Këngët për tu kushtuar

muzikë për t’iu kushtuar

Muzika është një shoqëruese besnike në jetën e shumë njerëzveMe Ajo shërben si ngushëllim në situata të pafavorshme ose si motivim përballë sfidave.

Ka melodi që lidhen me momente të veçanta, si dhe të tjera që në mënyrë të pashmangshme ngjallin trishtim dhe vuajtje. Muzika gjithashtu jepet. Prandaj, të gjithë kanë listën e tyre të këngëve për t'u kushtuar.

Customshtë një zakon shumë i përhapur që çiftet shumë të dashuruar i kushtojnë vazhdimisht këngë njëri -tjetrit.Me Aq sa disa, me kalimin e kohës, e kanë të vështirë të identifikojnë se cilat u dedikuan dhe cilat u dedikuan atyre. Në përvjetorët dhe ditëlindjet, përkushtimet janë gjithashtu të zakonshmeMe Madje ka nga ata që guxojnë t’i këndojnë me zë të lartë.

Por ka edhe lista këngësh që duhet kushtuar më pak të lavdishmeMe Temat që, si lamtumirë, me shumë lot të përfshira në disa raste, u dërgohen atyre që janë fajtorë për thyerjen e zemrës.

Gjithë lumturia

Në praktikë, pothuajse çdo këngë është e aftë të "kushtohet”. Meloditë që u dëgjuan rastësisht në radio pikërisht kur ndodhi një ngjarje e rëndësishme, menjëherë bëhen sinonime të lumturisë për jetën. (Gjithashtu vuan, sipas rastit). Në mes të dashurisë dhe romancës, disa këngë për tu dedikuar janë:

Përvoja fetare - Enrique Iglesias

 Singli i dytë nga albumi homonim i Iglesias, i lëshuar në vitin 1995. Aranzhimi përfshin një kor zërash ungjillorë, i cili rrit atmosferën e hyjnisë që tekstet ngjallin në këngë. "Puth gojën, meriton halleluja" ... "Të ndiej se jam ringjallur nëse më prek ...".

këngët kushtojnë

Duke u varur në duart tuaja - Carlos Baute & Marta Sánchez

Tema për t'i kushtuar dhe kënduar një duetMe Për më tepër, një ajër i caktuar bachata ju fton të vallëzoni në intimitet. E përbërë nga vetë Baute, ajo u shfaq në album Nga shkrimi im i dorës, lançuar në treg në vitin 2008. Në Spanjë u certifikua me 10 rekorde platini.

Te quiero - Burrat G

Vitet 80 ishin vite të mira për rokun spanjoll. Një nga grupet që shkaktoi ndikimin më të madh, jo vetëm në Spanjë, por edhe në të gjithë Amerikën Latine, ishte Los Hombres G. Pas super thyerjes Më kthe vajzën time, botuar në 1985, i habiti vendasit dhe të huajt me Te quiero, një baladë romantike, shumë në stilin e The BeattlesMe Ende sot, shumë thonë "të dua" me këtë këngë.

Unë dua t'ju them se ju dua - Laura Pausini

Një nga artistët më të suksesshëm italianë të të gjitha kohërave. Në vitin 2001 ai botoi këtë këngë, nga e cila kompozoi tekstin në italisht dhe më vonë u përkthye në spanjisht. Deklarata nga më të fuqishmet që mund të gjenden në mesin e këngëve për t'i kushtuarMe "Unë dua t'ju them se ju dua, se nuk ju ndryshoj për askënd. Kjo për të pasur delirium ... "

Ti je në kokën time - Chino y Nacho ft Daddy Yankee

Me lulëzimin e të ashtuquajturve ritme latine urbane, shumëllojshmëria e madhe e këngëve nga pellgu i Karaibeve përfshijnë gjithashtu tekste romantike. Ti je në kokën time të dyshes së veçantë venezueliane Chino y Nacho, së bashku me babain porto -rikan, Yankee, Shtë një nga ato këngë që i kushtohet në mes të një dyshemeje vallëzimi.

muzike romantike

Sa të dua ty - Rafael

Një klasik i vërtetë brenda Këngëve për t'u dedikuar i bërë në SpanjëMe Publikuar në 1980, tekstet, të interpretuara me fuqinë unike të Raphael, janë më shumë se një deklaratë dashurie. "Unë, të dua me forcën e deteve" ... "Të dua në mënyrë mbinjerëzore ..."

Te dua - Camilo Sesto

Tema elementare brenda diskografisë hispanike të të gjitha kohërave. Lëshuar 1984 brenda pllakës Agimi / 84Me Dashamirët më klasikë shpesh i drejtohen kësaj lirike, efekti i së cilës është i pathyeshëm. "Të dua pa masa, kërkoji Zotit ..."

Këngë për tu kushtuar në anglisht

Në të njëjtën frymë, lista e këngëve për t'u kushtuar në anglisht është e gjerë. Te dua gjithmone nga Whitney Houston është një nga më të famshmet. Meqenëse këngëtarja e ndjerë amerikane e interpretoi atë brenda kolonës zanore të Truproja, nuk ka pushuar së kumbuari.

Nga një datë më e re, Alicia Keys shkroi dhe interpretoi Asnje, një deklaratë moderne e dashurisë. U lirua në vitin 2007, brenda punës së tretë në studio të artistit të Nju Jorkut Siç jam unë.

Shtatë vjet më vonë, britanikët Sam Smith do të shpërthente në botën e muzikës me albumin e tij debutues Në orën e vetmuarMe Singli i tretë promovues ishte Rri me mua, një përzierje e zgjuar e shpirtit me popun më konvencional, i cili që atëherë është shtuar në listat e këngëve romantike dhe të veçanta.

Nga zemërimi dhe zemërthimi

Por nëse rënia në dashuri i çon njerëzit të betohen duke kënduar dashurinë e përjetshme, kur lidhja të përfundojë, ka edhe këngë për t'u kushtuar. Historia ime midis gishtërinjve tuaj, nga italishtja Gianluca Grignani o Soshtë shumë e vështirë të të harroj de Mekano janë lëndë të famshme.

Për ata që janë të zemëruar në anglisht, opsionet kalojnë Disa si ju, nga Britanikët Adele, Më qaj një lumë de Justin Timberlake y Një thyerje zemrën time, Toni BraxtonMe Nuk mund të lihet jashtë Gloria Gaynor dhe super klasike Do të mbijetoj, një këngë që është mbuluar në disa gjuhë dhe zhanre të ndryshme.

Kur zemërimi mbizotëron Gra hyjnore nga meksikani Vicente Fernández Subjectshtë lënda e preferuar e shumë burrave spanjishtfolës. Në rastin e grave, Miu me dy këmbë de Paquita e lagjes, është pothuajse një himn.

Në ditëlindje

Kjo është një nga datat më të veçanta. Midis dhuratave dhe festimeve, shumë dedikime dëgjohen (dhe këndohen). Për ata që duan të shtojnë muzikë në këtë rast, opsionet përfshijnë: Ditëlindje de Katy Perry. Në mes të teksteve, këngëtarja kaliforniane ofron veten si dhuratë për ditëlindje.

Kanë kaluar zëra të tjerë që i kanë kushtuar këngë ditëlindjes Stevie Wonder lart Beatles. Derisa I lumtur, tema e Pharrell Williams të përfshira në kolonën zanore nga Gru: I neveritshëm Unë 2, është bërë një vizitor i shpeshtë i këtyre takimeve.

Shumë më e rrezikshme dhe mjaft e diskutueshme, rezulton ditëlindja e reperit 2 zinczMe Dëshirat tuaja janë mjaft të qarta dhe të hollësishme. Me siguri do të jetë dikush që ndan këto kërkesa.

 

Burimet e imazhit: 720p / YouTube / Radio Mil


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.