerëz humbasin Oscar

Do të ketë më shumë se 3 milion njerëz, pajtimtarë të Cablevisión, të cilët nuk do të jenë në gjendje të shohin numrin e edicionit ...

Gjithçka gati për Oscar

Sipas ekspertëve, e vetmja gjë që mund të prishë festën e Oscar është moti, diçka që është ...

Festat e Oskarit

Shumë shikues pyesin veten se çfarë ndodh pas ndarjes së çmimeve Oskar. Shtë e vërtetë që ka festa dhe darka festive, por ...

Invictus

Warner Bros. Pictures, në bashkëpunim me Spyglass Entertainment, befason dashamirët e filmit me një publikim të ri: Invictus. …

Shtëpia e Kubave të Vogël

https://www.youtube.com/watch?v=zcUUuCrTSgg En la entrega de los premios Oscar, no sólo se reconoce el talento de grandes directores, o de grandes…