Justin Timberlake fshihet me hitin e tij të ri "Nuk mund ta ndal ndjenjën!" [VIDEO]

Timberlake Trolls

Justin Timberlake është rikthyer në skenën muzikore të pandalshme me publikimin e 'Can't stop the ndjenja!', një temë 100% tërheqëse dhe e kompozuar posaçërisht për të gjallëruar verën.

Singli i ri ka bërë që Timberlake të ngrihet në krye të listave në të gjithë botën. për javët e fundit. Kënga debutoi drejtpërdrejt në numrin një në tabelën e Billboard Hot 100 në SHBA dhe në numrin dy në Listën e Singles në Mbretërinë e Bashkuar.

"Nuk mund ta ndal ndjenjën!" u publikua në fillim të majit të kaluar, dhe singli është pjesë e kolonës zanore të filmit tjetër nga studio Dreamworks (Shrek, Madagascar) që do të quhet 'Trolls' dhe që do të dalë në Nëntor 2016. Promovimi i single në Evropë filloi i madh, duke pasur parasysh këtë Timberlake së pari e interpretoi këngën drejtpërdrejt në finalen e Konkursit të fundit të Këngës në Eurovision., në mes të majit. Këngëtari amerikan hapi performancën e tij me klasikun e tij të vitit 2003 "Rock Your Body", dhe më vonë publikoi të riun "Can't Stop the Feeling!" Live, një shfaqje që u pa nga 200 milion njerëz në të gjithë botën.

Videoja e parë e lëshuar për këngën, e titulluar 'First Listen', përfshinte pjesëmarrjen e kastit që do të marrë pjesë me zërat e tyre në filmin 'Trolls' dhe përfshin figura të tilla si Gwen Stefani, James Corden, Icona Pop, Anna Kendrick dhe Kunal Nayyar. Videoja muzikore zyrtare u publikua më 16 maj 2016 dhe është parë më shumë se 50 milionë herë sot. Klipi u drejtua nga regjisori i shenjtëruar nga Mark Romanek (Madonna, Michael Jackson, Beyoncé, Taylor Swift). Videoja tregon një Timberlake energjik që vallëzon në vende publike, së bashku me personazhe të tjerë qesharakë që bëjnë koreografinë e tyre para një floktari, lavanderi dhe një supermarketi. Timberlake ka treguar edhe një herë se ai mbetet një nga referencat më të mëdha të estradës aktuale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.